Blizny towarzyszą wielu kobietom mającym za sobą zabiegi operacyjne, natomiast rozstępy mogą pojawić się u każdej z nas, bez względu na wiek czy prowadzony styl życia. Domowe sposoby walki z defektami natury estetycznej zwykle nie są skuteczne. Warto sięgnąć po laser frakcyjny CO2, który pomoże się z nimi uporać. Czym charakteryzuje się ta metoda i jakie daje efekty?
Jak działa laser CO2?
Działanie lasera frakcyjnego CO2 oparte jest na błyskawicznej ablacji i koagulacji. W kontrolowany sposób powstają uszkodzenia, które aktywizują tkanki do produkcji elastyny i kolagenu. Co istotne, nie wszystkie tkanki położone w swoim sąsiedztwie ulegną uszkodzeniu. Na tym właśnie polega frakcyjność, że mikrouszkodzenia powstają w pewnych odstępach, co umożliwia szybsze procesy naprawcze. Sam zabieg nie jest bolesny, jednak w trakcie jego trwania pacjentki często odczuwają mrowienie, a nawet pieczenie. Są to całkowicie naturalne odczucia, które wynikają ze stymulacji tkanek do intensywnej pracy.
Laser CO2 – jak pomaga na blizny i rozstępy?
https://instytutcosmedic.com/laser-frakcyjny-co2-fraxis/ to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które borykają się z problemem blizn i rozstępów. Metoda ta dedykowana pozwala poradzić sobie z nieestetycznymi zmianami pojawiającymi się w trudniejszych miejscach, takich jak piersi czy brzuch. Niemniej jednak znajduje zastosowanie także w przypadku większych obszarach ud lub pleców. Laser frakcyjny CO2 pomaga spłycić blizny:
- chirurgiczne,
- pooperacyjne,
- powypadkowe,
- po oparzeniach,
- potrądzikowe.
Sprawdzi się też doskonale w przypadku rozstępów, które mogą pojawić się u kobiet w każdym wieku. Laser frakcyjny działa zarówno na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach. Tym właśnie różni się od kosmetyków stosowanych w domowych warunkach, które nie mają zdolności wnikania w bardzo głębokie warstwy.
Kiedy warto sięgnąć po laser CO2?
Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 powinien być przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. Choć jest on bardzo skuteczny w leczeniu blizn i rozstępów, istnieje kilka przeciwwskazań, które nakazują przesunięcie w czasie. Jest to m.in.: ciąża, laktacja, otwarta rana w obszarze zabiegu czy aktywna opryszczka. Aby uzyskać pożądane efekty, najczęściej trzeba przeprowadzić 2 lub 3 zabiegi w odstępach co około 5 tygodni. Warto zrobić to w sezonie jesienno-zimowym, unikając eksponowania na działanie promieni słonecznych obszarów poddanych zabiegowi. Częstotliwość ich przeprowadzania oraz ostateczna ilość zawsze ustalane są indywidualnie w porozumieniu z doświadczonym kosmetologiem.