TAJEMNICA BIAŁEGO UŚMIECHU

TAJEMNICA BIAŁEGO UŚMIECHU

3728
0
PODZIEL SIĘ
Blanx Pasta wybielająca

To oczywiście piękne białe zęby! Marzysz o takich? Wbrew pozorom iście hollywoodzki rządek perełek jest w zasięgu ręki każdej z nas. Kluczem do tego jest, podobnie jak w przypadku pielęgnacji skóry czy włosów, dobór odpowiednich produktów. A, jak udowadnia marka BlanX, zęby bardzo „lubią” porost islandzki…

Posiadanie białych zębów to nie moda rodem z XX wieku, a odwieczne pragnienie, nieobce – zwłaszcza nam, kobietom – już w czasach starożytnych. W roli pasty stosowano wówczas popiół drzewny, sól, a nawet sproszkowany róg jeleni. Ten ostatni upodobała sobie Messalina, żona cesarza Klaudiusza. Dziurki w zębach zaś, Aulus Cornelius Celsus (jeden z ojców starożytnej stomatologii) zalecał na kartach swego monumentalnego dzieła „De Medicina” wypełniać ołowiem (łacińskie słowo „plombus” oznacza ołów, stąd dzisiejsza plomba). Mechanicznym peelingiem, mającym usunąć zanieczyszczania, było spożywanie twardych gruszek i jabłek. A i to nie wszystko, bo w zęby namiętnie wcierano skórki z cytryny oraz kredę z aromatycznymi olejami (żeby zabieg był przyjemniejszy). Nasze babcie sypały na szczoteczkę sodę, którą ciągle wiele firm wykorzystuje jako składnik past do zębów.

50 odcieni bieli?

blanx_classicZazdrościsz koleżance idealnie białych zębów? Zastanawiasz się, dlaczego ona ma ząbki jak perełki, a Ty mimo tylu wysiłków zaliczasz się do osób z uśmiechem, delikatnie mówiąc, żołtawym? Odpowiedź jest prosta – winne są po części geny, po części… oprawa, jaką fundujesz swojej twarzy. Zdrowe zęby mogą być białe jak śnieg, a mogą mieć odcień kości słoniowej. A to i tak lepsze od zębów (naturalnie!) żółtobrunatnych czy szaroniebieskich, prawda? Dlatego spójrz na uzębienie mamy, taty i dziadków – bardzo prawdopodobne, że masz uśmiech „po rodzinie”. Zwróć także uwagę na to, jakiego koloru są Twoje włosy, brwi i po jakie szminki i błyszczyki sięgasz – ciepłe kolory podbijają żółty odcień, te chłodne (z błękitnym pigmentem) sprawiają, że zęby wyglądają na bielsze. Nie bez znaczenia jest także stan szkliwa i dieta. Im cieńsze szkliwo, tym bardziej prześwituje prze nie ciemniejsza tkanka zęba, a menu bogate w kawę, czerwone wino czy kolorowe soki skutecznie przebarwia zęby. Nie oznacza to jednak, że jesteś skazana na chowanie zębów za najmodniejszymi apaszkami i prawie niewidoczne uśmiechy zamiast wybuchów radości „po same ósemki”. Prawidłowa pielęgnacja, czyli wybór najlepszych środków do higieny jamy ustnej, potrafi nie dość, że odwrócić Twoje pielęgnacyjne zaniedbania, to jeszcze zadbać o to, by zęby były odporniejsze na, kolokwialnie mówiąc, żółknięcie.

Poroście, na pomoc!

Wspominaliśmy na początku amerykańskich naukowców. O ile w starożytności… nie istnieli, to teraz mają się całkiem nieźle i nie raz udowadniają skuteczność czegoś, co jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. W tym wypadku chodzi o porost islandzki. Otóż podczas ekspedycji na Arktykę grupa uczonych z USA, zauważyła, że populacje zamieszkujące tamte regiony charakteryzują się niezwykle białym i zdrowym uzębieniem. Naprawdę godnym pozazdroszczenia. Zaintrygowani tym faktem naukowcy zaczęli badać zwyczaje lokalnych społeczności, co doprowadziło ich do odkrycia sekretu „śnieżnobiałego uśmiechu” ludów Północy.

