SZCZOTKA, PASTA I … FLOSSER!

SZCZOTKA, PASTA I … FLOSSER!

1025
0
PODZIEL SIĘ

Do prawidłowej higieny jamy ustnej nie wystarczy tylko szczoteczka i pasta. Zobacz, co to jest flosser i w czym może nam pomóc. 

Aby utrzymać zęby i dziąsła w zdrowiu, konieczne jest, poza myciem, nitkowanie.  Użycie nici dentystycznej może niektórym sprawiać problemy, dlatego lek. dent. Paulina Wojas, stomatolog współpracująca z Fundacją Wiewiórki Julii, opowiada czym jest Flosser i jakie są korzyści z jego stosowania:

Doskonałą alternatywą dla klasycznej nitki dentystycznej jest użycie flossera-przyrządu do nitkowania.Jeżeli tradycyjne nitkowanie wydaje się nam zbyt trudne i skomplikowane, flosser z pewnością nam to ułatwi. Zamiast nawijać nitkę lub taśmę na palce, można umieścić je w specjalnym uchwycie do nici, dzięki któremu nitkowanie może stać się prawdziwą przyjemnością. Flossery możemy porównać do szczoteczek elektrycznych. Efektywność szczoteczki manualnej i elektrycznej jest podobna, jednak użycie tej drugiej znacznie prostsze i wygodniejsze.Podobnie jest z flosserami. Flosser jest szczególnie wskazany przy oczyszczaniu powierzchni stycznych zębów w przestrzeni międzyzębowej w bocznych odcinkach uzębienia. Szczególnie pokazać go należy pacjentowi o mniejszej zręczności manualnej.Niektóre z uchwytów posiadają wymienne główki, dozownik długości nici oraz ostrze do jej odcinania. Na rynku dostępne są także flossery-Jordan 3-w-1 Flosser gotowe do użycia z zatopionym fabrycznie fragmentem nici. Jordan 3-w-1 to nie tylko flosser, to również wykałaczka i czyścik do języka w jednym. O konieczności oczyszczania języka mówi się już od dawna. Język, o którym większość pacjentów zapomina podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, ze względu na swoją budowę sprzyja zaleganiu bakterii na jego powierzchni. To jedna z głównych przyczyn nieświeżego oddechu. Dlatego flosser Jordan 3 w 1 pomoże także odświeżyć nasz oddech. Dodatkową zaletą produktu jest to, że producent przygotował go w praktycznej torbie na suwak, idealne do torby, po to aby zawsze mieć go pod ręką. Z flosserem Jordan 3 w 1 łatwo jest mieć piękny, zdrowy uśmiech.