Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny

624
0
PODZIEL SIĘ

Peeling kawitacyjny to zabieg polegający na oczyszczaniu skóry ultradźwiękami. Jest to bezpieczny (brak efektów ubocznych), bezbolesny i przyjemny zabieg. Jest on skuteczny dzięki zjawisku kawitacji, czyli  działaniu fal ultradźwiękowych na wilgotną skórę. Zachodzi wtedy reakcja –  mikroskopijne pęcherzyki gazu poddane ultradźwiękom gwałtownie pękają, rozbijając martwe komórki warstwy rogowej naskórka.

Zabieg przeprowadzany jest na oczyszczonej demakijażem skórze. Kosmetyczka zwilża skórę i przesuwa powoli głowicą ze szpatułką, zgodnie z przebiegiem mięśni. W przypadku, gdy skóra jest zwilżona zbyt mało lub wcale, może dojść do oparzenia. Po zabiegu cera może się delikatnie łuszczyć, należy wtedy używać nawilżających preparatów.

Peeling kawitacyjny może być wykonywany przy cerach wrażliwych, delikatnych i cienkich, takich dla których nieodpowiednie jest oczyszczanie manualne. Nadaje się też dla cer naczyniowych i skłonnych do podrażnień. Polecany jest dla cer trądzikowych i przetłuszczających się, jako zabieg oczyszczający.  

Efektem zabiegu jest oczyszczona i rozjaśniona skóra, poprawa krążenia, ujędrnienie tkanek, rozjaśnienie przebarwień. Zabieg  można wykonywać na całe ciało, także na miejsca z cellulitem czy rozstępami (zmniejszy widoczność cellulitu i spłyci  rozstępy czy blizny).

Peeling kawitacyjny często wykonywany jest jako wstęp do innych zabiegów, ponieważ tak oczyszczona skóra lepiej chłonie preparaty np specjalistyczne ampułki czy maski.

Najlepsze efekty osiągniemy wykonując zabieg w seriach, uzależnionych od typu i kondycji naszej cery. O ilości zabiegów i pielęgnacji pozabiegowej decyduje kosmetyczka lub kosmetolog.

Przeciwwskazaniami do wykonania peelingu kawitacyjnego są m.in: ciąża i okres laktacji, nowotwory, zapalenia żył, przerwanie ciągłości skóry, rozrusznik serca, aparat ortodontyczny, gorączka.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMezoterapia bezigłowa
Następny artykułPodkład w kompakcie
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.