Peptydy

Peptydy

1063
0
PODZIEL SIĘ

Peptydy to cząsteczki aminokwasów, które są połączone wiązaniem peptydowym. W zależności od ilości powiązanych aminokwasów, dzieli się je na oligopeptydy oraz polipeptydy. Stanowią jeden z ważniejszych rodzajów wypełniaczy stosowanych przy zabiegach mezoterapii. Nie powodują podrażnień ani uczuleń.

Intensywnie stymulują działanie fibroblastów, co przekłada się na zwiększoną produkcję kolagenu oraz elastyny. Poza tym, że wykorzystywane są do przeprowadzania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, stanowią też składnik niektórych kosmetyków.

W ostatnich latach prawdziwym hitem stały się peptydy biomimetyczne. To odmiana peptydów syntetycznych, które mają właściwości takie same, jak czynniki wzrostu znajdujące się w ludzkim organizmie. Po wstrzyknięciu w skórę stają się aktywne i dają wyraźne, naturalne efekty upiększające. Pomagają w wygładzaniu zmarszczek różnego typu. Zwiększają jędrność, elastyczność i sprężystość skóry. Pozwalają również na ujednolicenie kolorytu skóry, likwidując przebarwienia.

Wypełniacze w postaci peptydów poprawiają stopień nawilżenia skóry, regenerują ją i głęboko odżywiają. Peptydy biomimetyczne najlepiej działają w połączeniu z kwasem hialuronowym, dając lepszy i długotrwały rezultat.

Źródło: http://www.wirtualnaklinika.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKwas hialuronowy
Następny artykułElastyna
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.