Strona główna DZIEJE SIĘ OTWARCIE CENTRUM MEDYCZNEGO GAMMA

OTWARCIE CENTRUM MEDYCZNEGO GAMMA

0

CM Gamma

Uroczystego otwarcia kliniki dokonali dr Wanda Seklemow-Adamczyk, prezes CM Gamma, oraz wiceburmistrz Żoliborza, Witold Sielewicz. Imprezę poprowadziła znana prezenterka, Klaudia Carlos.    

Na mapie zdrowia Warszawy powstała nowa klinika CM Gamma. Będzie tutaj można skorzystać z opieki najlepszych ortopedów, rehabilitantów, kardiologów, radiologów i diagnostów, a także specjalistów nowej dziedziny leczenia – medycyny żywienia i stylu życia. Podczas otwarcia eksperci odpowiedzieli na wiele ciekawych pytań, m.in. od czego zależy nasza sprawność po 45. roku życia, czy każdy może biegać i jak dietą można leczyć różne schorzenia. 

W uroczystym otwarciu kliniki (która odbyła się 21.05.2013), połączonym z symbolicznym przecięciem wstęgi, udział wzięli zarząd i specjaliści pracujący w szpitalu, dziennikarze zajmujący się na co dzień tematyką zdrowia i ogólnej sprawności, a także gość specjalny – wiceburmistrz Żoliborza, Witold Sielewicz, który podkreślił, że w najbardziej prężnie rozwijającej się dzielnicy stolicy potrzebna jest nowa infrastruktura, także medyczna.

CM Gamma

Podczas symbolicznego przecięcia wstęgi – dr Wanda Seklemow-Adamczyk i wiceburmistrz Żoliborza Witold Sielewicz

Na uroczystości obecny był również  Robert Skolimowski, ojciec przedwcześnie zmarłej mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem z Sidney, Kamili Skolimowskiej. W imieniu Fundacji Kamili Skolimowskiej przekazał on środki na operację i rehabilitację Malwiny Sobierajskiej, polskiej zawodniczki w rzucie młotem, która uległa wypadkowi podczas treningu – jej operacją i powrotem do zdrowia  zajmą się specjaliści z Centrum Medycznego GAMMA.

Po uroczystości  otwarcia, prowadzonej przez prezes CM GAMMA, dr Wandę Seklemow-Adamczyk, odbyło się spotkanie z lekarzami i specjalistami pracującymi 
w klinice, którzy opowiedzieli, co wyróżnia misję i działalność Centrum na tle innych ośrodków tego typu w Polsce. Działalności kliniki przyświeca hasło: Medycyna, jakiej szukasz

Całościowe podejście do pacjenta

Rozmowę poprowadziła znana prezenterka, wielbicielka sportu, Klaudia Carlos. Dr Grzegorz Adamczyk, ortopeda i ordynator CM GAMMA, podkreślił, że marzyło mu się miejsce, w którym do pacjenta będzie podchodziło się całościowo i leczyło nie tylko objawy schorzenia, ale też jego prawdziwe – a często nierozpoznawane – przyczyny. Uraz ortopedyczny może bowiem być efektem 
np. zaburzeń układu krążenia – a te, niewykryte w odpowiednim czasie, mogą potem powodować trudne do wyleczenia skutki. Dr Adamczyk podkreślił, że ortopedia – często kojarzona głównie ze sportowcami – w dużej mierze dotyczy po prostu ludzi aktywnych na co dzień. Taka aktywność jest niezbędna, jeśli chcemy cieszyć się ogólną sprawnością w wieku powyżej 45 czy 50 lat. Jego zdaniem najważniejsze jest: „aby dodać życia do lat, a nie lat do życia”. – To, co nas dodatkowo wyróżnia – podkreślił dr Grzegorz Adamczyk – to też dobra komunikacja między specjalistami z różnych dziedzin, dzięki której pacjent może wrócić do sprawności komfortowo i w optymalnym dla niego czasie.

CM Gamma

Eksperci CM Gamma (od lewej): lek. Piotr Nurzyński, radiolog i diagnosta, dr Edyta Biernat-Kałuża, reumatolog, Małgorzata Desmond, dietetyczka (obydwie panie są specjalistami medycyny żywienia), dr Grzegorz Adamczyk, ortopeda i ordynator CM Gamma oraz prowadząca spotkanie Klaudia Carlos

W zdobyciu pełnej wiedzy na temat prawdziwych przyczyn dolegliwości pacjenta pomocny będzie nowoczesny sprzęt diagnostyczny, w który wyposażone jest 
CM GAMMA. Działają tutaj 4 pracownie specjalizujące się w diagnostyce ortopedycznej: Pracownia Rezonansu Magnetycznego (RM), Pracownia Tomografii Komputerowej (TK), Pracownia Ultrasonograficzna (USG), Pracownia Rentgenowska (RTG).

