ZAMIAST BOTOKSU

ZAMIAST BOTOKSU

887
0
PODZIEL SIĘ

Chciałabyś zlikwidować zmarszczki, ale boisz się igieł, sztucznego efektu czy po prostu decyzje o zabiegach medycyny estetycznej odkładasz na później? Sprawdź, jakie są najnowsze trendy w kosmetologii.

 „Stosowanie zastrzyków z toksyną botulinową upośledza mimikę twarzy, ale wiele kobiet sięga po nie, gdy ich kremy przestają działać. Zanim sięgniemy po tak ingerencyjne sposoby walki ze zmarszczkami, dobrze jest zapoznać się najpierw z najnowszymi odkryciami i trendami w kosmetologii” – mówi Sylwia, managerka salonu KokLok Hair&More.

– „Szczególnie skuteczny jest zabieg M’onduniq „Siła jadu węża”, który opracowano w oparciu o innowacyjne składniki aktywne i z wykorzystaniem cząsteczki Syn-Ake – syntetycznego odpowiednika toksyny z jadu żmii, który rozluźnia mięśnie, ale nie ogranicza ich ruchliwości.”

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki powstają z kilku powodów – przede wszystkim, gdy nasza skóra zaczyna się starzeć i traci elastyczność, ale również w wyniku wyrażania emocji, palenia czy bezwiednego mrużenia oczu. Zmarszczki mimiczne są szczególnie problematyczne, bo mogą pojawiać się w bardzo młodym wieku (nawet przed 25 urodzinami). Po prostu, jeżeli danej miny używamy bardzo często, utrwala się ona na naszej twarzy – skóra
w pewnych miejscach marszczy się dużo częściej i stopniowo traci zdolność wygładzenia. Dzieje się tak z powodu trwałego skurczu mięśni, które nie tylko przestają się rozkurczać i tworzą bruzdy, ale również blokują dopływ kolagenu do innych partii twarzy lub szyi. Aby uniknąć pogłębiania problemu, należy zadbać o rozluźnienie tych mięśni – zazwyczaj przez delikatne porażenie pobliskiego nerwu, na przykład przy użyciu cząsteczki Syn-Ake.

Czym jest cząsteczka Syn-Ake?

To syntetyczny peptyd, który powstał na wzór jadu węża temple viper. W profesjonalnej kosmetyce wykorzystuje się go coraz częściej, ponieważ skutecznie blokuje skurcze nerwowo-mięśniowe, nie jest jednak tak inwazyjny jak wstrzykiwana podskórnie toksyna botulinowa (botoks).

Dzięki zastosowaniu SYN-AKE przy powierzchni skóry, rozkurczone mięśnie nie tracą ruchliwości i nie występuje efekt maski – mówi Ewa, specjalistka KokLoka.

– „Właściwy rezultat terapii uzyskujemy po serii 6-7 zabiegów, a to sprawia, że mamy całkowity wpływ na efekt końcowy i możemy przerwać kurację w satysfakcjonującym nas momenci”e.

Poza blokowaniem mięśni, cząsteczka Syn-Ake ma również silne działanie antyoksydacyjne – spowalnia procesy starzenia i wspomaga profilaktykę antynowotworową.

Zabieg „Siła jadu węża” – na czym polega?

Zabieg z wykorzystaniem cząsteczki Syn-Ake może być przeprowadzany wyłącznie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Kuracja jest wielowymiarowa – dzięki wykorzystaniu dodatkowych składników, nie tylko redukuje zmarszczki, ale również im zapobiega. Działanie cząsteczki zostaje bowiem wzmocnione przez użycie technologii komórek macierzystych Resistem, która pomaga skórze zbudować własny system obrony przeciwstarzeniowej, oraz przez wykorzystanie kompleksu Beautifeye, który zmniejsza kurze łapki i zapobiega wiotczeniu górnej powieki. Serum jest wtłaczane za pomocą ultradźwięków lub infuzji tlenowej. Zależnie od obranej metody, należy przeznaczyć na to 40 lub 90 minut.

Zabieg jest przeprowadzany w ramach 6 gestów (kroków), zróżnicowanych ze względu na rodzaj i problemy skóry, a użyciu składników aktywnych towarzyszy głębokie oczyszczenie, lifting i masaż twarzy. Każdy z kroków przynosi konkretne rezultaty, a dla pełnego efektu najlepiej powtarzać je 6 razy (raz w tygodniu).

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKTÓRY ODCIEŃ NUDE WYBRAĆ?
Następny artykułSPACEROWE STYLIZACJE
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.