Ów tajemniczy biały uśmiech mieszkańców Arktyki był wynikiem oryginalnej i niespotykanej dbałości o higienę jamy ustnej, polegającej na przecieraniu zębów drobinami miejscowych mchów i porostów. Przeprowadzone badania naukowe umożliwiły wyizolowanie z porostów islandzkich substancji czynnych, które aktywnie i skutecznie usuwają bakterie, przywracając jednocześnie pożądaną estetykę uśmiechu. Tak narodziła się pierwsza pasta wybielająca rekomendowana do codziennej higieny jamy ustnej, która jest bezpieczna dla szkliwa zębów.

BlanX – islandzki patent na hollywoodzki uśmiech

BlanX to pierwsza ochronno-kosmetyczna pasta do zębów na bazie naturalnych wyciągów z porostu islandzkiego, pozyskiwanego z nieskażonego chemicznie środowiska Islandii. Dzięki unikalnemu połączeniu dwóch aktywnych jonów fluoru i substancji czynnych z porostu islandzkiego, zapewnia kompleksową ochronę antybakteryjną, a dzięki silnym właściwościom wybielającym przywraca zębom ich nieskazitelną biel. To dlatego skutecznie usuwa wszelkie przebarwienia osadowe po kawie, nikotynie, czerwonym winie, coli, barwnikach pochodzących z żywności.

Ale to nie wszystko…

Naukowcy marki BlanX, prowadząc nieustanne badania z dziedziny profilaktyki i estetyki stomatologicznej, doszli do niebywałego odkrycia, którego rezultatem jest nowej generacji linia past do mycia i wybielania zębów BlanX Med. Warto dodać, że pasty BlanX Med Białe Zęby i BlanX Med Aktywna Ochrona Szkliwa dodatkowo zawierają mikrosfery. Czym dokładnie są? To specjalne kapsuły nośnikowe, wewnątrz których umieszczone są substancje aktywne pozyskane z porostu islandzkiego. Dzięki mikroskopijnym rozmiarom przenikają one (podczas mycia zębów) do głębokich warstw struktury zębów i stopniowo uwalniają, znajdujące się wewnątrz nich, związki czynne. Ta innowacyjna technologia zapewnia zdecydowanie dłuższą ochronę zębów przed bakteriami, a jednocześnie wzmacnia właściwości wybielające pasty.

Do wyboru, do koloru, ku bieli!

blanx_classicWarto wiedzieć, że wszystkie pasty BlanX, choć są wybielające, mają także dodatkowe właściwości. W ofercie tej marki znajdziesz zatem pasty na wrażliwe dziąsła i zęby, pastę na bazie naturalnych składników, pastę dla osób starszych, dotkniętych parodontozą lub silnie wybielającą o przedłużonym działaniu. Wszystkie pasty BlanX są dostępne w plastikowych tubach, wyposażonych w praktyczny dozownik. To doskonałe rozwiązanie – nie dość, że wygodne, to jeszcze pasta po prostu dobrze prezentuje się na łazienkowej półce.

BlanX Med Classic (75 ml/25 zł)

Pierwsza luksusowa pasta wybielająco-ochronna na bazie porostu islandzkiego. Usuwa przebarwienia osadowe po kawie, herbacie, nikotynie, coli, czerwonym winie, przebarwienia spowodowane odkładaniem się płytki bakteryjnej oraz redukuje przebarwienia pod powierzchnią szkliwa. BlanX Med Classic dzięki równoczesnemu działaniu dwóch jonów fluoru oraz wyciągu z porostu islandzkiego zapewnia optymalną ochronę i pielęgnację zębów. Dodatkowo pasta zapobiega stanom zapalnym dziąseł oraz osadzaniu się kamienia nazębnego, wzmacnia szkliwo i chroni przed próchnicą.

blanx_antyosadBlanX Anty-Osad (75 ml/25 zł)

Błyskawiczny efekt i skuteczne usuwanie przebarwień zębów. Nowatorska pasta wybielająca, usuwająca ze szkliwa szczególnie trudne do usunięcia osady spowodowane spożyciem kawy, tytoniu, czerwonego wina, coli oraz osadzaniem się płytki bakteryjnej. Zawiera naturalne wyciągi z porostu islandzkiego oraz mikroproszek z bambusa. W pełni bezpieczna i wyjątkowo skuteczna.

blanx_black

Więcej na: www.blanx.pl
asset_f_logo_lg
Zostań fanką BLANX >>>