– Wyróżnia nas wyspecjalizowane podejście do diagnostyki – podkreślił podczas spotkania lek. Piotr Nurzyński, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. 
– Nie badamy wszystkiego, tylko wąsko specjalizujemy się w diagnostyce związanej 
z ortopedią. Pracują u nas najlepsi, bardzo doświadczeni specjaliści w tej dziedzinie. Ponadto każdy lekarz ma podgląd on-line do wszystkich wyników pacjenta, z dowolnego miejsca na świecie, dzięki temu możemy stale i na bieżąco konsultować wszystkie przypadki i ściśle współpracować ze sobą w procesie leczenia. 

Kto może biegać? 

Klaudia Carlos, korzystając z obecności doświadczonych lekarzy, zadała też pytanie 
o modę na bieganie – o to, czy biegać może każdy i jak się do tego przygotować, 
a wiceburmistrz Witold Sielewicz ucieszył się z tego pytania, podkreślając, że jego dzielnica jest wyjątkowo aktywna w tej dziedzinie sportu i właśnie tutaj odbywa się najwięcej w Warszawie biegów i maratonów.

Dr Grzegorz Adamczyk podkreślił, 
że bieganie jest niestety sportem dosyć kontuzjogennym, podając za przykład Holandię, w której wraz z pojawieniem się mody na jogging u ortopedów drastycznie przybyło  pacjentów właśnie z urazami nabytymi podczas biegania. Doktor polecił wszystkim zrobienie prostego testu sprawności: jeśli możemy szybkim krokiem przejść 5 km, 
to znaczy, że możemy zacząć biegać. Zwrócił też uwagę na udział w maratonach osób niewłaściwie do nich przygotowanych – kiedy biegniemy ostatkami sił do mety, stopy nie są stawiane prawidłowo, a to zwiększa ryzyko kontuzji. 

CM Gamma

Medycyna żywienia 

Kolejna część tego bardzo ciekawego spotkania  była poświęcona nowej dziedzinie leczenia – medycynie żywienia, będącej częścią tzw. medycyny stylu życia. 
W CM GAMMA działa Centrum Medycyny Żywienia i Stylu Życia, gdzie pacjenci mogą skorzystać z konsultacji specjalisty medycyny żywienia,, obejmujących postępowanie w chorobach krążenia, nadciśnienia, cukrzycy, schorzeniach reumatologicznych, schorzeniach kobiecych, otyłości, osteoporozie oraz u osób 
po przebytych nowotworach.

O tym, jak ważne jest żywienie w leczeniu chorób cywilizacyjnych, mówiła dr Edyta Biernat-Kałuża, reumatolog, prekursorka medycyny żywienia w Polsce. Z kolei o tym, czym dziedzina ta różni się od dietetyki i na jakie efekty mogą liczyć pacjenci, opowiedziała Małgorzata Desmond, dietetyczka 
i specjalistka medycyny żywienia. Podkreśliła też, że choroby będące skutkiem zmiany stylu życia najlepiej leczyć nie lekami (wtedy głównie zagłuszamy objawy), tylko… powrotem do właściwego stylu życia, obejmującego też nawyki żywieniowe! 
W CM GAMMA można też będzie wykonać testy na nietolerancje pokarmowe, które są skutkiem zaburzeń w funkcjonowaniu jelita i – w efekcie – funkcji immunologicznych całego organizmu.

Na zakończenie specjaliści poświęcili też sporo uwagi prawidłowemu żywieniu dzieci – coraz częściej bowiem także najmłodsi pacjenci trafiają do lekarzy ortopedów na skutek otyłości i niedoborów żywieniowych (przy nadmiarze kaloryczności). Po tej bardzo ciekawej debacie goście mogli zwiedzić klinikę – która już dziś spełnia wymogi ustawy o działalności leczniczej, jakie zaczną obowiązywać ośrodki medyczne od 2016 roku. 

Więcej informacji na www.cmgamma.pl

Centrum Medyczne GAMMA 

ul. Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa

www.cmgamma.pl

logo CM Gamma

 

Poprzedni artykułMYDŁO BEZ TAJEMNIC
Następny artykułTRENDY NA LATO
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.