Strona główna DIETA I ZDROWIE ĆWICZENIA I RELAKS ĆWICZYSZ? DOBIERZ BIUSTONOSZ SPORTOWY!

ĆWICZYSZ? DOBIERZ BIUSTONOSZ SPORTOWY!

4
Biustonosz sportowy

Jeśli nieobca jest Ci aktywność fizyczna, zwróć uwagę na odpowiedni biustonosz sportowy. Nie wiesz, jaki wybrać? Skorzystaj z poniższych porad.

Odpowiednio dobrany rodzaj biustonosza a typ sylwetki

Moda z całą swoją mocą zawładnęła również kolekcjami bielizny sportowej. I bardzo dobrze, każda z nas chce wyglądać i czuć się atrakcyjnie również w czasie ćwiczeń i uprawiania sportu. Na rynku znajdziemy ogromny wybór biustonoszy sportowych w coraz ciekawszych kolorach, wzorach, fasonach. Wybierając biustonosz sportowy zwróćmy uwagę przede wszystkim na fason. Istnieją trzy rodzaje staników przeznaczone do różnych typów sylwetki, a więc różnych rozmiarów biustów:

  • kompresyjne (compression bra),
  • z dzielonymi miseczkami (encapsulated compression bra),
  • z oddzielnymi miseczkami i regulacją (adjustable encapsulated compression bra).

Czym jest biustonosz kompresyjny?

Obecnie najpopularniejszy model przeznaczony dla kobiet z miseczką A i B. Biustonosz ten minimalizuje ruch piersi poprzez ich dociśnięcie do siebie i klatki piersiowej. Zwykle tego typu biustonosz nie posiada regulacji.

Biustonosz z dzielonymi miseczkami

Jak sama nazwa wskazuje tego typu biustonosz oddziela piersi od siebie i każdą z osobna dociska do ciała. Zapewnia tym samym większą stabilizację oraz naturalne ułożenie piersi, dlatego też jest polecany posiadaczkom miseczki B i C lub osobom uprawiającym intensywną aktywność sportową.

Biustonosz z oddzielnymi miseczkami i regulacją

Ten typ biustonosza przeznaczony jest dla pań z obfitym biustem (D). Posiada oddzielne miseczki, regulowaną taśmę pod biustem, regulowane, szerokie i nieelastyczne ramiączka oraz mocne zapięcia. Zapewnia największą stabilność oraz unieruchomienie piersi.

Mini poradnik – prawidłowe mierzenie rozmiaru biustu

Aby odpowiednio określić rozmiar biustonosza musimy dokonać dwóch pomiarów. Najpierw, dość luźno, mierzymy obwód biustu w najszerszym jego miejscu. Następnie dokonujemy pomiaru pod biustem – w tym przypadku ciasno, gdyż pas biustonosza sportowego musi przylegać ściślej niż w przypadku klasycznego stanika. Pamiętaj, że mierząc obwód klatki należy zaokrąglić wynik co 5 cm, np. jeżeli pod biustem masz 78 cm, Twój obwód to 75. Wielkość miseczki mierzymy odejmując obwód klatki piersiowej od obwodu biustu. Powstała w ten sposób różnica definiuje wielkość miseczki (tabela poniżej).

Różnica pomiędzy obwodem biustu
a obwodem klatki
Rozmiar miseczki
11 cmA
13 cmB
15 cmC
17 cmD
19 cmE
21 cmF
23 cmG

4 KOMENTARZE