WIOSENNA PIELĘGNACJA KROK PO KROKU

WIOSENNA PIELĘGNACJA KROK PO KROKU

439
0
PODZIEL SIĘ

Nasza skóra potrzebuje teraz solidnej dawki nawilżenia i skutecznej ochrony. Na skutek działania czynników zewnętrznych, np. spadku temperatury, silnego wiatru czy słońca, skóra szybko ulega bowiem przesuszeniu i jest bardziej skłonna do podrażnień. Zobacz, jak jej pomóc w łagodny i bezpieczny sposób – na co dzień i w czasie wiosennych wypadów za miasto.

Jak dbać o suchą skórę?

Wiele z nas boryka się z problemem przesuszonej skóry. Wraz z nadejściem wiosny poszukujemy pielęgnacji, która pomoże odbudować ją na nowo po zimie. Problem z suchością skóry związany jest z jej budową. W naskórku jest obecna woda, która pochodzi z wewnętrznej warstwy, zwanej skórą właściwą. Na skutek naruszenia bariery lipidowej wilgoć po prostu z niej „ucieka”. Jak temu zapobiec? Tak naprawdę skóra do codziennej, właściwej pielęgnacji potrzebuje jedynie wody i delikatnych kosmetyków. Właśnie tym kieruje się marka CD, podczas komponowania formuł swoich produktów. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci zatroszczyć się o odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

  • Unikaj zbyt mocnego oczyszczania. Do mycia ciała stosuj łagodne dla skóry produkty o neutralnym pH. Możesz sięgnąć na przykład po jak żel pod prysznic CD o zapachu Owocu Granatu, który intensywnie nawilża skórę, działając jak balsam pielęgnacyjny.
  • Podczas codziennego prysznica unikaj zbyt gorącej wody, ponieważ zmniejsza ona ilość lipidów w górnej warstwie naskórka, co z kolei przyczynia się do jej nadmiernego wysuszania.
  • Jeśli czujesz, że pomimo stosowanie powyższych zaleceń twoja skóra nadal jest przesuszona, nawilżaj ją dodatkowo balsamem pielęgnacyjnym. Zdaniem dermatologów, najlepiej nałożyć go w ciągu 3 minut od zakończenia kąpieli – wtedy skóra najlepiej go wchłonie i zatrzyma wilgoć.
  • Wybierając produkty do codziennej pielęgnacji, czytaj ich etykiety. Pamiętaj, że oleje mineralne i silikony nie mają właściwości ochronnych. Sprawiają, że skóra staje się miękka i gładka na zewnątrz, jednak nie poprawiają jej kondycji od wewnątrz i nie zapobiegają wysuszaniu.

kosmetyki CD, kosmetyki naturalne, kosmetyki bez parabenów, wegańskie kosmetyki, konkurs, testy kosmetyków

Ochrona w podróży

Masz w planach pierwsze weekendowe wypady? Zobacz, na co szczególnie warto zwrócić podczas nich uwagę.

  • Czasami zdarza się, że podczas wyjazdu nasza skóra staje się bardziej napięta. Może być to związane z jakością wody, w jakiej się kąpiemy – np. twarda woda przyczynia się do wysuszania skóry. Dlatego podczas pakowania swojej kosmetyczki zwracaj uwagę na skład produktów i postaw na inspirowane naturą składy, które pozwolą Ci zachować dobrą kondycję skóry w każdych warunkach.
  • Czy wiesz, że wilgotność powietrza w samolocie podczas lotu jest tak niska, jak na Saharze? Skóra jest wtedy bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień. Dlatego jeśli planujesz długą podróż w przestworzach postaw na kosmetyki, które mają delikatne i przejrzyste składy, i mogą być stosowane nawet na wrażliwą skórę, np. CD deo atomizer Lilia Wodna.
  • Podczas weekendowych wypadów rowerowych chcesz czuć się komfortowo i pewnie. Właśnie dlatego warto sięgnąć po dezodoranty CD, które zapewniają ochronę przez 24 godziny. Dodatkowo nie pozostawiają nieprzyjemnych, białych śladów na ubraniach, więc nic nie popsuje Ci wiosennego wypoczynku.

kosmetyki CD, kosmetyki naturalne, kosmetyki bez parabenów, wegańskie kosmetyki, konkurs, testy kosmetyków

Pozwól skórze odpocząć

Wiosenny wyjazd może być dobrą okazją do tego, aby pozwolić skórze na odpoczynek. Dlatego postaw na pielęgnacyjny program minimum i zastosuj dwa proste kroki:

1) Oczyszczanie – stosuj delikatną pielęgnację dostosowaną do potrzeb Twojego rodzaju skóry.

2) Nawilżanie – używaj lekkich balsamów do ciała, które odpowiednio zadbają o skórę po prysznicu.

Możesz również wybrać żel pod prysznic, który łączy w sobie zarówno właściwości oczyszczające, jak i nawilżające, np. żel pod prysznic CD Lilia Wodna. Dzięki temu zaoszczędzisz trochę miejsca w swojej walizce na dodatkową parę butów lub wiosenną sukienkę!

kosmetyki CD, kosmetyki naturalne, kosmetyki bez parabenów, wegańskie kosmetyki, konkurs, testy kosmetyków