TOŁPA DLA DZIECI!

TOŁPA DLA DZIECI!

1668
0
PODZIEL SIĘ

Po raz pierwszy marka Tołpa wypuściła produkty dla dzieci – pasty do zębów i płyn do płukania jamy ustnej. Dzięki owocowym smakom i zabawnym opakowaniom maluchy mają szansę pokochać w końcu szczotkowanie zębów:-)

Niektóre dzieci unikają mycia zębów jak ognia. Dlatego opornego malucha trzeba zachęcić do codziennego szczotkowania. Wczesne wyrabianie dobrego nawyku mycia zębów jest dużo łatwiejsze niż zmiana złego nawyku później. Z myślą o pielęgnacji jamy ustnej dzieci, Tołpa przygotowała 2 linie: kids i junior. Dla zdrowszych, mocniejszych zębów i dziąseł. Z myślą o najmłodszych stworzone zostały również kolorowe opakowania 
z ilustracjami polskiego rysownika – Andrzeja Tylkowskiego, który w swojej twórczości propaguje pozytywną wizję świata oraz dobre emocje.

Małe wielkie składniki

Obie linie zawierają m.in.: torf tołpa i składniki aktywne o działaniu przeciwpróchniczym, antybakteryjnym, wzmacniającym zęby i łagodzącym: xylitol, fluorek sodu, ekstrakt z lukrecji, betaina. Nie zawierają natomiast  alergenów, PEG-ów, SLS-u i alkoholu. Zastosowano w nich bezpiecznie barwniki spożywcze. Smaki – bananowa mięta i czerwone owoce – otrzymały pozytywną ocenę wśród dzieci, które marka poprosiła o opinie. Skuteczność ich działania została potwierdzona przez stomatologów w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. 

Tołpa, pasty dla dzieci

0-6 lat: poznaj problem od środka

Zęby mleczne kształtują się już w okresie płodowym, a ząbkowanie rozpoczyna się około 4. miesiąca życia i trwa do 3-4. roku. Od momentu wyrżnięcia się pierwszego ząbka należy regularnie czyścić zęby raz dziennie, a po ukończeniu 2 lat dwa razy 
w ciągu dnia. Zęby mleczne są bardzo ważne podczas zmiany pokarmu z płynnego na stały. Przygotowują miejsce dla nowych zębów oraz warunkują prawidłowy rozwój szczęki. Komplet zębów mlecznych umożliwia też naukę poprawnej wymowy. Dbanie o to, aby zęby mleczne jak najdłużej pozostały zdrowe, owocuje później prawidłowo rozwijającymi się zębami stałymi. Próchnica zębów mlecznych rozpoczyna się wtedy, kiedy bakterie znajdujące się w płytce nazębnej, rozkładają cukry 
z pożywienia do kwasów. Kwasy uszkadzają szkliwo i powodują jego demineralizację. Próchnicę można rozpoznać po widocznych plamkach w postaci przebarwień (od jasno kredowego, przez odcienie żółci, aż po czerń), a w kolejnych stadiach widoczne są ubytki zębowe.

Na powstawanie próchnicy zębów mlecznych wpływ mają:

  • kwasy powstające z mikrobiologicznego rozkładu cukrów z pożywienia
  • miękkie szkliwo mlecznych zębów o mniejszej zawartości minerałów niż szkliwo zębów stałych
  • niewłaściwa pielęgnacja i higiena jamy ustnej dzieci
  • niewłaściwa dieta bogata w cukry (słodycze)

Zęby i dziąsła dzieci przez pierwsze 6 lat życia wymagają delikatnej pielęgnacji i ochrony. Dlatego Tołpa stworzyła pastę tołpa:® expert, kids, która pielęgnuje i chroni zęby mleczne oraz pierwsze zęby stałe i dziąsła. Łagodnie czyści, wzmacnia szkliwo i chroni przed próchnicą. Zapobiega powstawaniu ubytków. Bananowo-miętowy smak zachęca do regularnego mycia zębów. Wyrabia prawidłowy nawyk dbania o higienę jamy ustnej od najmłodszych lat. 

Dziecko powinno szczotkować zęby 2 razy dziennie oraz po każdym posiłku. Pasty nie wolno połykać. Co do ilości pasty na szczoteczce, wystarczy wielkość ziarnka grochu.

6-12 lat: lepiej zapobiegać niż leczyć

Zęby stałe zastępują zęby mleczne, kiedy dzieci mają 6-7 lat. Proces ten trwa do 12-13. roku życia. Nowe zęby stałe nie mają jeszcze w pełni zmineralizowanego szkliwa, dlatego są podatne na próchnicę. 

Bakterie znajdujące się w płytce nazębnej, rozkładają cukry z pożywienia do kwasów. 
A te uszkadzają szkliwo i powodują jego demineralizację, co wywołuje próchnicę
i może prowadzić do ubytków zębowych. Nowe zęby stałe wymagają więc właściwej pielęgnacji. Dlatego Tołpa stworzyła linię tołpa:® expert, junior, na którą składa się pasta do zębów oraz płyn do płukania jamy ustnej. Pomagają usunąć osad bakteryjny, wzmacniają szkliwo zębów i chronią je przed próchnicą. Płyn dodatkowo uzupełnia codzienną higienę i pielęgnację jamy ustnej, pomaga usunąć osad bakteryjny z miejsc trudno dostępnych dla szczoteczki i pozostawia uczucie czystości i świeżości. Do regularnego mycia zębów zachęca smak czerwonych owoców. Dziecko powinno szczotkować zęby 2 razy dziennie oraz po każdym posiłku. 

Polecamy!