TARGI DLA KOBIET – FEMINA EXPO

TARGI DLA KOBIET – FEMINA EXPO

500
0
PODZIEL SIĘ

Zapowiadają się bardzo ciekawie. 10 i 11 kwietnia 2010 r. będziesz mogła spotkać się z innymi kobietami na specjalnie dla was przygotowanych targach – i skorzystać z wielu promocji produktów i usług, uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami z dziedziny mody, urody, zdrowia, opieki nad dziećmi, urządzania domu itp. Serdecznie zapraszamy!

Femina Expo to pierwsze w Polsce targi dla kobiet. Odbędą się w weekend 10 i 11 kwietnia br. w Warszawie, w Centrum Targowo-Konferencyjnym na ul. Domaniewskiej 37a, tuż obok Galerii Mokotów. Na odwiedzające czeka bogata oferta produktów, prezentacji i porad o modzie i urodzie, zdrowiu, opiece i wychowaniu dziecka, kulinariach, rozrywce i spędzaniu wolnego czasu, urządzaniu domu i ogrodu. Pełna oferta targów jest dostępna na stronie www.feminaexpo.pl.

Świat dla kobiet

Femina Expo to niecodzienny sposób spędzenia czasu w kobiecym świecie. Targi zostały stworzone z myślą o potrzebach kobiet aktywnych i zainteresowanych nowościami – kobiet, które szukają wiosennych inspiracji do zmian. Oprócz atrakcyjnych zakupów, podczas targów będzie można skorzystać z promocji produktów i usług, wziąć udział w konkursach i zobaczyć pokazy mody czy makijażu. Odwiedzające będą miały także możliwość uczestniczenia w wielu spotkaniach panelowych z ekspertami z różnych dziedzin życia kobiety, m. in. zdrowia, opieki na dziećmi, planowania i rozwoju rodziny, diety czy rozwoju zawodowego.

„Femina Expo to świat dla kobiet – taki był zamysł tego wydarzenia i zależało nam na tym, by zaoferować kobietom niecodzienny sposób spędzenia czasu samej lub w gronie przyjaciółek czy rodziny. Jedną z atrakcji targów będzie urozmaicony program na scenie głównej,             w ramach którego odbędą się pokazy tańca, mody, makijażu, rozmowy z ciekawymi gośćmi, konkursy. Zapraszamy także na otwarte warsztaty edukacyjne, na które można się zapisywać na naszej stronie www.feminaexpo.pl, oraz na spotkania indywidualne z wybranymi  doradcami i ekspertami różnych specjalności.” – mówi Grażyna Wróblewska z firmy Musmedia, pomysłodawczyni i organizatorka targów.

Femina Expo to targi dla wszystkich kobiet. Mamy małych dzieci również będą mogły zaplanować chwilę dla siebie i odwiedzić Targi wraz ze swymi pociechami. Dzieci będzie można pozostawić w kąciku zabaw pod okiem profesjonalnych opiekunek Niania.pl. Przygotowane zostanie także miejsce umożliwiające komfortowe nakarmienie i przewinięcie dziecka. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci będzie także miasteczko Lego, które czeka na nie z licznymi konkursami i nagrodami. 

Specjalna promocja czeka rowerzystki i rowerzystów: za dojazd na targi rowerem cykliści mogą liczyć na specjalny rabat na bilet wstępu, a swoje „dwa kółka” będą mogli pozostawić w stojakach przed wejściem na targi. Tu również będą mogli skorzystać z porad specjalisty firmy „Wygodny Rower” na temat bezpiecznego wyposażenia roweru oraz dokonać wstępnego przeglądu i podstawowych regulacji swoich pojazdów. 

Spotkania z ekspertami

Na wielu stoiskach obok promocji i akcji specjalnych dla kobiet dostępni będą eksperci, tj. ginekolodzy, dermatolodzy czy specjaliści od higieny i żywienia. I tak m.in. eksperci z Centrum Onkologii edukować będą kobiety w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych, samobadania piersi oraz bezpłatnych programów profilaktycznych, w ramach których mogą wykonywać cytologię i mammografię.

