Pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu

1359
0
PODZIEL SIĘ

Pędzle do makijażu do podstawowe narzędzie makijażysty.

W chwili obecnej na rynku mamy ogromny wybór wszelkiego rodzaju pędzli. Można kupić je na sztuki lub w całych zestawach, począwszy od kilku podstawowych pędzelków po całkiem spore komplety.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę, z czego są zrobione (włosie naturalne lub syntetyczne), jak wykonane ( skuwka powinna dobrze trzymać włosie, nie powinno się sypać), dobrze też sprawdzić, z czego zrobiona jest rączka, jak trzyma się w dłoni, czy nie jest np. zbyt śliska. Jeśli mamy możliwość – sprawdźmy na dłoni, czy pędzel nie drapie, czy włosie jest delikatne i dobrze przycięte.

Bardzo modne ostatnią są pędzle ekologiczne – wykonane z materiałów z recyklingu, które są jednocześnie bardzo trwałe.

Rodzaje pędzli :

  • Do cieni – z włosia naturalnego lub syntetycznego. Są różnorako przycięte, włosie umieszczone w skuwkach spłaszczonych, okrągłych, w zależności od przeznaczenia pędzla –np.  blendowanie, podkreślanie dolnej powieki, nakładanie cienia na całą powiekę itd.
  • Do podkładu –  wykonany z syntetycznego włosia (takie włosie nie wchłania kosmetyku), może być ścięty na prosto, lub półokrągło.
  • Pędzle do pudru – to duże, puchate pędzle. Mogą być wykonane z włosia syntetycznego jak i naturalnego. Włosie powinno być gęste i miękkie, w okrągłej skuwce.
  • Pędzle do bronzera, różu – najczęściej skośnie ścięte, pomagają nam wymodelować twarz kosmetykami
  • Pędzel do korektora – najczęściej płaskie pędzelki, z włosiem umieszczonym w spłaszczonej skuwce, pomagają nanieść i rozprowadzić korektor nawet w trudno dostępnych miejscach
  • Pędzle do brwi – nieco sztywniejsze włosie, przycięte skośnie, pomaga podkreślić łuk brwiowy.
  • Pędzel do eyelinera – włosie może być dłuższe, ułożone w stożek(przy czym skuwka może być zgięta lub prosta), lub krótkie, skośnie ścięte, w płaskiej skuwce.
  • Pędzel wachlarzowy – jak sama nazwa mówi – pędzle w kształcie wachlarza, pomaga nam „zmieść” z twarzy osypujący się cień, puder.
  • Pędzel do ust – może mieć włosie twardsze, lub bardziej elastyczne, najczęściej ułożone w tzw koci języczek,  służy do nakładania szminek, błyszczyków na usta. Można nim także podkreślić kontur warg.

Do mycia pędzli możemy zastosować zwykłe mydło, o najprostszym składzie czy szampon dla dzieci. Lub użyć specjalnych preparatów do czyszczenia ( zrobionych samodzielnie lub gotowych). Takie preparaty mają w swojej ofercie m.in. Inglot, Sephora, Kryolan. 

Warto zainwestować w dobre pędzle, których będziemy mogły używać przez długi okres czasu. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z makijażem, wybierz 2-3 najbardziej potrzebne pędzle, nie kupuj dużych i drogich zestawów (szczególnie, jeśli nie posiadasz też zbyt wielu kosmetyków do makijażu), bo może się okazać, że niektóre pędzle będą bezużyteczne (po co pędzelek do pomadki, jeśli masz same błyszczki). Lepiej zacząć od mniejszej ilości, z czasem, wraz z coraz wprawniejszą ręką w makijażu, powiększajać kolekcję.

Bardzo dobre (i niedrogie) pędzle ma w swojej ofercie polska firma Maestro. 

Do pędzli można dokupić etiu czy specjalne siateczki-osłonki, które pomogą zachować kształt pędzli po ich wymyciu. Pomocne także w podróży, jeśli pędzle chowamy do kosmetyczki. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProfesjonalny makijaż
Następny artykułBody wrapping
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.