Strona główna FRYZURY JAK TESTOWAĆ KOLOR?

JAK TESTOWAĆ KOLOR?

 

JAK PRZETESTOWAĆ KOLOR?

Tak jak… odcień podkładu. Po prostu nałóż farbę tam, będziesz jej używać – na włosy. Oto nasza ekspresowa ściągawka.

 • Farbę nałóż za pomocą czystej szczoteczki (np. od maskary lub grzebyka do brwi).
   
 • Wczesz ją w cienki kosmyk włosów. Zbierz go nie od spodu (tu włosy są zawsze trochę ciemniejsze), ale też nie z samego wierzchu (gdy ci się nie spodoba, będzie widoczny). Kosmyk wyciągnij ze środkowej części włosów, tak aby – jeśli zrezygnujesz z farbowania na ten kolor – łatwo zmieszał się z resztą.
   
 • Farbę potrzymaj na włosach połowę tego czasu, który zaleca producent.
   
 • Zmyj wilgotną ściereczką. Dobrze wysusz i sprawdź kolor.
   
 • Jeśli jest za jasny, weź jeszcze jeden kosmyk i potrzymaj na nim farbę tyle, ile napisano na opakowaniu.
   
 • Pamiętaj, że rozjaśnione pasemko będzie zawsze wyglądać na tle ciemniejszych włosów na jaśniejsze, niż gdybyś od razu zafarbowała na ten kolor całą głowę.
   
 • Jeśli chcesz przetestować samodzielnie zrobioną mieszankę dwóch farb w różnych kolorach, połącz je dobrych proporcjach – najlepiej rozrobić od razu całe opakowanie jednej, dominującej kolorem farby i po trochu dodawać drugą, uzupełniającą.
   
 • Metodą farbowania pojedynczych kosmyków możesz też sama zrobić sobie delikatne pasemka rozświetlające włosy. Farba powinna jednak mieć dosyć gęstą konsystencję, aby nie spływała i nie rozmazywała się po włosach.

 

Poprzedni artykułKAMUFLAŻ WE WŁOSACH
Następny artykuł7 PORAD DLA BLONDYNEK
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: [email protected]