Typy urody

Typy urody

1351
0
PODZIEL SIĘ

Typ urody pomaga określić  w jakich kolorach będziemy czuły się najlepiej, jak możemy ukryć   mankamenty cery, dobrać odpowiedni kolor włosów, podkładu, ubrań czy  dodatków. Jednym słowem, znajomość typu urody pomaga nam stać się jeszcze piękniejsza.

Wyróżniamy 4 podstawowe typu urody, tak jak 4 pory roku – wiosna, lato, jesień i zima. Te zaś możemy podzielić na typu chłodne i ciepłe. I co ciekawe, ułożone są naprzemiennie – zatem wiosna i jesień będą typami ciepłymi, a lato i zima – chłodnymi.

Aby określić swój typ urody możemy wykonać prosty test, odpowiadając na kilka pytań. Zachęcamy jednak do profesjonalnej analizy kolorystycznej, tym bardziej, że najnowszy trend wskazuje na 12, a nie 4 typu urody i pomaga jeszcze dokładniej określić do jakiego typu się zaliczamy.

Oto bardzo krótki i uproszczony opis:

  • Wiosna – typ ciepły, cera jasna, pełna blasku. Mogą pojawiać się rumieńce, opala się szybko, na brązowo. Kolory oczu wiosny to najczęściej – niebieskie, zielone lub jasno brązowe. Włosy od bardzo jasnego blond do jasnego brązu.

  • Lato – typ chłodny. Cera delikatna, jasna (jednak nie mocno blada), często o różowawym lub oliwkowym odcieniu. Włosy lata  w dzieciństwie mogły być koloru blond, później ściemniały do popielatego. Lato może mieć także włosy w odcieniu brązu.

  • Jesień – typ ciepły. Cera może mieć barwę kości słoniowej lub brzoskwiniową. Ma skłonności do piegów i znamion. Opala się źle, często występują zaczerwienienia. Oczy jesieni to najczęściej zielone, brązowe lub błękitne z ciepłymi, złotawymi plamkami. Włosy- począwszy od blondu poprzez  kasztanowy, brązowy. Z ciepłym, złotawym poblaskiem.

  • Zima – tutaj możemy podzielić zimą na dwa typy- na typ tzw. królewny Śnieżki- czyli porcelanowa cera, ciemne włosy, lub południowy – cera oliwkowa, ciemne włosy. Oczy ciemnobrązowe, orzechowe, błękitne, zielone.  Włosy od ciemnego brązu do kruczoczarnych.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTonik
Następny artykułWoda termalna
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.