WSZYSTKO O WRAŻLIWEJ SKÓRZE GŁOWY

WSZYSTKO O WRAŻLIWEJ SKÓRZE GŁOWY

575
0
PODZIEL SIĘ

Podobnie jak w wypadku całego ciała, także skóra głowy może ulec uwrażliwieniu. Objawia się to nadreaktywnością, swędzeniem, przesuszeniem, a także większą skłonnością do łupieżu. Co robić, aby załagodzić problem?

Badania wykazują, że co piąta osoba miewa problemy z powodu wrażliwej skóry głowy*, a często – co jest z tym bezpośrednio związane – także uporczywego łupieżu. Z tego powodu naukowcy z laboratoriów head&shoulders postanowili bliżej przyjrzeć się temu problemowi. Jakie są wyniki tej analizy?

Wrażliwa skóra głowy jest wyjątkowo podatna na zmiany temperatury i bardziej skłonna do podrażnień niż skóra normalna.

Ponadto bywa bardziej sucha i mniej odporna na czynniki zewnętrzne, w tym powszechnie stosowane składniki kosmetyków.

Osoby z wrażliwą skórą głowy często cierpią z powodu łupieżu, który idzie w parze z podrażnieniem. To z kolei prowadzi do pogorszenia się jej kondycji.

Niektóre kuracje przeciwłupieżowe mogą podrażniać wrażliwą skórę głowy – to efekt zawartych w nich agresywnie działających składników zwalczających łupież.

Codzienna dawka ukojenia 

Specjaliści z head&shoulders starali się znaleźć rozwiązanie tego problemu – szampon, który nie tylko radziłby sobie z nawracającym łupieżem, ale także skutecznie łagodził dolegliwości wrażliwej skóry głowy. 

head&shoulder, Sensitie. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy

• Nowy head&shoulders „Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy” z aloesem przynosi skórze głowy codzienną dawkę ukojenia i pomaga przywrócić jej równowagę. Konsekwentnie stosowany, zapobiega nawrotom widocznych oznak łupieżu i pozwala cieszyć się wolnymi od krępujących białych płatków, pięknymi włosami.

• Kluczowym składnikiem nowego szamponu jest kompleks ActiZinc, który efektywnie eliminuje widoczne oznaki łupieżu już od pierwszego użycia. Jak to możliwe? Kompleks ActiZinc redukuje narastanie powodującego łupież grzyba Malassezia globosa, zmniejszając tym samym podrażnienia skóry głowy. Skuteczność przeciwłupieżową head&shoulders potwierdza Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, specjaliści w zakresie zdrowia skóry.

• Co więcej, w nowym wariancie head&shoulders ActiZinc został połączony z węglanem cynku, znanym ze swych łagodzących właściwości. Dzięki temu ryzyko podrażnienia wrażliwej skóry głowy zostało znacznie zmniejszone.

• Kompleks ActiZinc wyraźnie poprawia stan powierzchni skóry głowy, ponieważ zapobiega utracie nawilżenia i wnikaniu w nią zanieczyszczeń oraz bakterii.

• Przede wszystkim jednak formułę nowego head&shoulders „Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy” skomponowano tak, by zminimalizować ryzyko podrażnienia wrażliwej skóry głowy:
– delikatne składniki myjące zapewniają efektywne, a jednocześnie wyjątkowo łagodne oczyszczanie;
– substancje zapachowe zostały zredukowane do minimum, dzięki czemu nie podrażniają wrażliwej skóry głowy;
– produkt zawiera aloes, od lat znany ze swych łagodzących właściwości. To roślina, która doskonale sprawdza się jako składnik kosmetyków przeznaczonych dla osób o wrażliwej skórze;
– nowy wariant head&shoulders nie zawiera barwników i ma delikatny, przyjemny zapach inspirowany aloesem.

 head&shoulders „Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy”

Udowodniona skuteczność

Naukowcy head&shoulders opracowali nowatorską metodę badania skuteczności szamponów, polegającą na analizie biomarkerów. Są to molekuły produkowane przez ludzkie ciało, charakterystyczne dla zachodzących w nim procesów. Obserwując określony zestaw biomarkerów: ich obecność lub brak, naukowcy zauważyli, że regularne stosowanie szamponu head&shoulders „Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy” z aloesem przez 3 tygodnie przywraca skórze jej optymalną kondycję. Oznacza to, że szampon ten przy regularnym stosowaniu nie tylko znacząco redukuje widoczne oznaki łupieżu, ale również łagodzi podrażnienia.

Szampon przeciwłupieżowy head&shoulders „Sensitive. Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy” (200 ml, 11,99 zł; 400 ml, 16,99 zł)

∗ badanie Global Hair Care Mapping 2006 przeprowadzone przez firmę Ipsos na reprezentacyjnej próbie 1000 osób