Strona główna PIELĘGNACJA KOSMETYKI I AKCESORIA DO PIELĘGNACJI Eucerin do cery wrażliwej i naczynkowej

Eucerin do cery wrażliwej i naczynkowej

0

Dla blisko 70% kobiet z nadwrażliwą skórą pieczenie i swędzenie to niestety codzienność. Jeśli jesteś w tej grupie, ucieszą cię linie Eucerin UltraSensitive i AntiRedness, które rozwiązują problem nadreaktywności skóry u źródła jej powstawania!  

Nadreaktywna, czyli jaka?

Skóra nadreaktywna lub inaczej nadwrażliwa, to skóra, która nadmiernie reaguje na czynniki zazwyczaj dobrze tolerowane przez skórę normalną. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę nadreaktywność może dotyczyć każdego rodzaju skóry, każdy jednak może odczuwać ją nieco inaczej. Do najczęściej odczuwalnych objawów nadwrażliwości należy pieczenie, kłucie, szczypanie i swędzenie. Najbardziej widoczne to suchość, podrażnienie, zaczerwienienie oraz łuszczenie się skóry. Zarówno te odczuwalne objawy jak i te widoczne wiążą się z ogromnym poczuciem dyskomfortu a siła reakcji skóry jest kwestią indywidualną.

Skąd się bierze nadreaktywność?

Jednym z czynników mających wpływ na nadwrażliwość skóry jest osłabienie jej funkcji bariery ochronnej. Osłabiona bariera ochronna nie zabezpiecza w pełni skóry przed wnikaniem do jej wnętrza czynników drażniących co z kolei zwiększa ryzyko podrażnień i reakcji alergicznych. Większe oddziaływanie czynników drażniących wywołuje nadmierne reakcje układu immunologicznego i nadreaktywność włókien nerwowych. Włókna czuciowe znajdujące się w naskórku reagują szybciej i znacznie silniej niż w przypadku skóry normalnej powodując uczucie kłucia, pieczenia lub napięcia skóry. W konsekwencji zwykle pojawia się stan zapalny widoczny na skórze w postaci zaczerwienienia. 

Czy nadwrażliwość da się opanować?

Skóra nadwrażliwa nie musi być problemem. Moc tkwi we właściwej pielęgnacji i unikaniu czynników potencjalnie drażniących. Właściwa pielęgnacja to świadomy wybór produktów, których receptury opracowano ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb skóry nadwrażliwej. W tym przypadku „im mniej tym lepiej” a równie ważne jak składniki, które znajdują się w recepturze kosmetyku są te, z których się rezygnuje. Właściwa pielęgnacja wzmacnia osłabioną barierę ochronną skóry, uspokaja zbyt aktywne włókna nerwowe niwelując uczucie kłucia i pieczenia, a także łagodzi stan zapalny.

Nowe linie Eucerin: UltraSensitive i AntiRedness zostały opracowane by rozwiązać 3 najważniejsze problemy skóry nadwrażliwej a przez to zapewnić jej natychmiastowy i długotrwały komfort. Wykorzystany w formułach składnik o nazwie SymSitive* działa bezpośrednio u źródła powstawania nadwrażliwości. Dzięki działaniu bezpośrednio na włókna nerwowe pełni on funkcję regulatora wrażliwości – natychmiastowo koi skórę: uwalnia skórę od uczucia pieczenia, kłucia, napięcia oraz zapewnia skórze długotrwałą ochronę przyczyniając się do podwyższenia progu wrażliwości skóry. 

Aby zredukować ryzyko nietolerancji, w obu liniach zastosowano formułę „free-off“, czyli formułę, 
w której liczba składników została ograniczona do minimum. W produktach nie zastosowano konserwantów (w tym parabenów), parafiny, substancji zapachowych, alkoholu, barwników i emulgatorów (za wyjątkiem produktu AntiRedness Kremu kryjącego na dzień) – substancji uważanych za potencjalnie szkodliwe. Specjalne opakowanie typu air-less, wyposażone w system podwójnie szczelnych zaworów chroni formułę przed drobnoustrojami nie pozwalając na wnikanie zanieczyszczeń 
z zewnątrz.

Linia Eucerin UltraSensitive – do skóry nadwrażliwej, nadreaktywnej, skłonnej
do podrażnień

Głównym składnikiem linii jest SymSitive –  innowacyjna substancja czynna działająca u źródeł powstawania nadwrażliwości. Dzięki działaniu bezpośrednio na włókna nerwowe pełni funkcję regulatora wrażliwości – natychmiastowo koi skórę: uwalnia ją od uczucia pieczenia, kłucia, napięcia oraz zapewnia skórze długotrwałą ochronę przyczyniając się do podwyższenia jej progu wrażliwości.

Eucerin Ultrasensitive, krem do wrażliwej skóry

W skład linii wchodzą 3 produkty:

1) Kremowa emulsja oczyszczająca do twarzy poj. (100 ml, ok. 39 zł)

 • Delikatnie i jednocześnie dokładnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i makijażu
 • Nie zawiera surfaktantów
 • Przywraca skórze natychmiastowy komfort
 • Zmniejsza uczucie kłucia i pieczenia
 • Chroni skórę przed wysuszeniem

2) Krem kojący do skóry normalnej i mieszanej (50 ml, ok. 68 zł)

3) Krem kojący do skóry suchej (50 ml, ok. 68 zł)

 • Przywracają skórze natychmiastowy komfort
 • Zmniejszają uczucie kłucia i pieczenia
 • Koją i redukują podrażnienia
 • Optymalnie nawilżają skórę
 • Doskonałe jako baza pod makijaż
 • Niekomedogenne (nie zatykają porów)

Eucerin AntiRedness – do skóry nadwrażliwej,  naczyniowej, z trądzikiem różowatym

Formuła oprócz Symsitive zawiera Licochalcone A, który jest  naturalnym antyoksydantem i składnikiem przeciwzapalnym. Skutecznie i szybko koi podrażnienia oraz widocznie redukuje zaczerwienienia. Uspokaja skórę i podrażnienia wywołane promieniowaniem UV oraz zwiększa odporność komórek na stres.

Kryjący krem do twarzy zawiera Zielone pigmenty kryjące, które natychmiastowo maskują zaczerwienienia i wyrównują koloryt skóry oraz ochronę UVA/UVB z SPF 25.

Eucerin AntiRedness, kosmetyki na trądzik różowaty

W skład linii wchodzą  produkty:

1) Krem kojący (50 ml, ok. 78 zł)

 • Natychmiastowo i długotrwale redukuje zaczerwienienia
 • Zapewnia błyskawiczne uczucie ulgi i przywraca skórze komfort
 • Intensywnie nawilża skórę
 • Doskonały jako baza pod makijaż
 • Niekomedogenny (nie zatyka porów)

2) Krem kryjący na dzień SPF 25 (50 ml, ok. 78 zł)

 • Natychmiastowo ukrywa zaczerwienienia i wyrównuje koloryt skóry, dzięki zielonemu pigmentowi kryjącemu
 • Natychmiastowo i długotrwale redukuje zaczerwienienia
 • Zapewnia błyskawiczne uczucie ulgi i przywraca skórze komfort
 • Optymalnie nawilża skórę
 • Zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB (SPF 25)
 • Niekomedogenny (nie zatyka porów)

 

Poprzedni artykułWIOSENNA KOLEKCJA OH!YEJ
Następny artykułHITY THALGO NA WIOSNĘ!
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.