Strona główna DIETA I ZDROWIE hCG

hCG

0

Dieta hCG to 23-dniowa kuracja odchudzająca, która polega na drastycznym obniżeniu kaloryczności jedzenia oraz codziennym, dożylnym przyjmowaniu hormonu – gonadotropiny kosmówkowej. Dzięki głodówce i zastrzykach mamy schudnąć nawet 20 kilogramów w przeciągu 3 tygodni. Jeśli choć przez chwilę przeszło Ci przez myśl, aby wypróbować ten sposób zrzucania nadwagi, przeczytaj nasz tekst.

Czy i jak działa dieta hCG?

Gonadotropina kosmówkowa to hormon naturalnie występujący w ciele kobiet ciężarnych. Podaje się go leczniczo w celu podtrzymania ciąży, w zaburzeniach miesiączkowania i w przypadku niepłodności. Jest dostępny tylko na receptę. Wprowadza się go dożylnie. Dodatkowo, podczas kuracji hormonem, wstrzykuje się również witaminy z grupy B. Entuzjaści odchudzania za pomocą hCG uważają, że w warunkach niskiej podaży kalorii(do 500kcal dziennie), mobilizuje on organizm do efektywnego spalania zapasów tkanki tłuszczowej. Podobno głodówka bez zażywania hCG miałaby skutkować spalaniem mięśni, a nie niechcianego tłuszczu.

Co na to specjaliści?

Amerykańskie badania dowiodły, że efekt odchudzający kuracji hCG wiąże się nie z działaniem samego hormonu, a raczej – ze stosowaną równocześnie głodówką. 500 kalorii dziennie to 4-5 mniej niż wynosi średnie zapotrzebowanie energetyczne dorosłej kobiety. Dieta o tak niskiej kaloryczności musi poskutkować spadkiem wagi. Nie będzie to jednak efekt trwały ani naturalny. Organizm zapamięta tak drastyczne targnięcie się na jego potrzeby i odpowie efektem jo-jo. Dodatkowo – przy kolejnej próbie odchudzania będzie bardziej oporny na próby naruszenia zapasów tkanki tłuszczowej. To jednak nie wszystko. Dieta hCG wiąże się z ryzykiem poważnych niedoborów składników odżywczych i problemów zdrowotnych, jak np. rozchwianie gospodarki hormonalnej, zatrzymywanie wody w organizmie, nudności i wymioty oraz wahania nastroju.

Nasza opinia

Nie warto. Kuracja hCG nie ma żadnych plusów, za to jest niebezpieczna dla zdrowia. Nie uczy zdrowego odżywiania, nie gwarantuje trwałych efektów, nie jest smaczna, nie jest legalna – musiałabyś zdobywać na „czarnym rynku” hormon dostępny tylko na receptę. Swoją desperacką chęć schudnięcia przekuj w silną motywację i już dziś odmów sobie deseru i wybierz się na półgodzinną przebieżkę. Podobnie jutro i pojutrze… Efekty zauważysz szybciej niż się spodziewasz. Gwarantujemy!

Poprzedni artykułAspirynowa
Następny artykułAnny Guzik
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.