SVR Topialyse – micelarny olejek do mycia i kąpieli skóry atopowej

SVR Topialyse – micelarny olejek do mycia i kąpieli skóry atopowej

1359
0
PODZIEL SIĘ
svr olejek

Zimą nasza skóra nie ma łatwego życia. Jest narażona na wiele podrażniających ją czynników – trudno jej „zaakceptować” choćby duże zmiany temperatur między pomieszczeniem a dworem czy wysuszające działanie centralnego ogrzewania. A gdy jest to skóra topowa, sprawa wygląda jeszcze poważniej, bo do suchości dochodzą inne objawy, w tym łuszczenie a nawet pękanie skóry. Dlatego pielęgnacja skóry zimą powinna być kompleksowa i zaczynać się już w trakcie mycia odpowiednio do jej potrzeb dobranymi kosmetykami. Najlepiej takimi z apteki.

Atopia to genetycznie uwarunkowana predyspozycja do nadmiernej produkcji przeciwciał w odpowiedzi na kontakt z alergenem, który występuje w środowisku. Obecnie problem dotyczy 20% dzieci w wieku poniżej 7 lat (w tym 12-13% niemowląt do 3 miesiąca życia). W ciągu ostatnich 30 lat w krajach rozwiniętych potroiła się zapadalność na choroby atopowe, które mogą się objawiać między innymi: nieżytem nosa i zapaleniem spojówek, astmą czy alergiami pokarmowymi. W przypadku występowania zmian skórnych mówimy wtedy o atopowym zapaleniu skóry.

Atopowa skóra czyli jaka?

Chora skóra produkuje zbyt małą ilość lipidów potrzebnych do tworzenia naturalnego „cementu” międzykomórkowego uszczelniającego barierę naskórkową. Staje się to przyczyną nadmiernego wysuszenia skóry i umożliwia łatwiejsze wnikanie alergenów powodujących stany zapalne (zaczerwienienia, pęcherzyki). Pojawiające się podrażnienia powodują świąd i w rezultacie powstanie strupów zwiększających ryzyko powstania infekcji. Ma to wpływ na jakość codziennego życia.

Jak pielęgnować podrażnioną skórę atopową?

kobietaPrawidłowa pielęgnacja skóry atopowej rozpoczyna się od codziennej toalety odpowiednimi dermokosmetykami tj. olejkami lub kremami do mycia czy syndetami.
Kluczowe jest stosowanie produktów, które będą w sposób maksymalny tolerowane przez skórę czyli nie zawierających mydła, siarczanów, bez alergizujących substancji konserwujących (MIT) i składników drażniących skórę. Bardzo istotne po umyciu skóry jest możliwie najszybsze nałożenie preparatów emoliencyjnych, nawilżających i natłuszczających, które zmniejszają wszelkie podrażnienia i odbudowują barierę naskórkową.

Uwaga na siarczany!

Siarczany to substancje powierzchniowo czynne, które dobrze się pienią jednak mogą być źle tolerowane przez skórę wrażliwą, zwłaszcza laurylosiarczan sodu (SLS) i w mniejszym stopniu etoksylowany laurylosiarczan sodu (SLES). Efektem ich działania jest nadmiernie wysuszona skóra, podrażnienia i świąd. W przypadku skóry atopowej należy unikać tych substancji, gdyż z uwagi na nieszczelną barierę skórną ich nadmierne wchłanianie może powodować niepożądane efekty.

SVR Topialyse – micelarny olejek do mycia i kąpieli skóry atopowej (200 ml/42 zł, 400 ml/61 zł)

SVR Micelarny Olejek do mycia i kąpieli delikatnie oczyszcza skórę suchą i atopową i jest idealny do higieny ciała dla całej rodziny (nawet do skóry noworodka, już od pierwszego dnia życia). Kosmetyk zawiera bardzo wysokie stężenie substancji natłuszczających i kojących, które łagodzą występujące w AZS podrażnienia i świąd. Substancje powierzchniowo czynne zawarte w micelach dokładnie usuwają zanieczyszczenia respektując przy tym potrzeby skóry nawet najbardziej wrażliwej, suchej czy skłonnej do atopii. Gwarantują maksymalne bezpieczeństwo zarówno dla skóry jak i oczu.

svr olejekMinimalna liczba uzupełniających się składników

 • Micele
  Sekret formuły tkwi w połączeniu trzech delikatnych, niejonowych substancji powierzchniowo czynnych składających się na cząstki zwane micelami. Mają one właściwości wychwytywania i przyciągania nieczystości do swojego wnętrza. Jedna z tych cząstek jest pochodzenia roślinnego. Zawiera naturalny biolipid występujący w skórze, który działa zmiękczająco i nawilżająco. Druga cząstka odpowiada za formowanie się przyjemnej pianki podczas mycia. Trzecia cząstka, zastępująca siarczany, zapewnia dokładne oczyszczenie i natłuszczenie bez najmniejszego podrażnienia skóry. Micele mają zdolność do oczyszczania skóry bez naruszania jej naturalnej warstwy hydrolipidowej.
 • Bardzo wysokie stężenie substancji odbudowujących barierę lipidową (35%)
  Olejek Micelarny do mycia i kąpieli Topialyse zapewnia natychmiastowe nawilżenie skóry dzięki zawartości składników aktywnych bogatych w ceramidy Omega 3,6,9 jak olej bawełniany (intensywnie nawilża i regeneruje) i hydrofilnych cukrów występujących fizjologicznie, które przedłużają działanie nawilżające do 24 godzin.
 • Wysokie stężenie kojącego Niacynamidu (1%)
  Cząsteczka działająca przeciwzapalnie bardzo dobrze tolerowana zwłaszcza przez skórę atopową. Dodatkowo stymuluje syntezę ceramidów tworzących efektywną barierę ochronną skóry.
 • Cukry probiotyczne
  Przywracają równowagę mikrobiomu i stymulują funkcje obronne skóry. Hamują namnażanie się bakterii na uszkodzonej skórze.

svrwww.svr.pl