ZMYSŁOWA LEKKOŚĆ BYTU

ZMYSŁOWA LEKKOŚĆ BYTU

680
0
PODZIEL SIĘ

W tym roku głównym punktem imprezy był pokaz „Charme & Glamour”, zaprezentowany przez instruktorów i kursantki studia tańca Free Art Fusion, które było gospodarzem spotkania. Ponieważ motywem przewodnim cyklu „Zmysłowa Lekkość Bytu” są kobiecość, piękno i pasja, zaproszeni goście mieli także okazję spotkać się ze stylistą fryzur oraz ekspertami pielęgnacji ciała i urody.

Jedna z sal studia mieszczącego się w centrum Warszawy przy ulicy Miedzianej zamieniła się w scenę, na której rozegrał się niezwykle inspirujący i widowiskowy spektakl tańca w kilku odsłonach: burlesque, butterfly silk, pole dance fitness i akrobacje na kole. Te propozycje dedykowane są kobietom, które szukają niebanalnej formuły aktywności sportowej, bazującej na tańcu i teatrze.

Monika Moskwa (właścicielka studia tańca Free Art Fusion) podkreśliła: „Współczesne kobiety są coraz bardziej świadome swoich potrzeb i upodobań. Częściej myślą o sobie, o tym czego im brak, gdzie tego szukać. Do tej pory panie marzące o idealnej sylwetce korzystały z form treningowych tworzonych głównie pod kątem mężczyzn, np. ćwiczenia siłowe na tradycyjnych siłowniach. Dzisiaj pokochały ćwiczenia na pionowym drążku, czyli tzw. pole dance. Złośliwi sceptycy pytają: po co im to, gdzie będą to pokazywać, bo jeśli nie, to jaki to ma sens? A przecież po co dźwigać rękoma kilogramowe hantle, skoro można podciągnąć się na rękach i utrzymać własne ciało podczas pięknej ewolucji, po co wykonywać nudne i monotonne ćwiczenia na mięśnie brzucha czy pleców, skoro ten sam efekt można osiągnąć przez wejście na rurze do pionu, unosząc nogi i miednicę w górę. A to wszystko przy muzyce, w miękkiej, kobiecej atmosferze, przy ogólnej akceptacji. To po prostu świetna zabawa i doskonała inwestycja w siebie”.

Zmysłowa Lekkość Bytu 2011

Zmysłowe choreografie zostały zaprezentowane m.in. przez Monikę Moskwę (burlesque), Joannę i Jarosława Derybowskich (pole dance fitness), Joannę Sikorską (koło), Martynę Majak (butterfly silk) oraz Natalię Mlekicką (pole dance ftness).

Przechadzając się po Bulwarze Piękna, uczestnicy spotkania mogli podglądnać, w jaki sposób Konrad Janiszewski (salon Jafryzjer) dokonuje metamorfozy modelki, zmieniając jej fryzurę, a wizażystka Joanna Piech proponuje makijaż na wieczór. Całość przemiany uzupełniła Olimpia Hanspol (Sunspa24), proponując zdrową i błyskawiczną opaleniznę metodą natryskową. Zespół ekspertów doradzał także chętnym paniom w jaki sposób mogą wydobyć drzemiącą w nich kobiecość prostymi zabiegami stylistycznymi, które mogą przeprowadzić same w domu. Natomiast Anna Bondar i Jola Przepiórka z gabinetu Spa43 zorganizowały pokaz zabiegu Body Health, modelującego ciało, opartego na drenażu limfatycznym. Tuż obok marka Swobb zorganizowała prezentację produktów, detergentów i areozolu, których używanie „relaksuje” bawełniane włókna i pozwala uniknąć prasowania.

Magda Jabłońska, odpowiedzialna za kreację wydarzenia, zaznaczyła: „Bulwar Piękna także cieszył się dużym powodzeniem, bo kobiety lubią być rozpieszczane i wiemy, że przy następnych edycjach trzeba będzie im poświęcić zdecydowanie więcej miejsca! Nasze uczestniczki lubią zmiany, szukają nowych form ekspresji swojej kobiecości i przede wszystkim są otwarte na nowości – to właśnie dla takich kobiet tworzymy Zmysłową Lekkość Bytu.”

Specjalnie na ten wieczór projektantka, Paulina Górska, przeniosła swój butik Ooh!Andy z wirtualnej przestrzeni i przedstawiła autorskie projekty tunik, sukienek, a także ciekawą i oryginalną biżuterię marki Mafia – wszystko w stylu pop art! Nie zabrakło także degustacji, idealne pasujących do atmosfery spotkania. Zainteresowaniem cieszyły się wina prezentowane przez markę Livin, w szczególności śliwkowe, podawane na kruszonym lodzie, doskonale orzeźwiające w upalne wieczory. Goście mogli także spróbować Mona Vie, suplementu diety bazującego na amazońskiej jagodzie Açai i 18 innych owocach, których połączenie kompleksowo wspiera siły witalne organizmu. Natomiast Colours of Coffee serwowało niezwykle aromatyczną kawę, ozdobioną koronkowymi wzorkami z mleka.

„MA-House już w tej chwili przygotowuje kolejne spotkanie dla kobiet, które będzie równie esencjonalne i zmysłowe, jak wszystkie poprzednie. Zapraszamy do odwiedzania nas na FB, tam na bieżąco będziemy informować o szczegółach” – podsumowała Monika Tymińska, właścicielka agencji.