Lokówki profesjonalne to podstawowe wyposażenie niemal każdego salonu fryzjerskiego. Służą zarówno do tworzenia eleganckich upięć, jak i codziennych stylizacji fryzur. Lokówka fryzjerska może posiadać wiele funkcji. Oprócz tworzenia loków i hollywoodzkich fal może jednocześnie służyć do prostowania włosów, umożliwiać suszenie czy też czesanie. To, jaka lokówka fryzjerska najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie, zależy od profilu salonu, klienteli i oferowanych zabiegów. W hurtowni fryzjerskiej trena.pl znajdziesz szeroki wybór modeli lokówek o różnych właściwościach i parametrach. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu do salonu? Podpowiadamy. 

Lokówki profesjonalne – najważniejsze parametry

Lokówka fryzjerska powinna znaleźć się w każdym salonie fryzjerskim. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Istotnym parametrem jest z pewnością średnica lokówki. Od niej zależy kształt i wielkość loków. Wpływ na ostateczny wygląd skrętów ma również to, czy lokówka fryzjerska jest prosta, czy też stożkowa. 

Materiał, z jakiego wykonana jest lokówka, ma ogromne znaczenie dla trwałości stylizacji, ale również kondycji włosów. W salonach fryzjerskich popularne są lokówki z powłoką ceramiczną lub z dodatkiem tytanu. Zapewniają one równomierne rozprowadzenie ciepła, co ogranicza ryzyko mechanicznego uszkodzenia włosów. Nawet wielokrotne używanie ceramicznych lokówek nie odbija się negatywnie na strukturze włosów. 

Lokówki profesjonalne posiadają zwykle regulację temperatury. Dzięki temu można dostosować poziom nagrzania lokówki do rodzaju włosów (cieńsze i delikatniejsze pukle wymagają zastosowania niższej temperatury), a także planowanego efektu stylizacji. Do salonu fryzjerskiego warto wybrać lokówkę fryzjerską, która daje możliwość ustawienia odpowiedniej temperatury.

Ergonomia to klucz do wyboru profesjonalnego sprzętu fryzjerskiego. W salonie fryzjerskim warto postawić na lokówkę, której uchwyt jest lekki, dobrze leży w dłoni, a jednocześnie będzie wytrzymały i łatwy w czyszczeniu. 

Istotną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest również producent lokówki. Sprzęt fryzjerski uznanych marek to gwarancja niezawodności oraz jakości. W hurtowni fryzjerskiej trena.pl znajdziesz lokówki profesjonalne takich marek fryzjerskich jak Babyliss, Fix, czy Moser. Stoi za nimi doświadczenie w branży oraz zaufanie profesjonalistów. 

Lokówki fryzjerskie dostępne na rynku

Producenci oferują lokówki fryzjerskie o różnych parametrach i zastosowaniach. Można postawić na klasyczną lokówkę, której zadaniem jest kręcenie loków, bądź zdecydować się na sprzęt o szerszym zastosowaniu, jak np. lokówko-suszarka, czy lokówka z funkcją prostownicy. Rosnącą popularnością cieszą się obecnie lokówki automatyczne. W salonie fryzjerskim z pewnością ważne jest odpowiadanie na indywidualne potrzeby klientów. Dlatego warto zaopatrzyć się w lokówki fryzjerskie, które umożliwiają tworzenie różnorodnych stylizacji fryzur. W hurtowni fryzjerskiej trena.pl znajdziesz modele topowych fryzjerskich marek, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.