Trwała (ondulacja)

Trwała (ondulacja)

1275
0
PODZIEL SIĘ

Trwała (ondulacja) – jest zabiegiem fryzjerskim, dzięki któremu przy pomocy środków chemicznych zmieniamy strukturę włosa i nadajemy mu nowy kształt . Kształt ten nadajemy kręcąc włosy na wałki. Fryzjer po dokładnym nawinięciu pasm na wałki zwilża je płynem ondulacyjnym, . Po upływie wyznaczonego czasu, włosy są spłukiwane a następnie nakładany jest płyn utrwalający.

Skręt zależy od użytych wałków i płynu ondulacyjnego.

W chwili obecnej popularna jest trwała, która nadaje włosom objętości i lekkiego nieładu , dając wrażenie włosów potarganych wiatrem.

Rodzaje zabiegu trwałej ondulacji dobieramy do kondycji naszych włosów. Możemy wybrać trwałą alkaliczną, która sprawdzi się na włosach zdrowych lub trwałą kwaśną, dobrą dla wszystkich rodzajów włosów, jednak delikatniejszą.

O włosy po trwałej należy dbać szczególnie, aby zachować jak najdłużej piękny skręt i dobrą kondycje włosów. Warto stosować kosmetyki (odżywki i maski) nawilżające i regenerujące, gdyż trwała często przesusza włosy. Do stylizacji dobrze jest stosować preparaty poprawiające  i utrwalające skręt, wtedy podkreślimy piękno włosów.

Trwałą nie tylko możemy uzyskać skręt, istnieje też trwała prostująca. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSuplementy
Następny artykułTusz do rzęs
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.