SPOSOBY NA CELLULIT I SMUKŁE CIAŁO

SPOSOBY NA CELLULIT I SMUKŁE CIAŁO

759
0
PODZIEL SIĘ

Poznaj najlepsze zabiegi modelujące ciało i pozwalające szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Obecnie stosowane techniki uczyniły ogromny postęp i nawet za pomocą łagodnych i mało inwazyjnych metod można uzyskać spektakularny efekt. W bezinwazyjnej walce z cellulitem polecane są zabiegi lipolizy iniekcyjnej, karboksyterapii oraz mezoteriapii.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej

stanowi alternatywę dla chirurgicznego odsysania tłuszczu (liposukcji). Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym i nie wyłącza z codziennego funkcjonowania. Lipoliza przynosi najlepsze efekty gdy korekty wymagają:

  • ramiona – okolice tricepsu, w których skóra ma tendencję do wiotczenia lub obwisania
  • tzw. bryczesy, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej po wewnętrznej stronie ud i kolan
  • plecy – fałdy poniżej linii żeber, a także okolice karku
  • biodra i pośladki – okolica pod pośladkami oraz boki
  • poniżej talii.

Bardzo często wystarczy jeden zabieg, po którym wybrany obszar ciała traci w obwodzie ok. 2-4 cm. Jeżeli zachodzi potrzeba dalszej redukcji wykonuje się 2-4 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych.

Karboksyterapia

to zabieg, który wykonuje się przy użyciu dwutlenku węgla, który wstrzykuje się cieniutką igłą w tkanki podskórne oraz do skóry. CO2 pozytywnie oddziałuje na krążenie, ukrwienie, zwiększa utlenowanie tkanek przez co widocznie poprawia się jakość skóry. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do walki z cellulitem, a także odmładzania skóry, walki z rozstępami, a także z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Zabieg mezoterapii,

także skuteczny w walce z niechcianą tkanką celulitową, polega na podawaniu do skóry preparatów mających na celu poprawę jej fizjologii, czyli nawilżenia, elastyczności, czy stanu ogólnego. Substancje wpływają na przemianę materii, pobudzają mikrokrążenie oraz niwelują tkankę tłuszczową. Dzięki wstrzykiwaniu substancji aktywnych bezpośrednio w miejsca występowania cellulitu efekty rewitalizujące widoczne są niezwykle szybko.

dr Andrzej Ignaciuk

Zabiegi poleca: dr Andrzej Ignaciuk, prekursor medycyny estetycznej w Polsce, jeden z najbardziej doświadczonych lekarzy w tej dziedzinie. Dr Ignaciuk jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, specjalizuje się w korekcji defektów estetycznych twarzy przy użyciu toksyny botulinowej (Botox), wypełniaczy i kwasu polimlekowego oraz diagnostyce i terapii cellulitu. Od niedawna zaprasza do swojego nowo otwartego gabinetu przy ul. Przyjaciół 9/6 w Warszawie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPODWÓJNY KOK
Następny artykułZABIEGI NA TRĄDZIK
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.