Strona główna PAZNOKCIE MANIKIUR I PEDIKIUR PAZNOKCIE ŻELOWE – TRWAŁOŚĆ I WYGODA

PAZNOKCIE ŻELOWE – TRWAŁOŚĆ I WYGODA

0
nails

Żelowe paznokcie to hit ostatnich lat. Są trwałe, estetyczne i pozostawiają wiele miejsca na indywidualizm.

Paznokcie żelowe wyglądają naturalniej niż tipsy, ale mają ich trwałość. Dzięki żelowi nakładanym na szablonie można dowolnie paznokcie przedłużyć i nadać im upragniony kształt. Dlatego tak wiele kobiet decyduje się na zabieg u manikiurzystki. Warto wiedzieć, że posiadając zestaw do paznokci żelowych i odrobinę wprawy, jesteśmy w stanie same wykonać taki manicure w domu. Jednak jeśli nie posiadamy zdolności manualnych, lepiej nie zabierajmy się indywidualnie za paznokcie żelowe. Cena takiego zabiegu w salonie to około 100-150 złotych.

Paznokcie żelowe krok po kroku

Do wykonania paznokci żelowych w domu będą nam potrzebne:

  • pilniki – koniecznie w różnorodnej gramaturze, a także kostka do piłowania paznokci,
  • szablony do przedłużenia,
  • płyn do przemywania masy, czyli tzw. cleaner,
  • żel – tutaj do wyboru mamy jednofazowy, który nakładamy w trzech warstwach lub trzyfazowy. Wtedy stosujemy 3 żele do paznokci – pokładowy, budujący i nabłyszczający,
  • lampa UV (do kupienia w popularnych serwisach aukcyjnych),
  • pędzelek do nakładania żelu,
  • oliwka do nawilżania skórek,
  • płyn do dezynfekcji.

Na początek dezynfekujemy ręce. Następnie obcinamy paznokcie na krótko i dokładnie je matowimy pilnikami i kostką. Ważne, aby robić to delikatnie, nie osłabiając zanadto płytki paznokciowej. Za pomocą cleanera odtłuszczamy nasze paznokcie. Szablon dopasowujemy do naszej płytki paznokciowej i wycinamy z niego interesujący nas kształt. Na taki szablon zaczynamy nakładać żel. Bardzo ważne jest, aby żel nie stykał się ze skórkami i abyśmy nakładały go naprawdę cienko. Pierwsza warstwa buduje kształt paznokcia i jego długość, dlatego jest bardzo ważna. Druga profiluje płytkę i nadaje jej naturalny kształt. Trzecia jest warstwą wykończeniową. Każdą pojedynczą warstwę musimy utrwalić za pomocą lampy UV, a następnie przemyta cleanerem. Przed nałożeniem warstwy trzeciej, możemy delikatnie spiłować wierzchnią warstwę żelu, aby zyskać lepszą przyczepność i błyszczącą powierzchnię.

zdobienie

Paznokcie żelowe – wzory

Tutaj tak naprawdę wszystko zależne jest jedynie od twojej fantazji i umiejętności manualnych. W internecie i w specjalistycznych sklepach dla manikiurzystek odnajdziesz wiele zdobień, począwszy od kamyczków, poprzez wzorki do zatopienia w żelu czy nawet kolczyki do paznokci. Zdobienie paznokci wymaga jednak jeszcze większego kunsztu niż samo nakładanie żelu, dlatego zalecane jest najpierw opanowanie podstaw, nim przejdziemy do bardziej skomplikowanych czynności.

Co musisz wiedzieć o paznokciach żelowych?

Paznokcie naturalne rosną oczywiście pod żelem, dlatego sztuczne paznokcie wymagają uzupełnienia, średnio co dwa tygodnie. Koszt takiej usługi w salonie to około 60-90 złotych, w zależności od stopnia zdobienia paznokcia, jego długości etc. Paznokcie żelowe pozwalają na porzucenie problemu nieestetycznych odprysków. Dodatkowo chronią płytkę paznokciową przed uszkodzeniami mechanicznymi – jeśli mamy kruche i łamliwe paznokcie, a zawsze marzyłyśmy o długich, kobiecych i kształtnych – to rozwiązanie jest dla nas. Nasze sztuczne paznokcie nie powinny mieć kontaktu z detergentami, ponieważ mogą się rozpuścić. Wszystkie prace domowe wykonuj w rękawiczkach gumowych, które temu zapobiegną.

Poprzedni artykułJAK GOTOWAĆ RYŻ?
Następny artykułSKŁADANIE SERWETEK