Sztuczna krew

Sztuczna krew

933
0
PODZIEL SIĘ

Sztuczna krew to nieodłączny element wszelkich halloweenowych stylizacji. Oczywiście najlepsza będzie ta przeznaczona do charakteryzacji, ponieważ mamy wtedy pewność, że jest bezpieczna dla naszego zdrowia (tym bardziej, że najczęściej używamy jej w okolicy ust i na twarzy).  Możemy jednak spróbować zrobić ją samemu.

Jak zrobić sztuczną krew?

Najbardziej przypominający krew będzie czerwony barwnik spożywczy. Możemy go użyć w mieszance z mąką ziemniaczaną, wodą i miodem. Taka sztuczna krew może być niemożliwa do usunięcia z ubrań!

Kolejnym przepisem na sztuczną krew (nieco ciemniejszą) jest zmieszanie syropu malinowego lub wiśniowego z kakao.

Poszukaj w sklepach farbek do malowania twarzy – zmieszaj czerwoną i brązową z odrobiną zaparzonej kawy, aby nie była zbyt rzadka możesz dodać odrobinę mąki.

Jeśli jednak zależy Ci na fajnym i jak najbardziej przerażającym efekcie, poszukaj sztucznej krwi np. w serwisach aukcyjnych. Ceny nie są wysokie, a wraz z krwią możemy dokupić jakiś przerażający gadżet – np. sztuczną ranę czy śrubę. Sztuczną krew można kupić w tubce, kapsułkach (idealna, jeśli potrzebujemy aby wypływała z ust) a także w spray’u czy żelu do pokrycia większych powierzchni np. całej twarzy, szyi czy ubrań

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSztuczne rzęsy
Następny artykułSmoky eye
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.