Strona główna DZIEJE SIĘ MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KSZTAŁCENIA MEDYCYNY ANTI-AGING

MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KSZTAŁCENIA MEDYCYNY ANTI-AGING

0

Trwa nabór do Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging na dwuletnie studia w latach 2013 – 2015. Poznaj szczegóły!

We wrześniu komisja złożona z członków zarządu Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne. W poprzednim roku szkołę ukończyło 28 osób. W ciągu czterech lat funkcjonowania tej placówki opuściły ją trzy roczniki absolwentów, czyli ponad 60 osób.

Kto może zostać przyjęty?

Do szkoły przyjmowani są wyłącznie lekarze, wymagane jest czynne prawo wykonywania zawodu. Aplikacje można wysyłać zarówno poprzez stronę internetową, jak i drogą pocztową. Rozmowy kwalifikacyjne, na które zostaną zaproszeni kandydaci nie mają charakteru egzaminu z zakresu wiedzy medycznej. Główny nacisk kładzie się na indywidualne predyspozycje do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i znalezienie osób, które będą mogły rozwinąć swój talent w szkole. Oceny dokonują członkowie zarządu Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Liczba miejsc na roku jest ograniczona.

Przebieg kształcenia

Zajęcia trwają od października do końca czerwca. Odbywają się raz w miesiącu w Warszawie. W programie nauczania największy nacisk kładziony jest na zajęcia praktyczne z udziałem pacjentów. Pierwszy rok nauki kończy się jedynie egzaminem teoretycznym. Po drugim roku, aby uzyskać dyplom ukończenia szkoły trzeba jednak zdać zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny. Przebieg egzaminu praktycznego wygląda jak normalna wizyta pacjenta. Pod okiem dwuosobowej komisji trzeba wykonać zabieg, zgodnie z kanonami sztuki lekarskiej – tłumaczy Ewa Naperty, dyrektor biura SLDE. Koszty kształcenia w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging, prowadzonym przez SLDE to 15 tys. zł netto za cały rok szkolenia.

Różnorodna tematyka

Kształcenie w szkole SLDE skupia się na zajęciach praktycznych, które prowadzone są w maksymalnie siedmioosobowych grupach. Podczas typowych zajęć najpierw dany zabieg wykonuje trener, a następnie każdy student musi go samodzielnie powtórzyć. 

Szkoła daje możliwość nie tylko zapoznania się z zabiegami, ale również zdobycia konkretnych umiejętności. To wszystko buduje zdecydowaną przewagę dwuletniej szkoły nad krótkimi kursami, podczas których nie da się nabyć takiego doświadczenia.

Wśród wykładowców, którzy przygotowywali również program Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging znajdują się doświadczeni lekarze, m. in. dr hab. n. med. Halina Car, dr Joanna Buchowicz oraz prof. CMKP dr hab. med. Romuald Dębski, a w zajęciach biorą też udział międzynarodowi specjaliści zapraszani przez SLDE. W szkole jest ponad dziesięciu stałych trenerów, którzy prowadzą zajęcia praktyczne, a także wykłady teoretyczne.

W programie szkoły znajdują się również wykłady z zakresu prawa, marketingu, wymogów jakie stawiane są gabinetom przez Sanepid,  czy tak specyficznej dziedziny jak dokumentacja fotograficzna. Tego rodzaju wiedza z pewnością okaże się bardzo przydatna dla lekarzy, zajmujących się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Polecamy!
Poprzedni artykułPumpkin Line Organique
Następny artykułThalgo Ultimate Time Solution
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.