Strona główna PIELĘGNACJA KOSMETYKI I AKCESORIA DO PIELĘGNACJI RETINOL NA NOC

RETINOL NA NOC

0

Gama świetnych przeciwzmarszczkowych kosmetyków z retinolem Liftactiv Retinol HA marki Vichy powiększyła się o krem na noc.

Cieszy nas to, bo retinol jest jednym z najlepiej przebadanych składników odmładzających o udowodnionej skuteczności. Wygładza zmarszczki, stymuluje produkcję kolagenu, rozjaśnia skórę. Ma tylko jedną wadę – zapodany w dużym stężeniu może podrażniać skórę, wywoływać lekkie pieczenie i zaczerwienienie. Jeśli tak jest w twoim wypadku, nie martw się – zdaniem dermatologów, skóra przyzwyczaja się do retinolu ok. 6 tygodni i po tym okresie „dolegliwości” powinny zniknąć (zresztą zwykle są one chwilowe i parę minut po nałożeniu kosmetyku z retinolem ustępują). Warto sięgać po preparaty z retinolem nowej generacji – nie tylko są bardziej przyjazne i komfortowe dla skóry, ale też dzięki zastosowanym w nich technologiom i składnikom – superskuteczne. W kosmetykach z linii Liftactiv Retinol HA połączono dwa najskuteczniejsze składniki odmładzające – retinol i kwas hialuronowy.

Wypełnianie zmarszczek

  • To główny cel nowego kremu na noc z tej gamy. Punktem wyjścia dla jego stworzenia były iniekcje z kwasu hialuronowego. W ciągu ostatnich kliku lat składniki tworzące roztwór iniekcyjny – stosowany w medycynie estetycznej – zostały wzmocnione ta, aby osiągnąć jeszcze bardziej stabilny i długotrwały efekt wypełnienia zmarszczek.
  • Krem zawiera potrójną dawkę kwasu hialuronowego: w czystej formie (zwiększa nawilżenie na powierzchni naskórka), niskocząsteczkowy (intensyfikuje namnażanie komórek w synergii z czystym kwasem) i tzw. inhibitor hialuronidazy (przeciwdziałający degradacji kwasu hialuronowego w skórze).
  • Połączenie tej formuły z kompleksem retinolowym jest bardzo skuteczne – krem działa na 3 typy zmarszczek: głębokie i utrwalone, odwracalne (uwidaczniające się w ciągu dnia) oraz tzw. embrioniczne – niejako „zaprogramowane” w naszej skórze, które pojawią się wkrótce.
  • Wypełnienie zmarszczek jest widoczne od razu, a nawet miesiąc po zakończeniu kuracji – jej efekty są stabilne – tak pokazują badania Vichy.

Dla kogo?

  • To mit, że kosmetyki wypełniające zmarszczki są przeznaczone dla dojrzałej skóry. Możesz stosować je już ok. 30. roku życia – zapobiegawczo. Poza tym mają dodatkowe własności – ujednolicają koloryt skóry, nawilżają ją, ogólnie odmładzają.
  • Krem na noc Liftactiv Retinol HA może być stosowany do każdego rodzaju skóry – nawet tłustej, z niedoskonałościami czy wrażliwej.
  • Opakowanie chroni krem przed działaniem powietrza i światła – to szczególnie ważne w wypadku formuł na bazie retinolu.

Krem Liftactiv Retinol HA (Vichy, 30 ml, 124 zł)

Poprzedni artykułAROMATYCZNE ZESTAWY L’OCCITANE
Następny artykułZADBANE DŁONIE
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.