Tipsy żelowe

Tipsy żelowe

1271
0
PODZIEL SIĘ

Paznokcie żelowe polecane są dla kobiet, które lubią naturalny efekt. Dobrze zrobione wyglądają elegancko i subtelnie, ciężko czasem uwierzyć, że to tipsy. Niestety nie są tak trwałe, jak paznokcie akrylowe, dlatego należy uważać, aby np. silniej nie uderzyć, ponieważ żel może po prostu pęknąć.

Trwałość tipsów żelowych uzależniona jest od szybkości wzrostu paznokcia, ponieważ przyklejony do płytki tip, rośnie razem z nią. Najczęściej już po 3-4 tygodniach paznokcie należy uzupełnić, ponieważ odrost jest już widoczny.

Żel można nakładać na paznokcie na trzy sposoby:

– na tips – do naturalnej płytki przykleja się idealnie dopasowany tips i pokrywa warstwami żelu

– na formę – trudna metoda, pozwalająca na uzyskanie bardzo naturalnych paznokci. Polecana do korekty nietypowych płytek.

– żel na naturalną płytkę – polecany do utwardzania i wzmocnienia naturalnej płytki

Przedstawiony niżej sposób na paznokcie żelowe jest bardzo uproszczony i nie jest instrukcją wykonania. Do wykonania estetycznych i trwałych paznokci żelowych potrzebna jest wiedza, doświadczenie i dobre sprawdzone preparaty oraz odpowiedni sprzęt (np. lampa UV).

Paznokcie należy odpowiednio przygotować – odsunąć skórki, opiłować paznokcie tak, aby ich długość była równa z opuszkiem palca. Następnie należy płytkę zmatowić oraz odtłuścić. Teraz czas na przyklejenie tipsa. Tips powinien idealnie pasować do paznokcia. Jeśli jest za długi, przycinamy go gilotyną. Ponownie odtłuszczamy płytkę i nakładamy primer. Następnymi czynnościami będzie nakładanie kilku warstw żelu – żel podkładowy, żel kamuflaż, żel w wybranym przez nas kolorze oraz żel budujący. Każdorazowo po nałożeniu danej warstwy, musimy ją utrwalić w lampie. Po nadaniu kształtu i wyrównaniu paznokci, musimy je odtłuścić i nałożyć żel nabłyszczający, który także należy utrwalić w lampie. Na koniec ponownie odtłuszczamy i nakładamy oliwkę.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKrem na rozstępy
Następny artykułŻel pod prysznic
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.