ZABIEGI W CIĄŻY

ZABIEGI W CIĄŻY

1963
0
PODZIEL SIĘ

Agnieszka Żuralska-Lazar, zabiegi w ciąży, Dermika Salon & Spa
Agnieszka Żuralska-Lazar podczas wykonywania zabiegu młodej mamie…

Dzięki nim możesz zdecydowanie poprawić jakość rozciągającej się skóry, zminimalizować ryzyko pojawienia się rozstępów, a – wykonując je już po porodzie – szybciej wrócić do formy sprzed niego. O to, czego możesz oczekiwać od profesjonalnej kompleksowej pielęgnacji w ciąży, zapytaliśmy Agnieszkę Żuralską-Lazar, fizjoterapeutkę, kierownika działu pielęgnacji ciała Instytutu Dermika Salon & Spa w Warszawie.

zabiegi w ciąży. Dermika Salon & Spa

Co dają zabiegi w ciąży?

Przede wszystkim większą szansę na uniknięcie rozstępów. Jeśli zabiegi wykonywane są regularnie, także w kolejnych ciążach skóra będzie w zdecydowanie lepszej kondycji. Po drugie dzięki lepszemu ukrwieniu mięśni młode mamy szybciej wracają do formy po porodzie, mają wtedy więcej energii. Podczas zabiegów likwidujemy także przykre dolegliwości często towarzyszące ciąży, np. bóle pleców czy obrzęki. Poza tym panie przychodzą do nas z czystej potrzeby relaksu i zajęcia się sobą. 

Jak często powinno się wykować takie zabiegi i kiedy je rozpocząć?

Najlepiej odwiedzać spa jak najwcześniej, ale rozpoczęcie programu zabiegowego ma sens na każdym etapie ciąży. Nawet jedna wizyta przed porodem będzie korzystna, bo powiemy podczas niej, jak pielęgnować skórę po porodzie, aby jak najszybciej wróciła do formy. Zabiegi wykonujemy nie częściej niż raz w tygodniu. Jeśli ciąży towarzyszą jakieś dolegliwości, zawsze prosimy o konsultację z lekarzem. 

Czy panie boją się takich zabiegów? 

Coraz rzadziej. Nawet już sami lekarze namawiają swoje pacjentki do zabiegów pielęgnacyjnych. Przychodzą do nas także panie po in vitro czy z ciążą mnogą. Każdą klientkę traktujemy indywidualnie, na pierwszym spotkaniu odbywa się konsultacja i ustalamy program dopasowany do potrzeb i możliwości (także czasowych czy finansowych) klientki. Nigdy nie robimy zabiegów na wyrost – np. gdy widzę, że u pani biust niewiele urósł podczas ciąży i nie będzie na nim rozstępów, nie proponuję intensywnych masek na jego okolice.

A czy biust i brzuch są masowane w trakcie zabiegów? Panie często się tego obawiają…

Zdecydowanie nie. Działamy na mięśnie podtrzymujące biust, a nie same piersi. Masujemy bardzo delikatnie okolice lędźwi, ale na brzuch tylko delikatnie kładziemy antyrozstępowe preparaty kosmetyczne. Na piersi, brzuch kładziemy specjalne maski antyrozstępowe. Do programu włączamy też dodatkowe zabiegi, np. peelingi, zabiegi samoopalające, masaże relaksacyjne itp. – te można wykonać bezpiecznie na całe ciało. 

zabiegi w ciąży, Dermika Salon & Spa

Czy odbycie serii zabiegów jest gwarancją uniknięcia rozstępów? 

Nawet idealna pielęgnacja nie daje 100 % gwarancji, ponieważ w czasie ciąży niektóre hormony „szaleją” – wzrastają nawet stukrotnie i nie mamy na to wpływu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji ryzyko jest jednak minimalne. Kiedyś 90% ciężarnych miało rozstępy, dziś – moim zdaniem – tylko 5%. Nawet panie niekorzystające regularnie z zabiegów powinny udać się do gabinetu, jak tylko zobaczą u siebie pierwsze rozstępy. Trzeba działać, gdy pęknięcia skóry są jak najświeższe! Kładziemy wtedy na nie specjalną maskę, a do domu dajemy profesjonalne superaktywne ampułki przeciwrozstępowe.

zabiegi w ciąży, Dermika Salon & Spa

Czy zabiegi wykonują specjalnie przeszkolone masażystki i kosmetyczki?

W Dermika Salon & Spa zabiegi wykonują tylko wybrane masażystki. Są to fizjoterapeutki z bogatym doświadczeniem, odpowiednio przygotowane, i co nie mniej istotne, uważne i czułe na potrzeby pań w wyjątkowym czasie oczekiwania na upragnione dziecko. Ich kompetencje poparte są m.in. ukończeniem specjalistycznego szkolenia z zakresu pielęgnacji ciała w czasie ciąży i po porodzie, które zostało zorganizowane specjalnie dla pracowników naszego instytutu i obejmowało wykłady doświadczonych specjalistów: lekarza ginekologa-położnika, położnej i mgr rehabilitacji prowadzącej zajęcia w renomowanych szkołach rodzenia. Zdobyta wiedza pozwala nam profesjonalnie i bezpiecznie przeprowadzić klientki przez wszystkie etapy ciąży.

A jak szybko przyjść na zabiegi po porodzie?

Na pewno po okresie połogu. Przychodzą panie i po 3 miesiącach, i po pół roku – zawsze ma to sens. Przebudowa piersi po skończonym karmieniu trwa 2-3 lata i w tym czasie można jeszcze skutecznie działać na ich wygląd. Zawsze dużo uwagi poświęcamy też na edukowanie kobiet – mówimy, co same mogą robić w domu, aby ich ciało jak najszybciej wróciło do formy. Na przykład jeśli chodzi o biust, nie mniej ważny niż pielęgnacja jest dobór odpowiedniego biustonosza. 

Dziękujemy za rozmowę.

 

Wybrane zabiegi dla kobiet w ciąży w Dermika Salon & Spa:

  • Odżywczy, intensywnie relaksujący masaż ciała ciepłą, płynną czekoladą 
  • Peeling ciała z cukru trzcinowego Tropicana i masaż ciała kremem Exotica 
  • Masaż ciała z superaktywnymi ampułkami i kremem Pro-elastic 
  • Wzmacniająca maska przeciwrozstępowa Pro-elastic i refleksologia stóp 
  • „Żurawinowa uczta” − intensywne nawilżenie i regeneracja 
  • Modelowanie i ujędrnianie wybranych partii ciała z Body Sound Program 
  • Redukcja cellulitu i wyszczuplanie z technologią LPG 
  • Niebiański odpoczynek − terapia gorącymi i zimnymi kamieniami 
  • Odprężające masaże pleców i maski ujędrniające 
  • A także pełna gama zabiegów z zakresu pielęgnacji twarzy, dłoni, stóp i włosów 

Polecamy! Więcej na www.spasalon.pl