ZIMOWA PIELĘGNACJA KOLORU

ZIMOWA PIELĘGNACJA KOLORU

778
0
PODZIEL SIĘ

Z jednej strony teraz twoje włosy są mniej narażone na działanie promieni UV, soli i chloru, ale z drugiej – zimowe warunki atmosferyczne i przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach też im nie sprzyjają. Są podatne na przesuszenie, a na takich włosach kolor utrzymuje się krócej. Jak temu zapobiec? Oto skuteczne sposoby. 

Regeneracja

Zadbane włosy o pozamykanych i wygładzonych łuskach dłużej zachowują nowy kolor. Dlatego teraz wyjątkowo dbaj o ich kondycję. Od czasu do czasu stosuj maski (np. raz na 1-2 tygodnie), do codziennej stylizacji polecamy jedwab w płynie, który świetnie wygładza i nawilża włosy, jednocześnie zwiększając ich podatność na układanie, nadając im miękkość i elastyczność.

Odświeżanie koloru

Nie musi od razu oznaczać nakładania trwałej farby na całą głowę. Tutaj świetnie sprawdzają się tzw. szamponetki – te z linii Delia No. 1 zapewniają świeży kolor do 6-8 myć, nie zawierają amoniaku ani utleniaczy, zamknięto w nich natomiast odżywcze i regenerujące składniki roślinne. Paleta obejmuje 9 kolorów od blondu do czerni.
 

Pogłębianie koloru

Istnieją specjalne kosmetyki do codziennej pielęgnacji, które wzbogacono w pigmenty i inne składniki pogłębiające określony odcień włosów. Delia ma w swojej ofercie szampony Hair Fashion: z efektem płukanki do blondów i czekoladowy do włosów ciemnych – nie tylko pogłębiają one i odświeżają kolor, ale też niwelują niechciane efekty, pojawiające się z czasem na farbowanych włosach. I tak: szampon do blondów minimalizuje zbyt żółte refleksy, a czekoladowy nadaje matowym włosom zdrowy połysk. 

pielęgnacja włosów farbowanych

Unikanie przegrzewania

Włosom nie służy zarówno zbyt częste traktowanie ich suszarką, prostownicą czy lokówką, jak i noszenie zbyt ciasnych lub grubych czapek – przegrzewanie osłabia włosy, może też spowodować, że zaczną się przetłuszczać i tracić puszystość. Nawet zimą postaraj się ograniczyć stosowanie suszarki, noś przewiewne czapki z naturalnych materiałów – na zdrowych włosach każdy kolor wygląda po prostu ładniej!

Dobór koloru

A propos przetłuszczania – zwykle ciemne włosy mają większą do tego skłonność i generalnie problem ten częściej pojawia się zimą. Jeśli tak jest i w twoim wypadku, zimą polecamy rozjaśnienie włosów. Poza tym blondy rozświetlają całą twarz, która wydaje się bardziej promienna i świeża – przy matowej zimą skórze działa to na twoją korzyść.