Szampon koloryzujący

Szampon koloryzujący

659
0
PODZIEL SIĘ
Szampony koloryzujące przeznaczone są do tymczasowej koloryzacji włosów. Składniki kosmetyku nie wnikają w głąb włosa, jak w przypadku farby, ale delikatnie go „oblepiają”. Dlatego też niemożliwym jest rozjaśnienie włosów szamponem koloryzującym. 
Ponieważ jest łagodniejszy niż farba (nie zawiera amoniaku i utleniaczy), nie niszczy włosów, a nieudany kolor możemy szybciej zmyć. Czasem szamponetki pomagają przetrwać między jednym a drugim farbowaniem trwałą farbą, ponieważ tymczasowo pokryje odrosty. Jednak w przypadku sporej ilości siwych włosów, mogą ich dokładnie nie pokrywć. Niewątpliwą zaletą jest cena i możliwość szybkiego zafarbowania włosów w domu. 
 
Jednym z najpopularniejszych szamponów koloryzujących jest szampon firmy Marion, dostępny w saszetkach. Jego gama obejmuje 24 kolory. Dzięki szamponetkom Marion możemy łatwo zmienić kolor włosów, nie niszcząc ich, ponieważ kosmetyk nie zawiera amoniaku ani wody utlenionej. Kolor utrzymuje się na włosach od  4 do 8 myć. Poza szamponetkami, Marion oferuje szampon koloryzujący Marion Color, w butelce z aplikatorem.
Kolejny popularny w Polsce kosmetyk, to szamponetki firmy Joanna – Multi Color Effect. Delikatnie farbują włosy, kolor utrzymuje się do 8 myć. W ofercie firmy jest także szampon koloryzujący Multi Soft, którego efekty utrzymują się do 24 myć.
 
Inne popularne szamponetki i szampony koloryzujące:
Palette – szamponetki Instant Color oraz Color Shampoo 
L’Oreal  – Casting Creme Gloss 
 
 
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRóż do policzków
Następny artykułZiemia egipska
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.