Zdobienie paznokci

Zdobienie paznokci

589
0
PODZIEL SIĘ

Ozdoby na paznokciach potrafią uatrakcyjnić każdy manicure – czy to jednokolorowy, czy frencz. 

Zdobienie wymaga trochę wprawy, cierpliwości oraz pomysłów. A tych z czasem będzie przybywać. Najtrudniej jest zacząć. Jednak nie zniechęcajmy się trzęsącą ręką, brakiem wprawy – jak we wszystkim – trening czyni mistrza i wkrótce nasze paznokcie będą wzorem… dla innych.

Mamy ogromny wybór dodatków, które mogą być nam bardzo pomocne – od kolorowych lakierów ze specjalnymi cieniutkimi pędzelkami, po gotowe wzorki, szabloniki które wystarczy tylko nakleić na paznokciach, możemy także kupić małe zestawy do tworzenia najprostszych zdobień czy nawet specjalne stempelki, do odbijania wzorków na paznokciach (tzw konad). Wybór jest ogromny.

Chyba najwięcej radości (i powodów do dumy 😉 ) daje samodzielne zdobienie. Warto zaopatrzyć się w najbardziej podstawowe ozdoby – malutkie cekinki – okrągłe, sześciokątne  czy w kształcie np kwiatuszków. Dobrze tez mieć kilka cyrkoni (gotowy zestaw, wraz z klejem, znajdziemy np w ofercie  essence ). Należy pamiętać, że przy małych płytkach paznokciowych lub bardzo wypukłych, sztywne ozdoby mogą odstawać. Wtedy pomocne będą materiałowe, które dopasują się do kształtu paznokcia. Jeśli mamy już kilka ozdób przyda nam się także tzw sonda, którą będziemy przyklejać ozdoby na paznokciach lub zwykła wykałaczka (sonda ma jednak na końcu kuleczkę, która zdecydowanie bardziej usprawnia pracę). Możemy też kupić klej do ozdób. Moim zdaniem jest to najprostszy zestaw, który pomoże nam się nauczyć, tzw wyrobić rękę. Co nie znaczy, że nie będziemy mogły wyczarować z niego prawdziwych cudeniek paznokciowych J

Jak zdobimy paznokcie?

Paznokcie należy przygotować, jak do każdego manicure. Odsunąć skórki, nadać kształt, wypolerować, nałożyć bazę. Pomalować jedną lub dwiema warstwami wybranego lakieru. I tutaj mamy dwie metody do wyboru – jeśli będziemy ozdoby przyklejać klejem – poczekajmy, aż lakier wyschnie. Jeśli nie mamy kleju, to ozdoby delikatnie nakładamy na nie do końca wyschnięty lakier. Dobrze jest mieć zaplanowany wcześniej wzór, ponieważ każde przesunięcie ozdoby, zniszczy lakier. Poszczególne elementy nakładamy przy pomocy sondy lub wykałaczki, dotkniętej do bezbarwnego lakieru czy wody. Chodzi o to, aby elementy zdobienia łatwiej było przenieść i umieścić na paznokciu. Nałóż na paznokieć i delikatnie dociśnij.

Jeśli zaś wybrałyśmy dla siebie gotowe szablony, czy to w postaci naklejek czy stempelków, musimy odczekać aż lakier wyschnie.

W oby przypadkach dobrze jest pokryć wzór (delikatnie) i całą płytkę paznokcia utwardzaczem – to przedłuży trwałość manicure i całego zdobienia.

 

Łatwe wzorki na paznokcie

Bardzo łatwym i efektownym zdobieniem jest kwiatuszek – nawet wykonany tylko na jednym paznokciu, uatrakcyjni manicure. Nadaje się także do francuskiego manicure. Możemy go wykonać z cyrkoni czy cekinów.

Mając gotowe szablony, które się nakleja na paznokcie, także możemy je urozmaicić, naklejając na nie klejem do zdobień, różne elementy – cyrkonie, cekiny, bulion, tasiemki. Kiedy wszystko wyschnie, delikatnie przenosimy i naklejamy na paznokciu, po czym pokrywamy utwardzaczem.

Możemy użyć kolorowych lakierów, przeznaczonych do zdobień i nimi malować wzorki – nawet najzwyklejsze białe kropki na pastelowych paznokciach sprawiają, że mamy modny w tym sezonie manicure! Fajnych i prostych pomysłów jest mnóstwo – krateczka, zwykłe niezwykłe kolorowe kreski poziome i pionowe umieszczone z boku paznokcia, gwiazdki, serduszka, motyki, kwiatuszki z listkami, marynarskie paski, kokardki, modne wąsy, tęcza. Bardzo prostym motywem jest np biedronka.

Inspiracji szukajmy dookoła nas, podpatrujmy u innych a na koniec twórzmy same swoje małe dzieła sztuki. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOlejki zapachowe
Następny artykułUtwardzacz
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.