WALKA Z PRZEBARWIENIAMI

WALKA Z PRZEBARWIENIAMI

695
0
PODZIEL SIĘ

Wiek skóry może różnić się od wieku, który masz wpisany w metryczce. Patrząc w lustro zwracasz uwagę na pierwsze zmarszczki i drobne niedoskonałości. Ale czy wiesz, jak duży wpływ na ogólne postrzeganie wieku ma równomierny koloryt skóry?

Nie tylko zmarszczki

Według najnowszych badań naukowców z Uniwersytetu Wiedeńskiego na postrzeganie wieku, zdrowia i atrakcyjności kobiety znaczący wpływ ma jednolity koloryt skóry oraz brak widocznych przebarwień. Przebarwienia na skórze mogą mieć różne źródła. Ich szeroka grupa jest konsekwencją działania promieniowania UV – dlatego tak ważna jest profilaktyka i ochrona skóry kremami z filtrem przez cały rok. Inne z przebarwień są wynikiem procesów starzenia skóry (te najczęściej objawiają się żółknięciem i szarzeniem).

Dieta dla skóry

Skóra potrzebuje odpowiedniego odżywienia. Ważne jest dla niej nie tylko to, co jest podane na talerzu, ale także to, jakich odżywczych substancji dostarcza jej krem do twarzy. Wśród najważniejszych dla skóry składników są witaminy młodości: A, C, oraz E. Witamina A chroni przed wolnymi rodnikami i regeneruje włókna kolagenowe, witamina C posiada m.in. właściwości wybielające, a witamina E neutralizuje wolne rodniki, poprawia ukrwienie, elastyczność i miękkość oraz zmniejsza wrażliwość skóry na promieniowanie UV.

Usuń przebarwienia jak za sprawą czarodziejskiej różdżki

Kiedy zawiedzie profilaktyka, a na skórze pojawią się przebarwienia, możesz na szczęście skorzystać z metod, które pomogą ci się ich pozbyć. Do dyspozycji masz duży wybór zabiegów w gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. Przede wszystkim musisz zadbać o właściwą domową pielęgnację. Nowością na rynku jest różdżka rozjaśniająca Intraceuticals Opulence – skoncentrowany preparat został zamknięty w poręcznym opakowaniu wielkości długopisu. Innowacyjny aplikator pozwala precyzyjnie działać tylko na zmienione pigmentacyjnie miejsca, a poręczne opakowanie pozwala zawsze mieć go przy sobie. Ciągłe i regularne stosowanie pomaga utrzymać promienność i równomierne zabarwienie skóry, dzięki czemu problemy z przebarwieniami znikają jak za sprawą czarodziejskiej różdżki. Preparat zawiera skoncentrowany kompleks rozjaśniający zawierający m.in. kwas hialuronowy, witaminy A, C i E oraz wyciąg z japońskiej zielonej herbaty, szczawiu kędzierzawego i mącznicy lekarskiej.

Profesjonalne kosmetyki możesz kupić w dobrych gabinetach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Specjalista zadba o to, by właściwie połączyć terapię gabinetową z domową, dzięki czemu twoja skóra długo zachowa młodzieńczy równomierny koloryt i promienność.