Eyeliner

Eyeliner

507
0
PODZIEL SIĘ

Kreski na powiece to idealny sposób na efektownie podkreślenie oka. Mogą grać nawet główną rolę w makijażu, kiedy są np. dwukolorowe, fantazyjne.

Zanim jednak przystąpimy do rysowania, zastanówmy się, jakiego efektu oczekujemy. Kreski możemy narysować kredką lub eyelinerem.

Kredką narysujemy linię mniej wyraźną niż eyelinerem. I też mniej trwałą. Ale za to właśnie  z kredką dobrze jest zacząć przygodę z kreskami – łatwiej skorygować błędy.

Eyelinery możemy kupić w różnych kolorach i w różnej formie:

– pisaka – tym kosmetykiem bezpośrednio rysujemy na powiece, dobry dla początkujących

płynnej – w tzw kałamarzu, do którego dołączony jest pędzelek. Jeśli mamy możliwość, sprawdźmy rodzaj pędzelka – czy jest on bardzo sztywny czy cieniuteńki i sprężysty (czasem wręcz z kilkoma włoskami). Do niektórych eyelinerów zamiast pędzelka dołączona jest podłużna gąbeczka, mniej lub bardziej giętka.

żelowej/kremowej  – niektóre firmy oferują w zestawie pędzelek. Wadą tego kosmetyku może być jego szybkie wysychanie, co będzie utrudniało precyzyjną aplikację. 

prasowanego cienia – do malowania na sucho lub mokro. Będziemy potrzebować do nich pędzelka. Jakiego – to już zależy od preferencji użytkowniczki – czy będzie to krótki, skośnie ścięty czy z cienkim, długim włosiem. Tego rodzaju eyelinery są niesamowicie wydajne.

Osoby, którym zależy na trwałości kreski, powinny zwrócić uwagę, czy kosmetyk jest wodoodporny. Jeśli nie, możemy zakupić specjalny utrwalacz.

Jak zatem narysować kreskę na powiece?

Potrzebujemy lusterka, eyelinera/kredki i miejsca, na którym będziemy mogły pewnie podeprzeć łokieć. To ważne, aby ręka nie wisiała w powietrzu, tylko pewnie spoczywała na czymś twardym, wtedy rysowanie kreski będzie zdecydowanie łatwiejsze

– kreskę możemy zacząć rysować od wewnętrznego kącika oka lub od 1/3 powieki, pamiętając jednak, że w tym fragmencie powinna być ona cieniuteńka i delikatnie pogrubiać się ku końcowi,

– delikatnie naciągnij powiekę i pewnym ruchem, jak najbliżej linii rzęs, poprowadź pędzelek z kosmetykiem. Możesz też „podzielić” sobie rysowanie na etapy – robiąc kropki, które później połączysz w całość. W miarę, jak będziesz zbliżać się do zewnętrznego kącika, kreska powinna stawać się grubsza i delikatnie unosić,

– jeśli zależy Ci na efekcie naturalnym, cieniutkim pędzelkiem lub dobrze zatemperowaną kredką, narysuj cienką kreskę wzdłuż linii rzęs – nie pogrubiaj jej, nie unoś, 

– zakończ precyzyjnie kreskę, najlepiej nieco przedłużając linię poza zewnętrzny kącik, rysując szpic, 

– uważaj, aby nie zakończyć kreski zbyt wcześnie, może ona optycznie zmniejszyć oko

– Pamiętaj, że trening czyni mistrza 🙂 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKorektor pod oczy
Następny artykułKosmetyki do makijażu
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.