Strona główna PIELĘGNACJA ZABIEGI UPIĘKSZAJĄCE AKCJA DEPILACJA – SPOSOBY NA IDEALNIE GŁADKIE NOGI!

AKCJA DEPILACJA – SPOSOBY NA IDEALNIE GŁADKIE NOGI!

1

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz ze wzrostem temperatury… skracają się nasze spódnice 😉 Nic więc dziwnego, że szukamy na gwałt najlepszego sposobu depilacji. Dlatego specjalnie dla Was krótki przegląd sposobów depilacji – od maszynki po laser.

Niektóre z nas golą się codziennie, inne korzystają z zabiegów raz w miesiącu. Wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji oraz, a może przede wszystkim, tego, co jest najlepsze dla skóry. Dlatego niczego nie chwalimy, niczego nie potępiamy, po prostu mamy dla Was obiektywny przegląd sposobów depilacji w domu i w gabinecie.

nogiMaszynka jednorazowa

maszynka do golenia GilletteTo metoda na pewno najtańsza, do tego szybka, bezbolesna i nadal bardzo popularna, zwłaszcza wśród dziewczyn które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z depilacją. Ale coś za coś – efekt golenia utrzymuje się maksymalnie kilka dni, z reguły 1-2, więc należy je stale powtarzać, co już tak kuszące nie jest. Do tego z reguły włoski odrastają ciemniejsze i grubsze, a ewentualne podrażnienia łatwo mogą ulec zakażeniu. Uwaga: zawsze należy golić się z włosem i z użyciem pianki lub żelu do depilacji (zabezpiecza i daje poślizg), ponieważ niweluje to ryzyko zacięcia.

Krem do depilacji

Delia Krem do depilacjiTo również szybka i bezbolesna metoda, a włoski odrastają najczęściej po 3-5 dniach. Do jej plusów na pewno można zaliczyć to, że jest łatwo dostępna i tania. Minusy? Kremy do depilacji to, mówiąc wprost, chemia – w końcu rozpuszczą włoski! Wniosek? Tego typu środki mogą wywoływać reakcje alergiczne, dlatego zawsze(!) należy wykonać próbę uczuleniową, by sprawdzić, czy nie zareagujemy odczynem alergiczny lub silnym podrażnieniem.

Wosk do depilacji

woskWoskowanie pozwala się pozbyć włosków nawet na parę tygodni, ale za to boli i to czasem bardzo. Dobra rada? Podobnie jak w innych dziedzinach, należy stosować wosk w kierunku wzrostu włosów, a następnie wyrywać w przeciwnym kierunku. Praca na małych partiach, maksymalnie 3-centymetrowych, pozwala zminimalizować ból. Do wyboru są dwa rodzaje wosku – na ciepło, który najczęściej nakłada się szpatułką oraz na zimno, często w postaci plastrów. Uwaga: wosk można stosować tylko na idealnie zdrowej skórze, bez ranek, zadrapań czy rozcięć. I bez żylaków!

nogiPasta cukrowa

cukierZabieg depilacji cukrowej wykonuje się za pomocą pasty będącej naturalną mieszanką cukru, cytryny i ziół. Z mieszanki robi się kulkę, którą przesuwa się po skórze dosyć energicznymi ruchami, „zbierając” włoski (mogą być dosyć krótkie). Włoski wyrywane są tutaj zgodnie z kierunkiem ich wzrostu (poza tym pasta nie przykleja się do skóry, tylko do włosków), przez co zabieg jest mniej bolesny i bardziej łagodny dla skóry w porównaniu z woskowaniem. Jeśli chodzi o to, na ile wystarczam to jest porównywalny z woskiem.

Depilator elektryczny

depilatorDepilacja z użyciem depilatora jest skuteczna i długotrwała, ale bolesna. Aby móc sięgnąć po depilator należy wyhodować włoski, ponieważ zbyt krótkich nie chwyci. Dlatego nie jest to opcja dla dziewczyn, które każdego dnia chcą mieć nieskazitelnie gładkie nogi. Depilator elektryczny wyrywa włoski z cebulkami, a ból można zniwelować (o ile urządzenie nie ma dedykowanej nakładki chłodzącej) schładzając skórę kostkami lodu.

Epilacja laserowa

linscanTo forma depilacji stałej, czyli opcja dla dziewczyn, które raz na zawsze chcą pożegnać włoski z danej partii ciała. W gabinetach czeka wiele urządzeń, my zwróciłyśmy uwagę na BTL LinScan. Dlaczego? Ponieważ jako jedyny na świecie laser diodowy oferuje niezwykle szybkie usuwanie włosów, nawet przy dużej powierzchni zabiegowej. Przykładowo zabieg epilacji nóg można wykonać już w 15-30 min. Wysoką skuteczność gwarantuje natomiast technologia linearnego skanowania i automatyczny dobór parametrów zabiegu do typu skóry i rodzaju włosów.
Epilacja zazwyczaj może być stosowana na wszystkich partiach skóry, ale skuteczność tej metody z reguły w dużej mierze zależy od odcienia karnacji i koloru owłosienia. Jednak BTL LinScan, dzięki kontaktowemu chłodzeniu skóry oraz inteligentnemu oprogramowaniu, daje gwarancję bezpiecznej i skutecznej epilacji zarówno w przypadku jaśniejszych, jak i ciemniejszych typów skóry. Ostatnią, ale jedną z ważniejszych zalet jest jedynie niewielki dyskomfort podczas zabiegu. Niektóre metody depilacji potrafią być niestety bardzo bolesne i często wymagają wielokrotnego powtarzania. Epilacja laserem BTL LinScan pozwala naprawdę zminimalizować nieprzyjemne odczucia, a dodatkowo eliminuje również ryzyko podrażnień.

1 KOMENTARZ