THE FREE ADVANTAGE DLA KOBIET

THE FREE ADVANTAGE DLA KOBIET

2330
0
PODZIEL SIĘ

Nike Free Advantage to model butów z letniej kolekcji Nike Women's Training. Ich wyjątkowość polega na tym, że dają poczucie biegania boso, nawet przy bardzo szybkich zmianach kierunku. Jak to możliwe? Sprawdź!

Nike Free Advantage zaprojektowano z uwzględnieniem sześciu kluczowych ruchów znanych w Nike Women’s Training pod nazwą „Six Core Moves”. Dzięki temu buty zapewniają łagodne przejście podczas wykonywania gwałtownych odepchnięć, pociągnięć, przysiadów, wypadów na nogę, skrętów czy skłonów. Przy wykonywaniu tych podstawowych ruchów, stanowiących o jakości treningu i pomagających w osiągnięciu kolejnego poziomu sprawności, kluczowym elementem staje się superlekkie i dobrze dopasowane obuwie. 

Technologię Nike Free opracowano w oparciu o głębokie zrozumienie natury ruchu bosej stopy. Te niskoprofilowe buty charakteryzują się lekką jak piórko podeszwę z Phylitu, będącą połączeniem niskiej wagi i bardzo dobrej amortyzacji. Technologia Nike Free Advantage, umożliwiająca dużą zwrotność we wszystkich kierunkach, opiera się na układzie dwukierunkowych rowków wzdłuż i w poprzek podeszwy, zapewniających elastyczność. Połączenie wielokierunkowych rowków na podeszwie i w przedniej części stopy gwarantuje kontrolę podczas wykonywania dynamicznych zmian kierunku, takich jak poruszanie się w przód i do tyłu, na boki czy wykonywanie skrętów.

Zastosowanie strategicznie rozmieszczonych laserowych nacięć w poprzek cholewki, umożliwiło firmie Nike stworzenie technologii, która zapewnia elastyczność i wsparcie wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne, przy jednoczesnej gwarancji maksymalnej oddychalność butów. Dynamiczny system sznurowania napina wszystkie sznurowadła jednocześnie, umożliwiając dopasowanie do każdej stopy. 

Ludzka stopa jest z natury elastyczna a przy tym stabilna. Technologia Nike Free Advantage nie narusza tej naturalności, gwarantując niezbędną ochronę i umożliwiając stopie swobodę ruchu, nawet podczas najbardziej intensywnych treningów.