Strona główna PIELĘGNACJA KOSMETYKI I AKCESORIA DO PIELĘGNACJI Kiehl’s Butterstick Lip Treatment – nawilżone usta przez 12 godzin

Kiehl’s Butterstick Lip Treatment – nawilżone usta przez 12 godzin

0
kiehsl butter

Kiehl’s Butterstick Lip Treatment to balsam do ust po brzegi wypełniony składnikami pochodzenia naturalnego. Odżywcza kompozycja masła cytrynowego i oleju kokosowego rozpuszcza się na powierzchni ust, tworząc barwną, nawilżającą powłokę.

Podstawa pielęgnacji ust

Skóra ust jest cieńsza, bardziej skłonna do przesuszania oraz znacznie wrażliwsza niż skóra w innych częściach twarzy:

  • Skóra ust jest cieńsza aż o 75% w porównaniu z innymi okolicami twarzy.
  • Na ustach występuje znacznie mniej gruczołów łojowych, co sprawia, że skóra jest bardziej sucha oraz podatniejsza na uszkodzenia. Ze względu na wzmożoną wymianę komórek, wargi tracą 3 x więcej wody i przyswajają jedynie 1/3 składników nawilżających. Ograniczone właściwości zatrzymywania wody sprawiają, że usta wysychają w ekspresowym tempie.
  • Tkanki skóry ust zawierają trzykrotnie mniej melaniny, a tym samym są znacznie bardziej narażone na oparzenia słoneczne.

Kiehl’s Butterstick Lip Treatment (99 zł)

Butterstick Lip Treatment marki Kiehl’s wyjątkowo skutecznie nawilża i wygładza usta, dzięki zastosowanemu w kompozycji unikalnemu połączeniu odżywczego oleju kokosowego oraz masła cytrynowego o działaniu antyoksydacyjnym. Pielęgnacja zabezpiecza również przed uszkodzeniami powodowanymi przez promienie UV. Postać sztyftu umożliwia prostą aplikację. Butterstick Lip Treatment to gwarancja nawilżonych ust przez 12 godzin.

kiehls butter lipButterstick Lip Treatment zawdzięcza kremową konsystencję idealnej proporcji masła i olejów, w tym masła cytrynowego oraz oleju kokosowego. Te dwa kluczowe składniki zapewniają lekkość i aksamitne wykończenie – znaki rozpoznawcze balsamu.

  • kokosMasło cytrynowe pochodzi z Kalifornii i jest pozyskiwane w procesie tłoczenia skórek cytryn na zimno. Znane jest z dużej zawartości antyoksydantów. To naturalne masło w formule balsamu pomaga chronić usta przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi oraz nadaje balsamowi świeży, cytrusowy zapach.
  • Olej kokosowy Kiehl’s nabywa go na zasadach sprawiedliwego handlu od jego wytwórców na Filipinach. Jest znanym od dawna specyfikiem, wykorzystywanym od 4000 lat w medycynie ajurwedyjskiej. Olej, w skład którego wchodzi ponad 90% nasyconych kwasów tłuszczowych, tworzy idealną warstwę wodoszczelną, zapobiegając utracie wody.

Ochrona + kolor + pielęgnacja

Zawierający filtry UVA i UVB (ochrona na poziomie SPF 25) Butterstick Lip Treatment stanowi podstawowy krok w codziennym programie pielęgnacyjnym. Usta są jedną z najwrażliwszych okolic ludzkiego ciała i wymagają nieustannej pielęgnacji. Dlatego Kiehl’s opracował całoroczny balsam ochronny zabezpieczający, nawilżający i odżywiający skórę niezależnie od pogody i warunków klimatycznych. Szerokie spektrum filtrów SPF nie dopuszcza do uszkodzeń na skutek ekspozycji na słońce latem, a idealnie dobrane składniki odżywcze utrzymują niezbędny poziom nawilżenia podczas zimowych chłodów.

Butterstick Lip Treatment dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych, które można nakładać cienką warstwą, aby nadać ustom subtelną barwę, lub też zastosować większą ilość produktu i podkreślić wargi intensywniejszym odcieniem. Balsam może być używany przy różnych okazjach – od delikatnego muśnięcia skóry, zapewniającego jej dawkę nawilżenia podczas treningu na siłowni, przez pojedynczą warstwę chroniącą przed słońcem w czasie popołudniowych zakupów, aż po mocny makijaż na wieczorne wyjście. Uniwersalne, bezbarwne wersje balsamu odżywiają usta w tym samym stopniu, przy czym jest też oferowana wersja bez filtra SPF.

kiehls butter lip

Produkty dostępne są w butikach w Warszawie, Łodzi i Poznaniu oraz w sklepie www.kiehls.pl.