Podkład w kompakcie

Podkład w kompakcie

1080
0
PODZIEL SIĘ

Podkład w kompakcie spełnia te same zadania (czasem i więcej), co podkłady w tubce czy buteleczce, jednak dla niektórych jest zdecydowanie bardziej poręczny i wygodny. Aplikuje się go bowiem gąbeczką (która najczęściej dołączona jest do podkładu). Idealnie sprawdzi się więc w ciągu dnia, kiedy potrzebujemy zrobić poprawki makijażu.  Zaletą podkładu w kompakcie jest to, że może nam zastąpić podkład i puder, a nawet i korektor, tuszując drobne niedoskonałości. Zmieści się także do torebki i co ważne, nie wysypie, nie wyleje i nie pobrudzi rąk.  

Niektóre firmy poszły o krok dalej i oferują pudry w kompakcie, które łączą tradycyjny podkład, puder i krem nawilżający.

Podkłady w kompakcie dobieramy pod kątem naszej cery i ewentualnych problemów (naczynka, trądzik). Wśród tego typu kosmetyków znajdziemy podkłady w kompakcie  matujące, wygładzające, ochronne (z wysokim filtrem UV, które nadają się np. dla osób po zabiegach laserowych czy kuracjach dermatologicznych). Odpowiedni kolor wybieramy tak, jak normalny podkład, czyli aplikujemy na linii dolnej szczęki i wybieramy kolor który idealnie wtopi się w skórę.  Kompakt nakładamy gąbeczką na środek twarzy, po czym, najlepiej ruchem wgniatającym, rozprowadzamy go na dalsze partie twarzy. Do aplikacji nadaje się też pędzel.

W swojej ofercie podkłady w kompakcie posiadają m.in. :

Avon, W7, Max Factor, L’Oreal, Astor, Vichy, La Roche Posay, Clinique, Shiseido 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPeeling kawitacyjny
Następny artykułSuplementy
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.