Strona główna PIELĘGNACJA MĘSKA PIELĘGNACJA CZY DZIEWCZYNY LUBIĄ WĄS?

CZY DZIEWCZYNY LUBIĄ WĄS?

 

Takie pytanie marka Philips zadała Robertowi Kupiszowi, znanemu styliście fryzur. Powód? Relansowanie gamy urządzeń do golenia i strzyżenia zarostu, które odpowiadają nie tylko na potrzeby mężczyzn, ale też upodobania kobiet. W trakcie konferencji prasowej im poświęconej odbył się też pokaz męskiej mody Mariusza Przybylskiego – dopasowanej do… różnego rodzaju zarostu! Polecamy.

Robercie, co sadzisz o wąsach? Czy to nie przestarzałe?

Wręcz przeciwnie! Wszyscy portugalscy piłkarze zapuścili wąsy na Mistrzostwa Świata. Inni sportowcy również nie stronią od wąsów, np. Adam Małysz twierdzi, że nigdy ich nie zgoli, bo uważa, że przynoszą mu szczęście. Kiedy Brad Pitt nosił wąsy, nagle stały się one bardzo modne. Poza tym, wąsy mają znaczenie symboliczne – oznaczają męskość, odwagę, budują skojarzenia 
z polskimi liderami, takimi jak Piłsudski czy Wałęsa. W czasach historycznych, dopóki chłopak/mężczyzna nie miał wąsów, był uważany za chłopca – „gołowąsa”, dopiero z wąsem traktowany był jak prawdziwy mężczyzna. 

Z czym łączyć wąsy? 

Robert: Wąsy są w tym sezonie stylowym i modnym elementem męskiego wyglądu, pasują do młodych „freaków”, gdyż ich wyluzowany i nonszalancki strój, świetnie przełamuje stereotyp „wąsacza”. Znakomicie prezentują się również jako element odpowiednio dobranego stroju casual. Wąs obecnie to już nie echo lat 80., ale modny element współczesnego wyglądu. W historii mody wąsy raz były obecne, a innym razem były tematem tabu. W tym sezonie mężczyźni zdecydowanie mogą pozwolić sobie na wąsy.

Czy istnieje coś takiego jak moda na określony typ zarostu?

Robert: Rzeczywiście, w różnych sezonach modne są różne rodzaje zarostów. Kilka lat temu na topie były hiszpańskie bródki. W latach 80-tych,  linearne ostre cięcia w zaroście wprowadził George Michael. W tej chwili modny jest facet w stylu bałaganiarskim (ang. „messy”), nieco „niedogolony”. W ubiegłym sezonie modny był zarost, stylizowany na postacie biblijne, np. duże brody inspirowane postacią Jezusa Chrystusa. W  tym sezonie sama broda zdecydowanie jest nie na miejscu. Zawsze muszą towarzyszyć jej wąsy. 

Co zarost lub jego brak może zrobić z męską twarzą?

Robert: Zarost jest formą modelowania rysów męskiej twarzy, dzięki niemu można optycznie zwęzić lub wydłużyć brodę, ukryć drugi podbródek, etc. Kobiety mogą modelować twarz za pomocą makijażu lub botoxu. W przypadku mężczyzny, taką funkcję pełni odpowiednia długość zarostu. Warto pamiętać, że stylizacja zarostu nie ogranicza się tylko do modelowania zarostu twarzy. Zadbany mężczyzna dba również o całe ciało.

golarki Philips, Robert Kupisz, konferencja Philips
Zdjęcia z konferencji: modele w strojach Mariusza Przybylskiego. Na dole po prawej: Mariusz Przybylski, Iwona Skolicka (Philips), Robert Kupisz.

 

Wg badań przeprowadzonych przez markę Philips wynika, że najmodniejszym zarostem jest tzw. 3-dniowy. Lubią go zarówno kobiety u swoich mężczyzn, jak i sami zainteresowani. 

Ankietowani faceci określili 3-dniowy zarost jako najłatwiejszy do wykonania. Najczęściej używanym akcesorium do stylizacji zarostu jest nadal ręczna maszynka do golenia używana aż przez 64% ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się maszynka do strzyżenia. 

3-dniowy zarost kobiecie kojarzy się z bezpieczeństwem, dojrzałością i męską siłą fizyczną, a mężczyźni poprzez taką stylizację starają się podkreślać właśnie swoją siłę, bezpieczeństwo i dojrzałość.

Według Mariusza Przybylskiego znanego stylisty i projektanta mody, „w wyglądzie panuje dobrze znana zasada – „diabeł tkwi w szczegółach” – dlatego właśnie stylizacja twarzy jest tak ważna przy tworzeniu całości męskiego wizerunku. Odpowiednio wystylizowany zarost świadczy przede wszystkim o dobrym smaku mężczyzny i w zasadzie jest dziś już normą, która wiele mówi o estetycznej świadomości mężczyzn. Także na światowych pokazach mody królują zarosty 
i wielu największych projektantów prezentuje wystylizowane męskie zarosty na swoich wybiegach.”

 

Jak stylizować zarost?

Philips oferuje trzy wyjątkowe zestawy, które są dla mężczyzn tym, czym dla nas multifunkcyjny zestaw do malowania:

Zestaw do stylizacji różnych form zarostu – QG3190

zestaw do stylizacji zarostu Philips QG3190

Zestaw pozwala dowolnie i bardzo precyzyjnie modelować zarost. Zawiera komplet dziewięciu nasadek, w tym nasadkę grzebieniową do strzyżenia włosów z 9 ustawieniami długości, nasadkę grzebieniową do brody i wąsów, również z 9 ustawieniami długości, trymer do włosów w nosie, uszach oraz do brwi, precyzyjny trymer, minigolarkę, ostrze do dokładnego przycinania, grzebień do brwi z 4 ustawieniami długości. Cena: 269 zł.

Trymer do brody QT4085 

trymer do brody Philips QT4085

Trymer dokładnie usuwa wszystkie obcięte włosy do specjalnej komory, dlatego włosy nie rozsypują się na zewnątrz. Przycisk „turbo” przyśpiesza pracę wentylatorka, dodatkowo zwiększając moc ssania. W trymerze zastosowano technologię SteelWave, czyli rewolucyjne, samoostrzące się ostrza. Przybierają one kształt fali i pozwalają na precyzyjne oraz dokładne strzyżenie. Cena: 369 zł.

Trymer do 3-dniowego zarostu QT4021

trymer do 3-dniowego zarostu QT4021

Gwarantuje precyzję przy każdej wybranej długości zarostu, a jednocześnie chroni skórę. Nowy grzebień o długości od 1mm do 18mm jest idealny dla pełniejszej brody i pozwala mężczyznom precyzyjnie przycinać i modelować swój zarost. Nasadka goląca automatycznie dostosowuje się do kształtu twarzy, zapewniając dokładne i równomiernie przycinanie – nawet w przypadku małych długości zarostu i trudno dostępnych miejsc, takich jak podbródek. Cena: 229 zł.

Poprzedni artykułCO TO JEST COLD CREAM I KIEDY GO UŻYWAĆ?
Następny artykułSTRIVECTIN-SD
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: [email protected]