Sernik na zimno z serka waniliowego to doskonała orzeźwiająca propozycja na upalne dni. Smak dzieciństwa możesz sobie przypomnieć już w kilka godzin. I to bez pieczenia!
Przepis na sernik na zimno
Sernik na biszkoptach
Składniki:
– 600 g serków homogenizowanych o smaku waniliowym
– 400 ml śmietany kremówki 30%
– 4 łyżki cukru pudru
– 2,5 czubatej łyżki żelatyny
– 1 galaretka
– 200 g świeżych owoców
– 1 opakowanie biszkoptów
Galaretkę rozpuszczamy w 500 ml wrzątku, mieszamy i odstawiamy do wystudzenia. W niecałej połowie szklanki z gorącą wodą rozpuszczamy żelatynę, intensywnie mieszając. Ją także odstawiamy. W misce na sztywno ubijamy schłodzoną śmietanę kremówkę. Pod koniec dodajemy cukier puder. Następnie stopniowo, po 1 łyżce dołączamy serek waniliowy, powoli miksując. Kiedy wykorzystamy już wszystkie serki, zaczynamy powoli dodawać jeszcze ciepłą żelatynę, nie przerywając ubijania. Dno tortownicy wykładamy biszkoptami i wlewamy masę. Wyrównujemy i wkładamy do lodówki. Gdy galaretka, którą zrobiliśmy na początku, zacznie się ścinać, układamy wybrane przez nas owoce na wierzch sernika i zalewamy płynem. Sernik na zimno z serków danio wkładamy z powrotem do lodówki na kilka godzin, do momentu całkowitego stężenia. Najlepiej jednak, gdy łasuchy poczekają całą noc, aż ciasto dokładnie przejdzie wszystkimi smakami.
I gotowe! Możemy już zajadać ten pyszny sernik na zimno.
Dla tych na diecie: sernik na zimno z jogurtu
600 g serków homogenizowanych zastąp 800 g jogurtu naturalnego. Na pozostałych etapach przygotowania postępuj zgodnie z instrukcja powyżej. To banalnie proste, a mniej kaloryczne.
Da tych ambitnych: biszkopt własnej roboty
Składniki:
– 3 jajka
– 0,5 szklanki mąki
– 2 łyżki mąki ziemniaczanej
– 0,5 szklanki cukru
Białka oddzielamy od żółtek. Ubijamy je na sztywna pianę dodając odrobinę soli, a po chwili dołączamy także cukier i żółtka. Delikatnie miksujemy. Do całości dodajemy mąkę pszenną i ziemniaczaną. Mieszamy do powstania jednolitej masy. Następnie wykładamy ją do posmarowanej margaryną i posypanej bułką tartą blachy. Pieczemy 12 minut w temperaturze 170 stopni. Po upływie tego czasu biszkopt wyjmujemy z blachy i studzimy.
Smacznego!