W ramach otwartych seminariów odbędzie się m. in. prelekcja na temat nowoczesnych metod planowania rodziny eksperta z portalu pigułka.pl, seminarium Centrum Wspierania Płodności FertiMedica dla wszystkich, którzy szukają profesjonalnej porady w staraniach o poczęcie dziecka, szkolenie „Mamo zapnij pasy” dla kobiet w ciąży i matek, prowadzone przez specjalistę Netranova.

Będą też warsztaty z makijażu i pokazy firm kosmetycznych Mary Kay i Oriflame. Natomiast specjaliści Krio Star wyjaśnią, na czym polega zwalczanie cellulitu masażem lodem.

Szeroka oferta czeka na wszystkich zainteresowanych racjonalną dietą i zdrowym stylem życia. Klub fitness Holmes Place zaoferuje m. in. konsultacje z trenerem osobistym i 5-minutowe EKG, na stoisku poradni dietetycznej Naturhouse będzie można zbadać zawartość tkanki tłuszczowej i płynów ustrojowych w swoim organizmie, a następnie skonsultować wyniki ze specjalistami. Eksperci Centrum Dietetyki będą wyjaśniać i doradzać, jak należy się prawidłowo odżywiać, a przede wszystkim jak przełamać rutynę w żywieniu oraz jaką diety powinny stosować kobiety planujące ciążę i te karmiące piersią. 

 

Wybrane atrakcje

„Targi pełne atrakcji dla kobiet” to myśl przewodnia Femina Expo, dlatego organizator zadbał również o interesujące wydarzenia na scenie głównej. Kobiety szukające inspiracji do zmian i ciekawych zajęć nie powinny opuścić pokazów szkół tańca – Riviera i Salsa Libre, ani pokazu mody oraz tańca flamenco. Natomiast kobiety zainteresowane sztuką samoobronny nie powinny pominąć pokazu Roberta Moskwy, aktora znanego z serialu „M jak miłość”, ale też i aktualnego brązowego medalisty Mistrzostw Europy w Karate.

Interesującą punktem targów będzie stoisko profesjonalnego studia fotograficznego Belly Session Studio, specjalizującego się w artystycznych sesjach zdjęciowych kobiet w ciąży oraz rodzin z dziećmi. Podczas Femina Expo Studio zaprosi uczestniczki targów do odbycia darmowych sesji (sobota i niedziela godz. 12.00–14.00 i 16.00-17.00). Zdjęcia wykonane podczas targów będą udostępnione na stronie www.feminaexpo.pl z możliwością ich ściągnięcia. Dodatkowo, podczas targów będzie można wylosować zaproszenie na ekskluzywną sesję fotograficzną. Zdjęcia będzie można także wykonać na stoisku studio Fotografii Macierzyństwa, a bezpłatnie wykonane fotografie będą dostępne na stronie www.beatailowska.pl.

W ramach atrakcji sektora „Dobrze wyglądam” zostaną zaprezentowane nowe kolekcje ubrań dla kobiet w ciąży Happy Mum oraz odbędą się pokazy studia fryzjerskiego Hairsilk.

Warto również przyjść na targi na wysokich obcasach. Bank BZ WBK przygotuje specjalne nagrody dla pań, których obcasy okażą się najwyższe;-)

Rozrywką dla całej rodziny będzie prezentacja Kina 5D Extreme, które wykorzystując najnowsze technologie oferuje oglądanie filmów wszystkimi zmysłami i we wszystkich wymiarach. Ciekawym wyzwaniem i zabawą dla uczestników targów będzie konkurs na najlepszy scenariusz filmu 5D.

