WIOSENNE PORZĄDKI W URODZIE

WIOSENNE PORZĄDKI W URODZIE

1101
0
PODZIEL SIĘ

Na czym warto się skupić, planując wiosenną odnowę? Polecamy najlepsze zabiegi na twarz i włosy. Prosto z gabinetów medycyny estetycznej.

Skóra

Fotona 4D, endolifting, zabiegi na wiosnęNowoczesne, laserowe zabiegi, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród tych, którzy cenią sobie procedury skuteczne i niepowodujące długiego okresu rekonwalescencji. Teraz pacjenci mogą również skorzystać z lasera nowej generacji – Fotona 4D, pierwszego na świecie urządzenie do laserowego endoliftingu twarzy. Zastosowanie dwóch długości fal w jednym systemie: Nd:YAG oraz Er:YAG pozwala na wykonanie wielu procedur estetycznych oraz leczniczych. Technologia Fotona umożliwia zastosowanie różnych czasów trwania impulsu, co dodatkowo wpływa na szerszy zakres trybów leczenia tkanek. Wyjątkowość zabiegu laserowego Fotona 4D polega na działaniu zarówno na zewnętrznej powierzchni twarzy, jak i wewnątrz jamy ustnej. Pozwala to na kurczenie się kolagenu na całej grubości tkanek, dla osiągnięcia trwałego ujędrnienia. Dzięki dokładnemu dostosowaniu głębokości i parametrów, leser cechuje największa wydajność, precyzja oraz bezpieczeństwo. Szeroka gama opcji leczenia systemem Fotona 4D pozwala na wyeliminowanie wielu problemów estetycznych i zdrowotnych. Wśród kluczowych zabiegów jest m.in. redukcja trądziku, blizn potrądzikowych i rumienia, usuwanie blizn, zmian barwnikowych, nadpotliwości, grzybicy paznokci, żylaków i owłosienia, zamykanie naczynek, resurfacing skóry, ablacyjne i nieablacyjne odmładzanie skóry.

www.btlestetyka.pl

Włosy

Wypadanie włosów to fizjologiczna norma – zwykle tracisz ich od 50 do 100 dziennie, a w okresie przesilenia wiosennego czy infekcji trochę więcej, nawet do 200. Jeśli jednak borykasz się z tym problemem od dłuższego czasu wystarczy dobrać odpowiednią terapię. Z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna estetyczna, oferująca terapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli preparatu uzyskiwanego z własnej krwi pacjenta oraz zabiegi karboksyterapii. To jedna z najskuteczniejszych metod na poprawę kondycji włosów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W trakcie zabiegu dwutlenek węgla jest wprowadzany pod skórę leczonego obszaru za pomocą iniekcji. Z kolei osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się bezpośrednio do skóry za pomocą cieniutkiej igiełki. Zwiększa to przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych w poddanym zabiegowi obszarze oraz poprawia mikrokrążenie i regenerację komórek. Stymulacja komórek macierzystych pozwala zahamować  wypadanie włosów oraz sprawia, że odrastają zdrowsze i mocniejsze. Warto zwrócić uwagę czy karboksyterapia będzie przeprowadzona z użyciem sprzętu, który posiada certyfikat medyczny w Europie, tak jak np. aparat C.D.T. Evolution. Terapia łącząca karboksyterapię C.D.T. z autologicznym osoczem bogatopłytkowym została wyróżniona w 2014 r. Perłą Dermatologii Estetycznej, w kategorii „Zabieg roku 2014”.

www.bdaesthetic.com

Twarz

Zachowanie młodzieńczego wyglądu na jak najdłużej to marzenie niejednej kobiety. Na skutki starzenia szczególnie narażony jest obszar twarzy. Na pomoc przychodzi gama produktów marki Juvèderm® opartych na technologii VYCROSS™: VOLBELLA®, VOLUMA® i VOLIFT®. Każdy produkt w postaci żelu o delikatnej konsystencji to rozwiązanie dla określonego problemu poprzez wygładzenie linii lub zmarszczek albo subtelne zwiększenie objętości. Lekarz wstrzykuje preparat do wnętrza skóry. Żel wypełnia linie i zmarszczki, a także subtelnie zwiększa objętość skóry. Zawarty w żelu kwas hialuronowy wiąże wodę. W zależności od rodzaju zabiegu i użytego produktu rezultaty mogą utrzymywać się nawet przez 18 miesięcy. Preparaty Juvèderm® zawierają również w swoim składzie lidokainę, będącą środkiem znieczulającym, dzięki któremu zabieg jest bardziej komfortowy. O skuteczności wypełniaczy Juvèderm® świadczy też po raz trzeci z rzędu przyznany tytuł „Dobra Marka 2014 – Jakość, Zaufanie, Renoma”.

www.allergan.pl

Juvederm Voluma, wypełniacze zmarszczek