Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy

2865
0
PODZIEL SIĘ

Większość z nas marzy o zalotnych firankach rzęs. Niestety nie wszystkie mogą kusić takim  spojrzeniem, ponieważ nasze rzęsy są krótkie czy niezbyt gęste. Z pomocą przychodzą nam sztuczne rzęsy !

Wybór sztucznych rzęs jest ogromny. Od kilku rzęs połączonych w kępki, po rzęsy na tzw listewce, jednej długości, po bardzo długie, z dodatkami (kokardki, brokat, piórka), a także modne paper lashes, czyli misterne wycinanki zamiast włosków.                                                                                                        

Niektóre sztuczne rzęsy możemy kupić w zestawie z klejem. Jeśli kupujemy same rzęsy, należy zaopatrzyć się w specjalny klej. W ofercie znajdziemy też rzęsy, które klej już mają, wystarczy je tylko przyłożyć do oka.  Jeśli będziemy się obawiały, że rzęsy będą mogły odpaśc, warto zainwestować dobry klej. Jest to o tyle ważne, że rzęsy przyklejamy w bliskiej odległości gałki ocznej, nie może to być więc produkt niesprawdzony, który spowoduje np. podrażnienia. Wyglądajmy pięknie, ale też dbajmy o swoje zdrowie.

Kępki rzęs dają efekt naturalny, często doczepiane są w zewnętrznym kąciku oka, lub na całej długości powieki w odstępach. Dobre dla osób, które przygodę z doczepianymi rzęsami dopiero zaczynają. Wyglądają naturalnie i stosunkowo łatwo je przykleić.

Rzęsy na tasiemce mogą dawać efekt naturalny, wtedy wybieramy krótkie lub średniej długości lub spektakularny- na większe wyjścia sprawdzą się długie lub z dodatkami, czy nawet różnokolorowe.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Potrzebować będziemy pary sztucznych rzęs, klej, lusterko i pęsetkę.

  1. Delikatnie wyjmij rzęsy z opakowania(przy pomocy pęsety)  i przymierz, czy nie trzeba ich przyciąć. Rzęsy muszą być przyklejone na całej długości powieki, nie mogą zwisać. Zatem jeśli pasek rzęs jest zbyt długi, dopasuj długość do swojego oka, ucinając tam, gdzie włoski są najdłuższe. Nie przycinaj rzęs już po przyklejeniu!

  2. Jeśli już długość jest prawidłowa, czas na nałożenie kleju. Jedną ręką trzymając pęsetkę a w niej rzęsy, drugą delikatnie i starannie, na całej długości nałóż klej. Nie przesadzaj z ilością, ale też nie nakładaj zbyt mało. Nie nakładaj też kleju prosto na powieki!

  3. Odczekaj chwilkę, aż klej stanie się bardziej gęsty i wtedy przyłóż rzęsy do górnej powieki, przy linii Twoich naturalnych rzęs ( nie za wysoko, bo będziemy wtedy miały efekt dwóch rzędów rzęs, a to nie wygląda dobrze). I delikatnie dociśnij. Dociskaj na całej długości, bardzo uważnie.

  4. Jeśli chcesz, teraz możesz pomalować rzęsy. Tusz połączy naturalne rzęsy ze sztucznymi i da bardziej naturalny efekt.

  5. Podczas demakijażu rzęsy należy zdjąć. Przy dobrym kleju wystarczy po prostu delikatnie chwycić rzęsy w zewnętrznym kąciku i odklejać powoli na całej długości. Czasem trzeba będzie użyć wody lub wazeliny, aby rozpuściła klej i wtedy zdjąć. W żadnym wypadku nie ciągnij na siłę, nie zdrapuj kleju bo możesz uszkodzić swoje naturalne rzęsy i podrażnić powieki.

 

Kępki rzęs przyklejmy i zdejmujemy dokładnie tak samo.

 

Przykładowe:

– sztuczne rzęsy: Essence, Infinity dla drogerii Natura, Ardell (w pasku, połówki rzęs w pasku), Inglot, MAC, Make Up Forever, Sephora

– kępki: Donegal, Ardell

– kleje: Ardell (bezbarwny, ciemny), Duo Adhesive, Lash Grip (klej wodoodporny bezbarwny lub czarny)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTatuaż z henny
Następny artykułSztuczna krew
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.