Poznaj skuteczną i bezbolesną metodę usuwania chrapania!
Chrapanie jest bardzo uciążliwym problemem, ok. 60% całego społeczeństwa boryka się z tą przypadłością. Dotyczy to częściej mężczyzn niż kobiet, chociaż płeć piękna w niektórych okresach swojego życia jest szczególnie narażona na tę dolegliwość. Przejściowe stany w czasie ciąży powodują, że chrapanie nasila się, co często wpływa niekorzystnie na psychikę przyszłych mam. Niektóre kobiety bez względu na to, w jakim są stanie borykają się z tym problemem. Chrapanie jest bardzo dokuczliwe, ponieważ zaburza też sen innych osób, może być też problemem dla partnera. Często chrapanie przyczynia się do problemów z oddychaniem, czasami dochodzi do niedotlenienia mózgu, pacjenci są niewyspani, zmęczeni i drażliwi.
Dlaczego chrapiemy?
Chrapanie wynika z zaburzenia pasażu powietrza przez usta i nos – mówi lek. med. Krzysztof Miracki. W tym kanale oddechowym ważną rolę odgrywa podniebienie miękkie, języczek i wszystkie struktury, które znajdują się w cieśni gardła. Do tej pory pojawiało się wiele metod leczenia chrapania, które miały na celu poprawę sprężystości i ruchomości podniebienia miękkiego i języczka. Jednym z pomysłów były np. opaski zakładane na nos w trakcie snu, które miały zmienić tor przepływu powietrza – wyjaśnia dr Krzysztof Miracki.
Jednak od pewnego czasu medycyna szuka rozwiązania hamującego mechanizm powstawania chrapania, a zasadniczo przywrócenia właściwej sprężystości podniebieniu miękkiemu i języczkowi. W niektórych przypadkach występuje przerost języczka, który trzeba nawet zmniejszyć chirurgicznie, a to jest bolesny i radykalny zabieg chirurgiczny w zakresie laryngologii.
Medycyna poszukiwała również innych rozwiązań, mniej inwazyjnych – do tej pory stosowano implanty z takich mikro pręcików, które wszczepiane w podniebienie, które nadaje sprężystości temu podniebieniu. Inną metodą była elektrokoagulacja, która miała spowodować wytworzenie mikroblizn w obrębie podniebienia, obkurczenie tego podniebienia i nadanie elastyczności – objaśnia dr Krzysztof Miracki.
Laserowe usuwanie chrapania
Dzięki nowatorskiej metodzie, jaką jest laser możemy pozbyć się chrapania bezboleśnie i błyskawicznie. Laser zrewolucjonizował każdą dziedzinę medycyny i jest coraz bardziej bezpiecznym narzędziem używanym przy wielu schorzeniach. Pojawiła się nadzieja, że laser będzie mógł doprowadzić do rozwiązania problemu chrapania.
Laser naświetlając tkanki miękkie powoduje obkurczenie podniebienia miękkiego, równoczesną poprawę sprężystości łuków podniebiennych czy nasady języka – wyjaśnia dr. Krzysztof Miracki.
Problem chrapania można rozwiązać serią nowoczesnych zabiegów, na które pacjent przychodzi do gabinetu w Klinice BeautymeD. Zabiegi wykonywane są bez znieczulenia, ponieważ są one bezbolesne dla pacjenta.
Seria zabiegów to trzy naświetlenia odpowiednią długością wiązki świetlnej lasera, która powoduje w późniejszym okresie obkurczenie się tkanek i pozbycie się dolegliwości. Pacjent nie wymaga znieczulenia, żadnych leków podawanych przed zabiegiem, nie musi się w żaden sposób przygotowywać wcześniej. Po zabiegu wychodzi bez żadnych dolegliwości – tłumaczy dr Miracki.
Komfort i bezpieczeństwo pacjentów to wartości, które klinika BeautymeD stawia na pierwszym miejscu. Metoda laserowa ma zdecydowaną przewagę nad innymi, gdyż nie wymaga przygotowania pacjenta, znieczulenia, a jej skuteczność jest zdecydowanie większa.
Cena 3 zabiegów wynosi 1050 zł i jest to cena bardzo atrakcyjna w porównaniu do koblacji, która kosztuje 1500 zł i jest to jednorazowy zabieg. Zabieg jest bezpieczny, bo jest to ten sam laser i ten sam rodzaj energii, które są wykorzystywane do innych zabiegów. Zmieniają się tylko parametry, które dobrane są do tkanek miękkich, podniebienia miękkiego. Zabieg wykonywany jest na procedurach, które wcześniej były wykorzystywane do leczenia innych schorzeń. Metoda została opracowana w Brazylii i tam była robiona próba medyczna na dużej grupie pacjentów. Wyszła bardzo pozytywnie.
tekst: mat. pras. BeautymeD
Nie planowałabym na początku zabiegu. Warto przemyśleć inne sposoby leczenia. Istnieją wkładki doustne https://www.medseven.eu/96-wkladki-doustne-oniris – są naprawdę skuteczne. Warto z nich korzystać, a przynajmniej próbować zanim położysz się pod nóż. Mnie pomogło!