Strona główna PIELĘGNACJA MĘSKA PIELĘGNACJA BEARDIMATION – PIERWSZY FILM NA TEMAT ZAROSTU

BEARDIMATION – PIERWSZY FILM NA TEMAT ZAROSTU

0

„Beardimation” to film wyprodukowany przez markę Braun i nagradzane Oscarem studio animacji Aardman Animations. Jest to pierwszy na świecie film dotyczący męskiego zarostu, wykonany w technologii poklatkowej (stop-motion).

Beardimation zabiera widzów w podróż po kształtach, wzorach i projektach, które pojawiają się na twarzach, głowach i klatkach piersiowych ponad 70 bohaterów filmu. Historia ich zarostu pokazana została z ogromną precyzją i kreatywnością. Film powstał z okazji premiery nowych urządzeń Braun Styling do stylizacji zarostu od marki Braun.

https://www.youtube.com/watch?v=KpYzbjGFkqc

Skomplikowane i misterne wzory, które widzowie zobaczą na ciałach bohaterów filmu zostały przygotowane przez Chrisa Fostera – jednego z czołowych fryzjerów męskich na świecie. Co interesujące, technologia, w której powstawał film okazała się dla niego sporym wyzwaniem:

„Podczas kręcenia ujęć precyzja była najważniejsza. Na przygotowanie wszystkich projektów mieliśmy bardzo mało czasu, a przecież musieliśmy być pewni, że odpowiedni wygląd zostanie osiągnięty za pierwszym razem. Jeśli popełniłbym błąd, nie było szansy, aby go naprawić. Jeszcze nigdy nie czułem, że tak wiele zależy właśnie ode mnie”. Podczas zdjęć Chris Foster stylizował zarost i włosy ponad 70 mężczyzn nowymi urządzeniami do stylizacji od marki Braun.

Projekt  Beardimation okazał się także wyzwaniem dla zespołu Aardman Animations.  Reżyser projektu, Will Studd, komentuje powstanie tego niezwykłego materiału:

„To pierwszy raz, gdy pracowaliśmy z materiałem jakim jest ludzka broda. Z tego powodu musieliśmy podjąć wiele obserwacji, związanych z jej gęstością, grubością włosów i sposobem ich wzrostu. To także pierwszy raz, gdy zmieniliśmy wygląd naszych aktorów poprzez golenie, co okazało się dość intymnym przeżyciem.”

Muzykę do filmu przygotował światowej sławy artysta muzyki elektronicznej – Gramatik. Ekskluzywny track do projektu Beardimation połączył wpływy soulu, house’u i funk’u.

W filmie wzięli udział topowi modele, których zarost i stylizacje fryzur w social mediach obserwują każdego dnia tysiące mężczyzn: Andrea Hamman, Chris John Millington i Luke Ditella.

Andreas Leibundgut, Assistant Brand Manager działu Braun Male Power Grooming Global komentuje:

“Beardimation wspaniale pokazuje, jak męski zarost potrafi podkreślić indywidualny styl mężczyzny. Braun nie dyktuje mężczyznom, w jaki sposób powinni stylizować swoje włosy, naszym celem jest inspirowanie ludzi do kreatywności i eksperymentowania w poszukiwaniu własnego stylu.  Mamy nadzieję, że ten film zainspiruje ludzi, by przejąć kontrolę, wyjść z rutyny i zadbać o  stylizację włosów lub brody”.

W skład nowej serii produktów Braun Styling wchodzi aż 18 produktów. Urządzenia do stylizacji będą dostępne w Polsce od kwietnia 2016 roku.

Braun