Witamina E

Witamina E

2017
0
PODZIEL SIĘ

Witamina E (tokoferol) odgrywa w organizmie przede wszystkim rolę przeciwutleniacza. Najlepiej działa w połączeniu z witaminą C oraz A (witamina E chroni te witaminy przed utlenianiem). Ma duże znaczenie dla poprawnego funkcjonowania układu krwionośnego. Znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu niepłodności, miażdżycy czy chorób serca. Witamina E ma jest także istotna dla syntezy elastyny i kolagenu, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia się skóry, a także minimalizuje intensywność tych, które już wystąpiły. Jest zatem przydatna w walce ze zmarszczkami.

Witamina E jest powszechnie stosowana do produkcji kosmetyków anti-aging. Wykorzystuje się ją w kremach, balsamach, maseczkach, mleczkach. Działając przeciwutleniająco, hamuje procesy starzenia się skóry i wygładza powstałe już zmarszczki. Nadaje skórze promiennego wyglądu. Jest też ważnym składnikiem kosmetyków do makijażu, takich jak podkłady i fluidy. Preparaty, które ją zawierają, zalecane są także do pielęgnacji skóry młodych osób ze względu na działanie profilaktyczne.

Witamina E działa również kojąco i rewitalizująco. Z tego powodu stanowi substancję często stosowaną w produkcji kosmetyków regenerujących i odżywczych. Kosmetyki z jej zawartością poleca się osobom mającym skórę wrażliwą oraz skłonną do podrażnień.

Źródło: http://www.wirtualnaklinika.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułElastyna
Następny artykułWitamina C
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.