Plastry i opatrunki dla aktywnych – Hartmann

Plastry i opatrunki dla aktywnych – Hartmann

2252
0
PODZIEL SIĘ

Biegając czy pływając nie musisz się już martwić o ochronę ran. Dzięki produktom marki Hartmann możesz być pewna, że nic się nie zerwie, nie odklei, a zranione miejsce będzie odpowiednio zabezpieczone.

Bieganie bez przeszkód

Bieganie z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Ze względu na towarzyszący
mu wysiłek stopy biegaczy są narażone na odciski, odparzenia i skaleczenia. Podstawową ochroną dla stóp jest właściwie dobrane obuwie, jednak gdy już dojdzie do urazu, warto mieć ze sobą odpowiedni plaster, który nie odklei się w czasie ruchu. Skutecznym rozwiązaniem są amortyzujące plastry Dermaplast Protect wykonane z miękkiej pianki polietylenowej, która zapewnia chłonność, nie przywierając do rany. Produkty idealnie sprawdzają się w przypadku skaleczeń znajdujących się na kolanach i łokciach, czyli w miejscach szczególnie narażonych na otarcia. Są odporne na brud i wodę, więc zabezpieczają ranę przed dostępem bakterii. Dermaplast Protect przepuszcza powietrze i jest całkowicie przyjazny dla skóry, stąd nie powoduje odparzeń. W przypadku większych ran marka Hartmann oferuje natomiast opatrunki z zawartością srebra Cosmopor Antibacterial. Srebro zawarte w strukturze skutecznie walczy z bakteriami i przyspiesza proces gojenia ran i odparzeń. Właściwości opatrunku powodują, że rana jest skutecznie zabezpieczona przed infekcją. Gruba 4-warstwowa struktura chroni ponadto skaleczenie przed bolesnymi urazami mechanicznymi.

Pływaj po zdrowie

Pływanie na desce, wakeboarding, czy kajakowy spływ to przykłady sportów wodnych, które są nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałym sposobem na letnią aktywność. Niestety nawet niewielkie urazy czy zadrapania dużo trudniej wyleczyć, gdy rana ma częsty kontakt z wodą. Dlatego też uprawiając sporty wodne należy wybierać takie opatrunki, które będą dobrze przylegały do skóry i zabezpieczą ranę bez względu na wilgotne środowisko. Przykładem takiego produktu do zadań specjalnych są plastry Dermaplast Aqua, wykonane z przezroczystej błony półprzepuszczalnej, która mimo tego, że nie przepuszcza wody, pozwala skórze oddychać. Zastosowany w opatrunku hypoalergiczny klej poliakrylowy sprawia, że plaster nie spada, ale jednocześnie nie przykleja się do rany. Można go oderwać bezboleśnie, nie pozostawiając śladu i nie podrażniając skóry. Te cechy sprawiają, że plastry są idealne także pod prysznic, do kąpieli i dla sportowców, którzy spędzają dużo czasu w wodzie.

 

Dermaplast Aqua

Piknikowanie -nie daj się oparzeniom i ukąszeniom

Wiosną i latem chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu w gronie znajomych i rodziny, często wybierając wspólne spotkania przy grillu lub ognisku. Niestety chwila nieuwagi może skutkować oparzeniem od gorącego rusztu lub skaleczeniem. W takiej sytuacji niezwykle pomocny okaże się odpowiedni plaster lub opatrunek – nie tylko zabezpieczy ranę przed zakażeniem, ale również zminimalizuje ryzyko powstania blizny, która utrzymuje się na skórze przez długi czas. Dermaplast Burns, marki Hartmann, to hydrożelowe, wodoodporne plastry, które od momentu nałożenia zapewniają ranie wilgotne i naturalne środowisko, a chłodzące właściwości przynoszą natychmiastową ulgę w bólu. Plastry dostosowują się do rany i kształtu ciała, więc gwarantują komfort poruszania się. Oparzenia o większej powierzchni mogą zostać zabezpieczone hydrożelowym, wodoodpornym opatrunkiem Hydrosorb Comfort. Produkt przyspiesza proces odbudowy naskórka, a żelowa warstwa chroni uszkodzone tkanki przed przedostaniem się zarazków, dzięki czemu zapobiega zakażeniu. Opatrunek może być stosowany nawet do 7 dni, co pozwala na gojenie się rany bez ingerencji czynników zewnętrznych. Przezroczystość umożliwia natomiast kontrolę stanu rany, bez konieczności jego zdejmowania. Latem mamy także do czynienia z różnymi owadami – osami i komarami. Zarówno Dermaplast Burns, jak i Hydrosorb Comfort załagodzą zaczerwienienie skóry spowodowane ukąszeniem i szybko uśmierzą ból oraz swędzenie.

Bez względu na rodzaj aktywności na świeżym powietrzu, należy się do niej odpowiednio przygotować. Oprócz odpowiedniego sprzętu lub ubrania warto wyposażyć się także w apteczkę z zestawem plastrów i opatrunków, wraz  z niezbędnymi środkami do dezynfekcji ran. Marka Hartmann oferuje zestaw produktów na najczęstsze sportowe urazy, towarzyszące biegaczom, pływakom i osobom aktywnym.

Dermaplast BurnsHydrosorb Comfort

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOLŚNIEWAJĄCY UŚMIECH W 5 DNI!
Następny artykułSPORTOWO I NA LUZIE
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.