PRZESZCZEP WŁOSÓW TECHNOLOGIĄ S.A.F.E.R

PRZESZCZEP WŁOSÓW TECHNOLOGIĄ S.A.F.E.R

2179
0
PODZIEL SIĘ

Poznaj światowy przełom w transplantacjo włosów! S.A.F.E.R to nowa, niskoinwazyjna metoda przeszczepu. Dowiedz się więcej!

S.A.F.E.R (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation), 
to najnowocześniejsze na świecie urządzenie, umożliwiające szybkie i małoinwazyjne przeprowadzenie zabiegu transplantacji włosów. Technologia od niedawna jest dostępna w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED. Zastosowanie technologii S.A.F.E.R wyklucza ryzyko uszkodzenia pobieranych cebulek włosowych, gwarantuje bezpieczeństwo i najwyższą jakość pobranego materiału, jak również skraca o blisko 50% czas zabiegu.

SAFER przeszczep włosówPrzełomowym rozwiązaniem urządzenia S.A.F.E.R jest możliwość wykorzystania innych obszarów niż skóra głowy, do pobrania mieszków włosowych. Materiał może zostać pobrany m.in. z klatki piersiowej, brody, kończyn czy też pleców, co rozszerza znacząco możliwości transplantacji.

S.A.F.E.R pozwala na pełną automatyzację przeszczepu osiągając najwyższą jakość pobranego materiału. Dzięki temu możliwe jest znaczące skrócenie czasu zabiegu, osiągnięcie większej precyzji podczas pobierania materiału oraz maksymalne zmniejszenie odsetka uszkodzonych cebulek.

Urządzenie S.A.F.E.R posiada amerykański atest FDA, będący wyznacznikiem jakości i skuteczności zabiegu. Dowiedz się więcej na www.dermed.pl/przeszczep-wlosow

Dla kogo?

Transplantacja włosów metodą S.A.F.E.R może być stosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn – w przypadku łysienia, postępującego procesu przerzedzenia lub wypadania włosów. Zabieg polecany jest również w praktyce rekonstrukcyjnej owłosienia, w przypadku łysienia pourazowego, spowodowanego oparzeniami czy też bliznami pooperacyjnymi. Technologia S.A.F.E.R może być z powodzeniem stosowana w przypadku rekonstrukcji i korekty brwi lub rzęs (zagęszczanie), a także zalecana jest pacjentom, którzy mieli wcześniej wykonywany przeszczep tradycyjną metodą STRIP czy FUE i nie są zadowolenie z jego efektów.

Wskazania:

 • łysienie androgenowe u mężczyzn
 • łysienie androgenowe u kobiet
 • łysienie pourazowe
 • łysienie po oparzeniach
 • łysienie po napromienianiu
 • łysienie spowodowane stanami zapalnymi skóry – po ich wyleczeniu
 • ubytki owłosienia spowodowane bliznami pooperacyjne
 • uzupełnienie zabiegów rekonstrukcyjnych skóry owłosionej głowy
 • ubytki owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody.

Korzyści technologii S.A.F.E.R:

 • brak blizn
 • szybka rekonwalescencja
 • powrót do pracy/sportu w ciągu paru dni
 • trwale, naturalne rezultaty.

Jak wygląda zabieg i czym różni się od innych metod?

Metoda S.A.F.E.R różni się od metody tradycyjnej sposobem pozyskania mieszków włosowych do przeszczepu. Zamiast wycinać pasek skóry (metoda STRIP), co było bezpośrednią przyczyną powstania rozległych blizn, pojedyncze zespoły mieszkowe pobierane są bezpośrednio ze skóry głowy (tylnej i bocznej części), a następnie są przeszczepiane w ich miejsce docelowe. Podczas  zabiegu ostrze wnika w głąb skóry jedynie na głębokość 1 mm, a cała struktura włosa wyciągana jest przez podciśnienie. Tym samym niwelowane jest praktycznie do zera, ryzyko mechanicznych uszkodzeń cebulki włosa oraz cebulek sąsiadujących. W drugiej fazie zabiegu, podczas wszczepiania graftów, wykorzystywane są pneumatyczne głowice, które „wstrzeliwują” grafty w mikronacięcia wykonane w skórze. Proces pobierania mieszków włosowych przeprowadzany jest z większą dokładnością niż w przypadku innych zabiegów. Wykonanie dużej liczby mikroprzeszczepów umieszczanych bardzo blisko siebie, umożliwia uzyskanie naturalnego wyglądu oraz zabezpiecza przed powstawaniem blizn. Technologia S.A.F.E.R wolna jest również od ryzyka odrzucenia przeszczepu i pozwala na jednorazowe pobranie ponad tysiąca mieszków włosowych gotowych do przeszczepu.

Przełomowym rozwiązaniem urządzania S.A.F.E.R, oferowanym w Centrum DER-MED, jest możliwość wykorzystania innych obszarów niż skóra głowy do pobrania mieszków włosowych. Materiał może zostać pobrany m.in. z klatki piersiowej, brody, kończyn czy też pleców. Przeszczep włosów z obszarów innych niż skóra głowy utrzymuje swoje właściwości, tj. kolor, rodzaj czy tempo wzrostu aż do wypadnięcia, następnie zaś wraz z kolejnym cyklem wzrostu przystosowuje się w całości do pozostałych włosów.

Jak wygląda znieczulenie i rekonwalescencja?

Operacja przeprowadzana jest w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga hospitalizacji. Jest wykonywana przy znieczuleniu miejscowym. Pacjent może podjąć normalną aktywność już następnego dnia po zabiegu.

SAFER efekty przeszczepu włosów