Światy (tj. przestrzenie) Femina Expo

  • Dobrze wyglądam
  • Jem smacznie i zdrowo
  • Jestem mamą
  • Odnoszę sukcesy
  • Dbam o zdrowie
  • Kupuję, prowadzę i dekoruję mieszkanie, dom i ogród
  • Po godzinach

Pierwsze targi dla kobiet – Femina Expo
10-11 kwietnia 2010 r.
Centrum Targowo-Konferencyjne ul. Domaniewska 37a (obok Galerii Mokotów)
Godz. 10.00–18.00
www.feminaexpo.pl

Femina Expo

Organizatorem Femina Expo jest firma Musmedia (www.musmedia.pl), organizator targów, m.in. Targów Kariery w Krakowie i w Warszawie, które zgromadziły kilkanaście tysięcy odwiedzających (www.targi-kariery.com). Musmedia zdobyła też doświadczenia przy organizacji targów w Holandii. Nowe przedsięwzięcia firmy związane są z inwestycjami i rozwojem targów dla kobiet.

Poniżej harmonogram seminariów z ekspertami – są one bezpłatne dla odwiedzajacych targi Femina Expo:

sobota, 10 kwietnia 2010:

11:00 (sala Afrodyta) – Oriflame
Wiosenny makijaż: najnowsze trendy w makijażu. Zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem kno-how i kosmetyków Oriflame.

12.00 (sala Afrodyta) – TZMO
SPA na talerzu, czyli dieta dla urody. Co odmładza: błonnik a może witaminy? Produkty, które powodują cellulit. Produkty, które chronią przed powstawaniem cellulitu. Pomysły na zdrowe i kolorowe śniadanie.

13:00 (sala Afrodyta) – pigulka.pl
Nowoczesna antykoncepcja. Spotkanie poprowadzone przez ekspertów, którym można będzie zadać pytania na tematy związane z nowoczesną antykoncepcją. Jeśli jesteś na etapie swojego życia, w którym nie planujesz ciąży, jeśli nie wiesz o co pytać swojego ginekologa, dbasz o zdrowie – to seminarium jest dla Ciebie.

13:00 (sala Atena) – Studio Dietetyki
Jedzenie dla zdrowia i urody. Wykład na temat zasad prawidłowego żywienia oraz składników żywności odpowiedzialnych za wspaniały wygląd. Na zajęciach pokażemy, że zdrowe odżywianie może być smaczne, łatwe do przygotowania i urozmaicone.

14:00 (sala Afrodyta) – Biomed

14:00 (sala Atena) – Forumzdrowia.pl

15:00 (sala Afrodyta) – Krio-Star
Nowy przyrząd stara metoda. Antycellulitowy masaż lodem VIT ICE.

15:00 (sala Atena) – Netranova (Grow Smart)
Mamo zapnij pasy.

niedziela, 11 kwietnia 2010:

10:00 (sala Afrodyta) – Graj Wysoko – Asertywna, Pewna Siebie Kobieta
Trener: Anna Opala. W kolejnych raportach eksperci powtarzają: Kobiety są doskonale wykształcone, mają umiejętności kierownicze, ale brakuje im najważniejszego: pewności siebie i wiary we własne możliwości. A tymczasem możesz na nowo zaufać sobie, zbudować poczucie własnej wartości i szacunku do siebie. I tego szacunku wymagać od innych. Możesz zasiąść w rollercoasterze, by wyruszyć na odkrywczą wycieczkę, podczas której przestaniesz przeglądać się w oczach innych ludzi i zaczniesz czerpać swoją siłę ze swego wnętrza. Staniesz oko w oko z własnymi słabościami, zmierzysz się z demonami przeszłości i pokochasz samą siebie. Bez żadnych warunków wstępnych!

11:00 (sala Afrodyta) – TZMO
Kuchnia sześciu zmian. Zmiana niezdrowych produktów na zdrowe, każdego piętra piramidy żywnościowej. Propozycje przepisów.

11:00 (sala Atena) – Mamma Mia
Żyję w harmonii. O oswajaniu leków, łagodzeniu stresów, wzmacnianiu pewności siebie i dobrej komunikacji.

