SCHUDNIJ PO CIĄŻY!

SCHUDNIJ PO CIĄŻY!

864
0
PODZIEL SIĘ

Każda świeżo upieczona mama pragnie po urodzeniu dziecka szybko stracić dodatkowe kilogramy. Jednak jak to zrobić, aby dążenie do smukłej figury nie przysłoniły nam radości czerpanej z okresu ciąży?  O swoich sposobach opowiadają Katarzyna, Paulina oraz Magdalena.

oprac. Ilona Choroszy

Nivena

Nivena

fot. Nivena

Katarzyna jest szczęśliwą matką trójki dzieci. Dwa lata temu, urodziła swoją najmłodszą pociechę – Olka, jednak w czasie trwania ciąży przytyła aż… 27 kg! Patrząc na swoje rówieśniczki o bujnych kształtach zbliżające się do czterdziestki straciła nadzieję, że jeszcze kiedykolwiek włoży swoje ulubione spodnie. Z pomocą przybiegły jej koleżanki oraz propozycja przejścia na efektywną dietę proteinową. Udało się! W ciągu trzech miesięcy Kasia w szybki i łatwy sposób zrzuciła 12 kilogramów i cieszy się ubraniami w rozmiarze 38 🙂

Paulina to z kolei świeżo upieczona mama pięciomiesięcznego Borysa, która zawodowo zajmuje się modellingiem. W czasie ciąży przytyła 6 kg, po urodzeniu pragnęła w jak najszybszy sposób zrzucić dodatkowe kilogramy. Szczególnie, że w niedługim czasie chciała wrócić do pracy. Od czego zaczęła? Od sportu! Jogging i siłownia pozwoliły jej zrzucić 3 kg, natomiast koleinych trzech pozbyła się dzięki diecie. Udała się również na zabieg lipolizy, polecony przez lekarza, dzięki któremu dodatkowo pozbyła się 2-3cm w obwodzie ciała.

Magdalena to mama ośmiomiesięcznego Tymona, której największym problemem po ciąży jest cellulit i rozstępy. Po przetestowaniu drogich kosmetyków wyszczuplających zdecydowała się na serię zabiegów w salonie kosmetyczno-dermatologicznym. Specjalista zalecił jej endormologię i mezoterapię. Efekty zauważyła już po pierwszych zabiegach. Skóra stała się elastyczna i gładka, a sama Magda spoglądając w lustro zaczęła podobać się sobie.

Gratulujemy dziewczynom osiągnięcia smukłej figury po ciąży! Pamiętajcie również, że eksperci przestrzegają przed stosowaniem jakichkolwiek diet podczas jej trwania, gdyż może to wpływać niekorzystnie na zdrowie dziecka. Dobrze odżywiajcie się, spróbujcie nie jeść za dwojga, ale dla dwojga.

Cieszcie się magicznymi chwilami ciąży, a plany odchudzania oraz zabiegi medycyny estetycznej odstawcie na kilka miesięcy 😉

Oto różne rodzaje zabiegów pomocnych w powrocie do smukłej figury po ciąży:

1. Endermologie – usuwa cellulit, ujędrnia skórę, modeluje sylwetkę oraz opóźnia procesy starzenia się skóry.

2. Ultracontour – usuwa tkankę tłuszczową, zmniejsza obwód ciała.

3. Mezoterapia igłowa – poprawia jędrność, elastyczność skóry, likwiduje cellulit io rozstępy.

4. Lipoliza iniekcyjna – redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej.