Paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe

1282
0
PODZIEL SIĘ

Naturalną płytkę paznokcia możemy utwardzić za pomocą żelu (podobnie, jak przy pomocy akrylu)

Jak zrobić paznokcie żelowe?

Poza odpowiednimi preparatami niezbędna będzie lampa UV, pod którą należy utwardzać żel.

W przypadku nakładania żelu na naturalną płytkę, paznokcie opiłowujemy na taką długość, jaka nam odpowiada. Matowimy i odtłuszczamy cały paznokieć cleanerem. Następnie nakładamy primer, który zwiększy przyczepność żelu. Teraz czas na pierwszą warstwę żelu podkładowego, należy nakładać ostrożnie, aby nie zalać skórek. Utwardzamy w lampie. Następna warstwa to żel budujący, ją także utwardzamy w lampie. Po tej warstwie paznokcie należy wyrównać i opiłować. Ponownie odtłuszczamy i nakładamy ostatnią już warstwę żelu wykańczającego. Ją także utwardzamy w lampie.

Najczęściej po 3-4 tygodniach żel należy uzupełnić, czyli wypełnić lukę jaka utworzyła w trakcie wzrostu paznokcia.

Inną formą paznokci żelowych mogą być paznokcie pokryte lakierem hybrydowym, który zalicza się do żeli. W tym przypadku, paznokcie mają trwały kolor, nie są jednak tak wzmocnione, jak wtedy, kiedy nakładamy na nie warstwy żelu. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPaleta cieni
Następny artykułPianka koloryzująca
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.