Strona główna PIELĘGNACJA KURACJA ODMŁADZAJĄCA RETIX.C

KURACJA ODMŁADZAJĄCA RETIX.C

0

W ofercie Xylogic pojawił się zabieg intensywnie odmładzający skórę. Dowiedz się, jakie efekty daje i na czym polega Retix.C.

Intensywna kuracja anti-aging oparta jest na kompleksie Acticell 40%, który zawiera najbardziej skuteczne składniki odmładzające w odpowiednich stężeniach i skutecznych formułach. Jej celem jest kompleksowa poprawa wyglądu skóry: odbudowa włókien kolagenowych, poprawa napięcia skóry, wygładzanie, rozjaśnienie przebarwień, intensywne nawilżenie.

RetixC, Xylogic, zabieg z retinolem

Składniki aktywne Retix.C

Preparat Retix.C złożony jest z:

 • retinolu 2% – retinol, czyli witamina A, jest niezbędna w procesie odpowiedniego formowania się oraz wzrostu komórek; retinol użyty w kompleksie w postaci stabilnego i innowacyjnego kompleksu polimerowego Matrix wykazuje wydłużoną i zwiększoną penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu stężenia (zmniejsza to ryzyko podrażnień);
 • witaminy C 8% – w stabilnej postaci lewoskrętnego steroizomeru kwasu askorbinowego; witamina C, inaczej kwas askorbinowy lub dehydroaskorbinowy, bierze udział w syntezie kolagenu, który jest podstawowym składnikiem skóry;
 • antyoksydantów 30% – wykazują wyjątkowo skuteczne działanie odmładzające i chronią  skórę przed szkodliwymi reakcjami utleniania.

Jak wygląda zabieg?

 • RetixC, Xylogic, zabieg odmładzającyNajpierw na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę osoba wykonująca zabieg nakłada serum i wmasowuje je w skórę.
 • Następnie nakładana jest maska.
 • Po wykonaniu profesjonalnej części zabiegu, osoba, która się mu poddała, udaje się do domu z maską retinolową, którą zmywa samodzielnie po 6-8 godzinach.

Zabieg Retix. C trwa od 30 do 60 minut, w zależności od tego, na którą partię ciała jest wykonywany. Jako kuracja na twarz, szyję i dekolt, stanowi silną terapię przeciwstarzeniową i redukującą niedoskonałości skóry. Może być też wykonywany na ciało – w tym wypadku widocznie redukuje rozstępy.

Uwaga! Objawy, które mogą się pojawić w trakcie lub po zabiegu Retix.C, takie jak pieczenie, rumień, złuszczanie skóry, a nawet obrzęk, są zjawiskiem normalnym i krótkotrwałym, zwykle same przemijają.

Jak działa Retix.C?

 • Reguluje proces rogowacenia naskórka.
 • Odbudowuje włókna kolagenu, elastyny, GAG i stymuluje odnowę komórek skóry.
 • Wygładza, rozjaśnia plamy pigmentacyjne i redukuje niedoskonałości skóry.
 • Zagęszcza i poprawia napięcie skóry.
 • Zwiększa poziom nawilżenia skóry dzięki ograniczeniu utraty wody z naskórka (TEWL – Transepidermal Water Loss).
 • Chroni przed fotouszkodzeniami i zwiększa naturalną barierę ochronną skóry, dzięki temu możliwe jest przywrócenie jej prawidłowego poziomu witaminy A.

Efekt kuracji Retix.C

Skóra jest widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna i napięta, a zmarszczki mniej widoczne. Najlepsze efekty przyniesie seria 5 zabiegów wykonanych w odstępach 14-28 dni.

Poprzedni artykułHENNA NA RZĘSY – JAK JĄ ZROBIĆ?
Następny artykułBALMAIN IVOIRE
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.