12:00 (sala Afrodyta) – FertiMedica
Jeśli zajście w ciążę jest problemem.  Zapraszamy panie i pary, którym pomimo usilnych starań nie udaje się począć dziecka. Eksperci z FertiMedica Centrum Wspierania Płodności podzielą się wiedzą i doradzą jak pomóc sobie w staraniach o ciążę. Zamiast szukać informacji na forach internetowych przyjdź, posłuchaj i zadaj pytania.

12:00 (sala Atena) – Krio-Star
Nowy przyrząd stara metoda. Antycellulitowy masaż lodem VIT ICE.

13:00 (sala Afrodyta) – pigulka.pl
Nowoczesna antykoncepcja. Spotkanie poprowadzone przez ekspertów, którym można będzie zadać pytania na tematy związane z nowoczesną antykoncepcją. Jeśli jesteś na etapie swojego życia, w którym nie planujesz ciąży, jeśli nie wiesz o co pytać swojego ginekologa, dbasz o zdrowie – to seminarium jest dla Ciebie.

13:00 (sala Atena) – Centrum Medyczne MAVIT
Laserowa korekcja wad wzroku, czyli sposób na życie bez okularów i soczewek kontaktowych.

13:00 (sala Hefra) – Parenting.pl
Warsztaty naturalnego pieluszkowania. Rodziców poszukujących przyjaznych dziecku i naturze rozwiązań, zapraszamy na warsztaty naturalnego pieluszkowania. Dlaczego naturalnie znaczy zdrowo? Czy pieluszka wielorazowa równa się tetra i ceratka? Poznać możne różne rodzaje współczesnych i wciąż przyjaznych dziecku i naturze wielorazowych pieluszek, od tych wykonanych z organicznej bawełny, przez bambus, konopie czy nowoczesną mikrofibrę. Czym jest otulacz i czym różni się pieluszka-kieszonka od wersji All-in-One. A do tego oswoimy nieśmiertelną tetrę, trenując nowe i praktyczne sposoby jej składania.

14:00 (sala Afrodyta) – Eden Day Spa
Endermologie LPG jako najskuteczniejsza metoda walki z cellulitem i modelowania sylwetki. Regularne ćwiczenia, zbilansowana dieta, programy odchudzające… Zrobiłaś już wszystko aby pozbyć się zbyt obfitych kształtów, a jednak efektów nie widać ? Teraz jest sposób aby pozbyć się lokalnych otłuszczeń. Lipomassage™ to nieinwazyjna metoda, która rozwiąże twoje problemy z opornym tłuszczem, cellulitem czy zwiotczałą skórą. Zapraszamy na seminarium i pokaz tego zabiegu. Zapytaj doświadczonego terapeutę o szczegóły dotyczące tej metody i jej skuteczności udowodnionej badaniami naukowymi.

14:00 (sala Atena) – Musmedia
Autoprezentacja przy poszukiwaniu pracy. Szkolenie obejmuje najważniejsze zdolności przydatne podczas poszukiwania pracy: mowę ciała, strój, przygotowywanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, radzenie sobie ze stresem, sprawdzenie jak widzi nas w internecie osoba rekrutująca. Szkolenie oparte jest o wyniki badań naukowych nad sytuacjami komunikacyjnymi przy poszukiwaniu pracy oraz o informacje od osób zajmujących się rekrutacją w dużych firmach.

15.00 (sala Afrodyta) – Katarzyna Wosińska
Zdrowie na długie lata – w zgodzie z naturą.

15:00 (sala Atena) – Biomed
 
16:00 (sala Afrodyta) – Nordic Pole Sports & Education
Dlaczego Nordic Walking jest aktywnością prozdrowotną. Zajęcia prowadzone przez pioniera i trenera fińskiego Nordic Walking, pana Piotra Kowalskiego. Nordic Walking w połączeniu z treningiem mentalnym jako sposób na szczęśliwe życie.

16.00 (sala Atena) – Studio Dietetyki
Jedzenie dla zdrowia i urody.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJESSICA ALBA CAŁA W PROENZA SCHOULER
Następny artykułCAŁA PRAWDA O…JAJKACH
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.