PRAWDY I MITY NA TEMAT KOSMETYKÓW DO STYLIZACJI

PRAWDY I MITY NA TEMAT KOSMETYKÓW DO STYLIZACJI

519
0
PODZIEL SIĘ

Lakiery i pianki to podstawa w naszej kosmetyczce. To właśnie dzięki nim realizujemy fryzury, które są w stanie przetrwać całą karnawałową noc. Na temat kosmetyków powstała cała masa mitów, z którymi pragniemy się raz na zawsze rozprawić.

logo Joanna

PIANKA DO WŁOSÓW JOANNA

 

MIT: Do układania włosów nie należy stosować pianki, bo je obciąży.

PRAWDA: Stosowana w rozsądnej ilości pianka świetnie odbije włosy u nasady. Sprawdzi się zarówno dla osób z cienkimi, jak i grubymi włosami. Jedyne, czego potrzebujesz, to umiar w jej aplikowaniu.

 

MIT: Należy unikać środków do stylizacji włosów.

PRAWDA: Nic bardziej mylnego! Większość włosów jest naprawdę swawolna i ciężka do okiełznania, jednak dzięki działaniu kosmetyków takich jak lakier, pianka czy mgiełka stylizująca można je szybko i skutecznie ujarzmić. Podobnie jak w poprzednim przypadku, najważniejszy jest rozsądek w nakładaniu kosmetyków. Jeśli przesadzisz z ich ilością, włosy będą oklapnięte, posklejane i ciężkie.

lakier do włosów Joanna  mgiełka do włosów Joanna
 
 

żel do włosów Joanna

MIT: Żel to kosmetyk dobry dla każdej długości włosów.

PRAWDA: Żel do stylizacji najlepiej sprawdzi się na krótkich kosmykach. Preparat usztywni i utrwali fryzurę, zapewniając wlosom odpowiednie ułożenie. W przypadku długich włosów lepiej sprawdzają się lakiery, zwłaszcza suche.

 

MIT: Piankę nakładamy tylko na mokre włosy.

PRAWDA: Kiedy Twoje włosy są mokre, łuski rozchylają się i chętnie wchłoniają kosmetyk. Pianka to jeden z ulubionych preparatów osób z kręconymi włosami. Nałożona tuż po kąpieli wzmacnia skręt i powoduje, że włosy z tendencją do falowania układają się w ładne loki.

 

MIT: Lakier w trakcie aplikacji powinien znajdować się w dużej odległości od włosów.

PRAWDA: Należy unikać trzymania lakieru zbyt blisko głowy. Idealna odleglość to około 20 cm. Pozwala ona na równomierne rozłożenie się kosmetyku na włosach. Co więcej, spryskując je z tej odległości zyskujesz pewność, że włosy nie będą posklejane.

 

MIT: Efekt push up uzyskasz tylko dzięki piance do włosów.

PRAWDA: Rewelacyjne efekty daje również spryskanie włosów bardzo mocnym lakierem stylizującym. Podtapiruj włosy u nasady, a następnie trzymając głowę w dół spryskaj włosy. W miarę potrzeby możesz ponownie nałożyć kosmetyk.

 
Więcej o serii  Styling Effect Laboratorium Kosmetyczne Joanna na www.joanna.pl

logo Joanna